Jump to content

Toshiba Notebook Lan Sorunu

candemiruzun
 Share

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar.

Elimde Sudi Arabistandan gelmiş bir dizüstü bilgisayar var.[b]Modeli Satellite L450-18P[/b].Wireless ile internete bağlanabiliyorum ama ethernet kablosu ile bağlanamıyorum..
Kablolarda bir sorun yok aynı kablo ile bir başka bilgisayar internete bağlanabiliyor ama diğeri bağlanmıyor.Sürücüleri güncelleştirdim olmadı.[b]Windows7'[/b]yi baştan kurdum olmadı.
Acaba donanımsal bir sorun mu var?Eğer öyle ise garantisi burada geçerli olurmu acaba?

Teşekkürler..... Edited by candemiruzun

[quote name='candemiruzun' date='26 Şubat 2011 - 17:32 ' timestamp='1298742154' post='970434']
Merhaba Arkadaşlar.

Elimde Sudi Arabistandan gelmiş bir dizüstü bilgisayar var.[b]Modeli Satellite L450-18P[/b].Wireless ile internete bağlanabiliyorum ama ethernet kablosu ile bağlanamıyorum..
Kablolarda bir sorun yok aynı kablo ile bir başka bilgisayar internete bağlanabiliyor ama diğeri bağlanmıyor.Sürücüleri güncelleştirdim olmadı.[b]Windows7'[/b]yi baştan kurdum olmadı.
Acaba donanımsal bir sorun mu var?Eğer öyle ise garantisi burada geçerli olurmu acaba?

Teşekkürler.....
[/quote]

Driverleri güncelleştirdim diyorsun olmadıysa sorun donanımsal gözüküyor.
Ağ bağdaştırıcılarında görebiliyormusun peki donanımı?
Garanti içinde arayıp sorman gerek fatura mevcutsa sanırım yaparlar dünya çapında bir firma çünkü.

[quote name='fırtına06' date='26 Şubat 2011 - 18:43 ' timestamp='1298746422' post='970502']
[b]Xp Kur Drıverlerı Aygıt Yonetıcısınden Tarayarak Kur Duzelebılır...[/b]
[/quote]

Win7 kurulu ve tüm driverleri güncelledim demiş sence bu dediğin mantıklımı?
Driver güncellemese bile win7 tanıyor zaten..

[code]http://support1.toshiba-tro.de/tedd-files2/0/lan-20091110114619.zip[/code]

Bunu indir kur bakalım kablo sorunu düzelmezse donanımsaldır.. 32Bit için o istersen 64 atarım yada
aşağıdan sana uygunu seç :)

[img]http://i.imgur.com/quXg1.gif[/img]

[code]http://eu.computers.toshiba-europe.com/innovation/download_drivers_bios.jsp[/code]

[quote name='candemiruzun' date='26 Şubat 2011 - 22:03 ' timestamp='1298754832' post='970604']
yukarıda yazılan herşeyi ben yaptım zaten ama.maalesef olmadı birde bir teknik servise gösterelim bakalım ne diyecek...
[/quote]
Senin sorununu ben de yaşıyorum servisle falan alakası yok bence. Normal modeme bağladığım zaman direk bağlanıyor etherneten. Sanırım sen de switchten bağlanıyorsun ve switchten çıkan porta verilen ip için tek bir mac adresi kaydediliyor o mac adresi dışındaki pcler aynı porttan nete çıkamıyor. Bence sorun bu, bilgisayarda arama. :)

[b]Eğer modemin airties ise mac filtrelemeyi iptal et girer o zaman. ;) Zyxel de öyle bi şansım yok malesef benim.[/b]

Edited by exi23

[quote name='exi23' date='26 Şubat 2011 - 21:07 ' timestamp='1298755044' post='970607']
Senin sorununu ben de yaşıyorum servisle falan alakası yok bence. Normal modeme bağladığım zaman direk bağlanıyor etherneten. Sanırım sen de switchten bağlanıyorsun ve switchten çıkan porta verilen ip için tek bir mac adresi kaydediliyor o mac adresi dışındaki pcler aynı porttan nete çıkamıyor. Bence sorun bu, bilgisayarda arama. :)

[b]Eğer modemin airties ise mac filtrelemeyi iptal et girer o zaman. ;) Zyxel de öyle bi şansım yok malesef benim.[/b]
[/quote]

İzin verilen MAC kısmına birden fazla adres girsen sorun düzelir ?? :)
Benim modemde böyle bir seçenek var engellenen ve izin verilen mac adresleri diye..
Yada güvenlik protokollerini iptal etceksiniz.. ( sadece tahmin son dediğim :D )

[quote name='by_bozkurt' date='27 Şubat 2011 - 00:04 ' timestamp='1298762094' post='970700']
İzin verilen MAC kısmına birden fazla adres girsen sorun düzelir ?? :)
Benim modemde böyle bir seçenek var engellenen ve izin verilen mac adresleri diye..
Yada güvenlik protokollerini iptal etceksiniz.. ( sadece tahmin son dediğim :D )
[/quote]
Modemin ne bozkurt?

[quote name='exi23' date='26 Şubat 2011 - 23:06 ' timestamp='1298762200' post='970704']
Modemin ne bozkurt?
[/quote]

inca markası ama model ne bilmiyorum :D

Edit:

MAC ([i]Bridge[/i]) [i]Filtresi başlığı olarak geçer bilgin olsun ama modemin desteklimi bilmiyorum..[/i]

[img]http://i.imgur.com/zbj2I.jpg[/img]

Edited by by_bozkurt

[quote name='by_bozkurt' date='27 Şubat 2011 - 00:20 ' timestamp='1298763057' post='970721']
inca markası ama model ne bilmiyorum :D

Edit:

MAC ([i]Bridge[/i]) [i]Filtresi başlığı olarak geçer bilgin olsun ama modemin desteklimi bilmiyorum..[/i]

[img]http://i.imgur.com/zbj2I.jpg[/img]
[/quote]
Anladım ttnetin verdiği zyxel modemde güvenlik bölümü var ama orada da mac filtreleme yok. Sanırım otomatik olarak açık bu seçenek. Eklemek istediğimde da bilgisayarın ağdaki ismini yazdırmıyor bana o nedenle yine çıkarmıyor nete. Modem dandik olunca. :)

Edited by exi23

[quote name='exi23' date='26 Şubat 2011 - 23:36 ' timestamp='1298764018' post='970729']
Anladım ttnetin verdiği zyxel modemde güvenlik bölümü var ama orada da mac filtreleme yok. Sanırım otomatik olarak açık bu seçenek. Eklemek istediğimde da bilgisayarın ağdaki ismini yazdırmıyor bana o nedenle yine çıkarmıyor nete. Modem dandik olunca. :)
[/quote]

Hmm modem arayüzünü görsem yorum yapacağım ama :D onuda göremiyorum..
Şunu dene :D yine bir tahmin..
Modemi kapat başka pc ye tak kabloyu tekrar aç modemi bu sefer ip ataması yaparken mecbur verecek interneti :D

[quote name='by_bozkurt' date='27 Şubat 2011 - 00:42 ' timestamp='1298764375' post='970735']
Hmm modem arayüzünü görsem yorum yapacağım ama :D onuda göremiyorum..
Şunu dene :D yine bir tahmin..
Modemi kapat başka pc ye tak kabloyu tekrar aç modemi bu sefer ip ataması yaparken mecbur verecek interneti :D
[/quote]
Evet bu dediğin mantıklı ama modem komşuda. :) Ben vazcaydım zaten ya arkadaşın modem destekliyorsa o yapsın bari. :)

[quote name='candemiruzun' date='27 Şubat 2011 - 07:23 ' timestamp='1298791980' post='970823']
Direkt olarak modemden bağladım yine olmadı.Yukarıda bahsettiğiniz mac filtreleme olayınada baktım herhangi bir engel yok...
[/quote]

Dostum ethernet çalışmasa modeme nasıl bağlanacaksın ??
Eğer kabloyu takıp modeme bağlanabiliyorsan
O zaman sorun ethernette değil birazdan resim ekleyeceğim onları kontrol et..

Edit:
Format attım demişsin normalde böyle olur ama yinede bir bak.
Tabi durum üstteki gibiyse :) değilse bakmana gerek yok..

[img]http://i.imgur.com/2oVLQ.png[/img]

Edited by by_bozkurt

Modem arkadaşındaysa muhtemelen MAC filtreleme filan kullanmış. Anladığım kadarıyla apartmanda internet paylaşmışsınız. Çocuk da size verdiği kabloya bağlı makinayı tanıtmış, diğerlerine adresi kapatmış. Sen de deneme maksatlı laptopun ethernetine bağlayınca kabul etmedi. Modemin sahibi ile görüşürsen sorunun hallolacaktır, teknik servislik bir durum olduğunu sanmıyorum..