Jump to content

Yerel Disk D Dolu Fakat Boş Gösteriyor

mrtsahin
 Share

Recommended Posts

arkadaslar baslıktada belırtıldıgı uzere ben yerel disk D ye yani windowsun kurulu olmadığı yere program, müzik, resim koyduğum bölüme girdiğimde boş gösteriyor buna karşın yerel disk C ye yanı windows kurulu bölüme girince dosyaları görebiliyorum

o sistemi tamamen gizleyen virüslerden birsisi ben onu tüm arşiv içindeki klasörleri klasörleri almadan tekrar aynı isimde oluşturarak başka bir yere çıkartaracak sonrasındada tüm sürücüleri silerek tekrar yaparsan daha sağlıklı olur başka yoluda vardır ama daha önceleri ben bu şekilde kurtardım tüm dosyalarımı

Klasörler gizli hale gelmiş kardeş.
Amvo.exe (amv0.exe) Bilgisayarda system32 klasörünün altına yerleşen ve içinde gizli dosya olma özelliğini barındıran zararlı bir dosyadır. Ayrıca msconfig’ den bakıldığında açılışa kendini eklediğinide görebilirsiniz.Bu zararlı exe’ nin yanında amvo1.dll ve amvo0.dll dosyalarıda beraberinde gelir ve o dosyalarda aynı özelliğe yani gizli dosya olma özelliğine sahiptir. 4 Adımda virusu temizleyeceğiz. Autorun.inf dosyasını temizleyerek başlayacağız.

Bir hatırlatma yapmak gerekir ise bu dosya bilgisayarınıza ” Flash Bellekleriniz sayesinde bulaşır. Sistemde yavaşlamaya ve en büyük etkisi olan gizli dosyaların görüntülenememesine neden olur. Yani siz gizli dosyaları göster seçeniğini seçseniz bile sistem gizli dosyalarınızı göstermez.

Komut satırından koşturmanız gereken komutlar şunlardır.

1. Adım

del c:\autorun.*f/a/s/q

D: E: F: gibi sürücüleriniz var ise aynı komutu koşturucaksınız gerekmekte örnek del d:\autorun.*f/a/s/q

2. Adım

del c:\uxdei*.*f/a/s/q

3. Adım

Yine komut satırında c:\windows\system32 klasörüne girin şu komutu koşturun

attrib -r -s -h amvo.exe ardından

del amvo.exe

ardından

<Temp>\h308v9.sys
<Temp>\rmjwp5.dll
<System>\amvo0.dll

4. Adım

dosyalarınıda temizledikten sonra regedit’e girip

HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run

amov.exe ve cfmon.exe yi siliniz.

Olmazsa bu linkteki yazılımı indir D ye at ve çalıştır.İnşallah sorunun çözülür....

http ://www.omerkaradeniz.com/wp-content/uploads/kill_amvo_virus_usb_en.zip

Edited by tmc200505

Bilgisayarında winrar illa ki yüklüdür.

başlat - çalıştır
winrar yaz enterla
winrarın adres çubuğuna sürücünün adını yaz.

örneğin C: veya D:

yaz ve enterla

dosya ve klasör var mı ?

çünkü windows gezginin de attrib komutuyla dahi gizlenmiş bile olsa winrar da gösteriyor.

bi dene bakalım

dosya var mı yok mu ?

[quote name='mrtsahin' date='03 Şubat 2011 - 21:41 ' timestamp='1296769863' post='957148']
vala autorun.inf bulunamadı dıyor bırı dığerındede winrar göstermiyor
[/quote]

arkadaşım
sana güzel bi çözüm kesinlikle oluyor
yapacaklarını anlatayım
bir txt dosyası aç
aşağıdaki kodları oraya yapıştır ve dosyatı farklı kaydet diyerek uzantısını *.bat yap
sonra (D)diskine kopyala ve sonra çalıştır bukadar kardeşim.. kolay gelsin
........................
@echo off

chdir
dir
LUTFEN_BEKLEYINIZ....
attrib -s -r -h /D /S
CLS

klasörler geldimi kontol ediniz

12 Ocak 2008 Sürümü
echo Tamam.
..........................

Live cd yani cd den başlayan xp ile sistemi aç bak bakalım içerik görünüyormu.Cd den açılan işletim sistminde göremediklerin görünüyor ise,yapacağın tek şey format at derim bu arada sisteminde ya virüs yada eksik bir uygulama olabilir,en temizi dediğim gibi formatı çek derim.

[size="3"]eyer sistemin geri yükleniyorsa geri yükle belki kendine gelir ya da bilgisayarıma gir en üstte araçlar var orda klasör seçeneklerine bas görünüme tıkla gizli dosya ve klasörleri göstere bas tamam de belki olur[/size].banada olmuştu ben sistemi geri yükledim sorun çözüldü yani bilgisayarında virüs yok kardeş inan banada oldu bu sorun hiç bir virüs programı çözmez bu soronu ben hepsini denedim

arkadaşım ilk önce D:ye gel D: üzüerinde mausa sağ tıkla ve winrarda arşive ekle de daha sonra eklemesi bitive winrar dosyasının içinde bütün dosyalarını göreceksin daha sonrar winrar dosyasını al masa üstüne at orada klasöre çıkart daha sonra D: biçimlendir ve dosyaları geri at sorunun kesinlikle çözülecektir

Edited by sempatik_06