Jump to content

İnternetten Korsan Film Indiren Yandı!

mucit41
 Share

Recommended Posts

[quote name='barcoletti' date='21 Şubat 2011 - 11:32 ' timestamp='1298284955' post='967093']
bugün 4 kişilik bir ailenin sinemaya gitmesi 50-80 TL.
asgari ücret 630 TL.
film yapımcılarının ve artislerin bindiği arabalar oturduğu evler görüyoruz..
yorumum bu kadar :mellow:
[/quote]
Daha iyi açıklanamazdı korsan indirmenin nedeni. :)

Bu arada Çılgın torrentçi arkadaşlar görüyorum, cayır cuyur indiriyorlar sanırım.

[quote name='mucit41' date='20 Şubat 2011 - 23:54 ' timestamp='1298246685' post='967013']
[center][size="4"][color="#8B0000"][b]İnternetten korsan film indiren yandı![/b][/color][/size][/center]

[center][b]21 Subat 2011 00:06
Özellikle internetten indirilen korsan filmlerle yasal yoldan başa çıkamayan yapımcılar, kontr-korsan yöntemler geliştiriyor[/b][/center]

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün henüz vizyona girmemiş Oscar adayı The King’s Speech filmini izlediğini Twitter’dan açıklaması, önceki gün de Eyvah Eyvah 2 filminin korsanının Kültür Bakanlığı’ndan sızdığı iddiaları korsana karşı tedbirleri bir kez daha güneme getirdi.

Artık yasalardan umudu kesen yapımcı, korsanı engellemek için ses ve görüntüyü ayrı ayrı kodlarken, kimisi de hacker kullanarak internetteki korsan film sitelerine virüs yüklüyor. Böylece filmi indirenlerin bilgisayarı artık kullanılmaz hale geliyor. Ancak yine de nihai çözüm yasal takipte görülüyor.

Digital marka koruma alanında uzman Mark Monitor şirketinin yayımladığı rapora göre, korsan film paylaşmada kullanılan rapishare.com, megavideo.com ve megaupload.com sunucuları 21 milyar kez ziyaret edildi. Rapishare.com korsan dosya paylaşımına olanak sağladığı için Amerikan Müzik Endüstrisi Derneği (RIAA) tarafından dava edildi. Söz konusu site korsan dosyaları kaldırmaya başladı. Dünyada bu işin üzerine ciddiyetle gidiliyor. Türkiye’de ise durum hâlâ karışık.

[b]Haberokur[/b]
[/quote]
Boşuna uğraşıyorlar insanlara gözdağı vermek istemeleri anlamsız korsan paylaşım ancak teknolojinin bitmemsiyle mümkündür o halde korsan paylaşım kıyamet kopana kadar devam edecek :rolleyes::D

5 senedir aynı konu.5senede en az 500tane film indirmişimdir 500tanede netten izlemişimdir ne virüs girdi ne bişey oldu.yani uydurma bir haber.pcye yeni oturan 3-4 yaşındakli çocukları belki kandırırlar :D

[b]1. Benim indirdiğim film Fransa üzerindeki serverlardan geliyor. Türkiye'de istenildiği gibi yasaklanabilir. Umrumda değil.
2. İstedikleri virüsü sokabilirler bilgisayarıma, HODRİMEYDAN. [NOT: ubuntu için virüs yazabiliyorlar mı?]
3. Hiç kimse kusura bakmasın, ülkemizde hiçkimse film aşrivi yapacak kadar zengin değil. DVD başına 25-30 lira gibi bir meblağ ödeyemem ben. Kimse ödemez...
4. Sayın Cumhurbaşkanımız vizyona girmemiş filmi internetten izlerken, Sayın Başbakanımız YouTube'a "ben girebiliyorum" diye açıklama yaparken, kimse bizden "delikanlı" olmamız beklemesin. İmam-Cemaat ikilemi.
5. Eğer mahkemeye verileceksem, buyursunlar versinler. Açıklıyorum, 3 TB dolu dolu korsan film arşivim var ve bunların tamamını internet üzerinden illegal yollarla indirdim.

Eskidi bu haberler yahu, hatırlıyorum da "Kopyalanamayan DVD, DRM, İndirilemeyen Müzik" zırvaları... Breh breh breh, siz kiminle dans ediyorsunuz ya :D

---

RapidShare.com mahkemelik olmuş, yaşasın torrent :lol:[/b]

Edited by coxefgun

600 Tl Maas = 20 tl dvd 15 tl cd 10 tl sınema 50 tl Internet 200 tl dogalgaz 50 Tl Elektrık 10 Tl Su 20 Tl Telefon.... Kıra aıdat cart curt derken maas 1. hafta da bıter pekı 4. hafta gelene kadar napacak bu ınsan 10 Senedır KORSAN INDIREN YANIYO ZATEN... :)

[b]Size bir haftasonu sinemaya gidip eğlenmek isteyen ben ve benim hanımın toplam harcadığı parayı yazayım;

Sinema Bileti : 2 kişi, Kişi başı 11 TL = 22TL
Yemek : 2 Kişilik 10 TL
Oyun Salonunda Hockey : 2 Kişi, Jeton 1,5TL'dem 4 el = 6TL

TOPLAM = 38TL,suyuydu falan 40TL eder,Bunun yarısı sadece iki tane kağıt parçası.Neden? Çünkü korsana hayır (mış).Yürü git be :D
[/b]

kardeşim indirecez tabi ya 55 tl internet 15 tl yalın internet parası parasını veriyoz indiriyoz ya. Allah Allah onlar esas korsan türktelekomla uğraşsınlar. Paramız vardıda bizmi sinemaya gitmedik cd almadık yav. bunların asgari ücretten memur mamaşlarından haberi yok galiba.

[quote name='Legion' date='21 Şubat 2011 - 14:52 ' timestamp='1298293372' post='967189']
[b]Size bir haftasonu sinemaya gidip eğlenmek isteyen ben ve benim hanımın toplam harcadığı parayı yazayım;

Sinema Bileti : 2 kişi, Kişi başı 11 TL = 22TL
Yemek : 2 Kişilik 10 TL
Oyun Salonunda Hockey : 2 Kişi, Jeton 1,5TL'dem 4 el = 6TL

TOPLAM = 38TL,suyuydu falan 40TL eder,Bunun yarısı sadece iki tane kağıt parçası.Neden? Çünkü korsana hayır (mış).Yürü git be :D
[/b]
[/quote]

Sen yine 40 lirayla kurtarıyorsun abi ona şükret :D

Evime en yakın sinemada bilet fiyatı 19.50 TL.

oy ya milleti nasıl kandırıyolar bu millet salaktı dimi bu millette bi tane hacker var dimi onun yaptıgı virüs pc yi komaya sokacak dimi kıyamama o hacker e ya benim anlamadığım kim anlasacak bu hackerlerle kim kim kim bu kadar saçma haber olmaz ya milleti kandırıyolar :rofl: :rofl: :yahoo: :yahoo:

bi tane daha kaldı o filmide indirimde ondan sonra yanalım)).....ya vala ben yıllrdır korkudan fim indiremiyomki zaten...bi arkadas var o indiriiyordu devamlı ondan alıyordu))...aslında korsan film haber verse kimse indiremez)))ölebi teknoloji yapsalar daha iyi..indirirken ben korsanım indirme yetkin yok diye uyarı vercek..nası fikir ama....yanacaz yanacaz....sanki yanmıyomusuz gibi....

oy oy virüsmü yollarmış benim canım korsanım :D legion dediği gibi sinemada bilet 16 tl yap millete sok kazığı ondan sonra korsanla mücadele bu mudr arkadaş.microsoft bile bu işin üstüne bu kadar gitmiyor.dünyada ne kadar kosan windows var acaba?abdullah güldede artık bilerekmi yaptı bilmiyorum.adam açığını millete gösteriyo.korsan film izledim diyo.biz çok duyduk bu hikayeleri çok.zamanında youtube tamamen yasaklanacak dediler şimdi açık youtube dns kullanmadan gir.hem 1 dk korsan diyolarda krosan adamın bu işten karı ne olacak söylermisiniz?yapımcı verecek 5 tl git internet sitelerine virüsmü koy diyecek.adam 5 tl için niye bilgisayarının başında sabahlasın? söylermisiniz rica etsem.adam gider kredi kartı numaralarını ele geçirir(şeytan kulağıan kurşun) :dribble:
mantıklı olalım lütfen valla ben indirmiyom online izliyom :D

Film indirmek yasal değil de Virüs yollamak çok mu yasal acaba? Saçma sapan korkutma hareketleri işte... Benim her zaman gittiğim bir internet kafe vardı. bilgisayarda yüzlerce film vardı binlerce şarkı.. Peki bu yasal mı? Bence değil! Ama başımdan ilginç bir olay geçti. netten pardus2011 indiriyordum kafeden aktarımın bitmesine sadece 3-5 mb kaldı. kafe sahibi anamakinadan aktarımımı iptal etti ve özel ileti yazdı aktarımını ben iptal ediyorum... Birkaç dakika sonra bir iki müşteriye o siteden çık kafemde giremezsin gibi şeyler söyledi farkettim ki kafe sahibi ana makinadan öteki bilgisayarların ekranlarına bakıp müşteriler neler yapıyor diye bakıyor. Eminim Birçok kafe böyle yapıyordur. Özel hayatın gizliliği ilkesine aykırı ve adice olan bu davranış yasal mı ? Aslında öyle kafeleri dava etmek gerek bence... Vatandaşın bilgisayarına nasıl zarar verebilirim gibi bir mantık yürüteceğinize müşterilerinin bilgisayarlarının ekranlarını gizlice kontrol eden ve bilgisayarlarında yüzlerce binlerce film arşivleyen bu kafeleri dava etsenize!