Jump to content

Pentium 4 630 Işlemci Sıcaklığı Sorunu

600
 Share

Recommended Posts

[b]Pek sağlıklı olduğunu sanmıyorum,kötü değil sıcaklık ama iyi de değil,çünkü benim 6 aydır temizlenmeyen makinamın sıcaklığı bile 50 derece.Bence termal macunun yenileyip , fanın yerine tam oturduğunu kontrol etmeni ve fanını temizleyip yağlamanı öneririm.O işlemcide 25-30 derece arası olman lazım işlemci boştayken.[/b]

Aynı işlemciyi 4 sene kullandım hız aşırtma yapmadıysan biraz yüksek,fakat o işlemci zaten sıcak çalışam bir işlemci max 70 dereceye kadar yolu var,ben 3,50 ghz de 50-55 derecede 4 sene kullandım hiç bişey olmadı,halada çalışıyor sen yinede kasanın temizliğini ve termal macunu kontrol etmende fayda var..

[quote name='Xedox' date='07 Şubat 2011 - 17:33 ' timestamp='1297100605' post='959239']
Aynı işlemciyi 4 sene kullandım hız aşırtma yapmadıysan biraz yüksek,fakat o işlemci zaten sıcak çalışam bir işlemci max 70 dereceye kadar yolu var,ben 3,50 ghz de 50-55 derecede 4 sene kullandım hiç bişey olmadı,halada çalışıyor sen yinede kasanın temizliğini ve termal macunu kontrol etmende fayda var..
[/quote]

öncelikle şöyle söyleyeyim.ben yokken kardeşim anakartı yaktı.servise gönderdi.işlemci normalde 3.0 Ghz. ama servisten geldiğinde 2.8 olarak gösteriyordu.bios tan 200 x 14 olarak gösteriyordu. 14 ü 15'e çektim. 3.0 oldu. ama bios ayarlarını sıfırladığımda 3.0 da kaldı.

[quote name='Legion' date='07 Şubat 2011 - 18:51 ' timestamp='1297101697' post='959260']
[b]Hiç bir işlemci 70 derecede sağlıklı çalışmaz.[/b]
[/quote]
Haklısın bütün gün 70 derecede çalışmaz tabi çalışabileceği maksimum sıcaklıktan bahsediyorum,anlaşılır diye açıklama gereği duymamıştım..