Jump to content

Yüksekova'da Polis Linç Edildi...

Sirius
 Share

Recommended Posts

[color="#000000"][b]Hapis cezasına çarptırılan bir kişiyi gözaltına alan 4 kişilik polis ekibi saldırıya uğradı. [/b][/color]

[img]http://www.gercekgundem.com/img/news/hakkaripolislinc1.jpg[/img]

HAKKARİ’nin Yüksekova İlçesi’nde hapis cezasına çarptırılan bir kişiyi gözaltına alan 4 kişilik polis ekibi saldırıya uğradı.

Polislerden 3’ü kurtulmayı başarırken, yaklaşık 100 kişilik grup polis Aziz İba’yi linç etmek istedi. Saldırganların öldü diye bıraktığı polis İba, Yüksekova’da yapılan ilk müdahalenin ardından durumu ağır olduğu için Van’a sevk edildi.

Yüksekova’daki linç girişimi bugün saat 11.30 sıralarında meydana geldi. Emniyet Müdürlüğü’nden görevlendirilen 4 kişilik ekip, hakkında 3.5 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan Muhsin Demir, ilçenin Güngör Caddesi’ndeki evinde gözaltına aldı. Emniyet Müdürlüğü’ne götürülmek üzere ekip otosuna bindirilen Muhsin Demir, Cengiz Topel Caddesi’nden geçerken bir anda aracın camını açıp, caddedeki kalabalığa ’Beni götürüyorlar, kurtarın’ diye bağırdı.

Çevredekilerden bir grup polis aracının önüne geçip durdurdu. Aracın çevresinde toplanan yaklaşık 100 kişi, Muhsin Demir’i polislerin elinden almak istedi. Çıkan arbededen yararlanan Muhsin Demir kaçarken, kalabalık polislere saldırdı.

Ekipten 3 polis kalabalığın elinden kurtulmayı başarırken, Aziz İba kalabalığın arasından çıkamadı. Çevredeki bazı kişilerin engel olmaya çalışmasına rağmen tekme ve yumruk darbeleriyle saldıran ve caddeye bomba bırakıldığı söylentisinin de etkisiyle kısa sürede kalabalığın sayısı 1000’e ulaştı. Saldırganlar, kanlar içinde yere yığılan polis İba’nın öldüğünü sanarak bıraktı. Bu sırada gelen takviye polis ekibi kalabalığı havaya ateş açarak dağıttıktan sonra ağır yaralı Yüksekova Devlet Hastanesi’ndeki ilk müdahalenin ardından Van’a sevk edildi.

[b]OLAYLAR DEVAM ETTİ[/b]

Yüksekova’da linç girişiminin ardından olayların devam etmesi üzerine, bölgeye aralarında kar maskeli özel hareket polislerinin de bulunduğu takviye güvenlik güçleri sevkedildi. Taşlarla güvenlikg üçlerine saldıran göstericileri polis havaya ateş açarak ve gözyaşartıcı bomba ve tazyikli su sıkarak dağıtmaya çalıştı.

Olaylar nedeniyle esnafın kepenk kapattığı ilçede polisle göstericiler arasında kovalamaca bir süre devam etti.

[b]VALİNİN AÇIKLAMASI[/b]

Hakkari Valisi Muammer Türker, olayların aranan bir kişining özaltına alınmasının ardından çıktığını söyledi. Vali Türker, incelemelerinin sürdüğünü, bu konuyla ilgili daha sonra açıklama yapacaklarını belirtti.

Hakkari Emniyet Müdürü Ayhan Buran, ilçede olayların yatıştığını ve gerekli soruşturmanın başlatıldığını söyledi.

[b]KIŞKIRTICI BİLDİRİ DAĞITILMIŞTI[/b]

Yüksekova İlçesi’nde geçen pazartesi günü Güngör Caddesi’nde bomba görüntüsü verilen piknik tüpüne bağlı düzenek, güvenlik güçleri tarafından imha edilmişti. Bu olayın ilçede 19 Şubat 2011’de dağıtılan ’Mezit’ imzalı bildiri ile ilişkili olduğunu iddia etmişti.

Arapçada ’yeni doğan’ anlamına gelen ’Mezit’ imzalı bildiride, 4 yıldan beri devam eden ve ilçeyi yaşanmaz hale getiren olayları bu memleketin çocukları ya da insanlarının yapmadığı belirtilmiş ve pazartesi günü de işe başlanacağı yazılmıştı.

[code]http://www.gercekgundem.com/?p=354975[/code]

[b]Yazıklar Olsun. Adam Orda Tutup Ateş Etseydi Haberlerde Şu Yazacaktı ORANTISIZ GÜÇ Polis Göstericilere Ateşle Karşılık Verdi Şeklinde Şimdi Bu Adamın Hesabını Kim Soracak. En Fazla 2 Gün Daha Haberlerde Gösterilecek Ve Unutulup Gidilecek Böyle Bir Yerde Yaşıyoruz. Polis ' in Gereğini Yapamadığı Medyanın Çarpıttığı Bir Yerde...[/b]

Siyasi söylemleri bırakın.Olay gerçekten çok ciddi.Görevini yapmaya çalışan bir polisimize alçakça ve şerefsizce yapılmış bir saldırıdır.Bu saldırı,normal bir saldırı değil.Kanı beş para etmez bir grup ne iduüu belirsiz yediği ekmeye hianet eden
ülkenin huzurunu bozmak için elinden geleni yapanların işidir.PKK ve benzeri terör yandaşlarınca yönlendirilen bu insan tipli ...... olanlar(adını bile koyamıyorum.)neye hizmet ettikleri ortadadır.Bize düşen ise bu tür provakatif eylemlere karşı birlik olmaktır.Hükümetiyle muhalefetiyle vatandaşıyla bu igrenç olaya tepkimizi tek ses olarak koymalıyız.Bu linç girişiminde bulunanların adalete teslim edilip en ağır cezayı almalarını istiyorum.O polis bizim devletimizin polisidir.Bizim güvenliğimiz için oradadır.Onu yanlız bırakmayacağımızı gösterelim.Son olarak o polisime,ailesine ve Türk Polis Teşkilatına ve Tüm Türkiye ye geçmiş olsun diyorum.Saygılarımla

[quote name='JustbeKinq' date='02 Mart 2011 - 23:06 ' timestamp='1299100603' post='972992']
[b]Yazıklar Olsun. Adam Orda Tutup Ateş Etseydi Haberlerde Şu Yazacaktı ORANTISIZ GÜÇ Polis Göstericilere Ateşle Karşılık Verdi Şeklinde Şimdi Bu Adamın Hesabını Kim Soracak. En Fazla 2 Gün Daha Haberlerde Gösterilecek Ve Unutulup Gidilecek Böyle Bir Yerde Yaşıyoruz. Polis ' in Gereğini Yapamadığı Medyanın Çarpıttığı Bir Yerde...[/b]
[/quote]

Aynen dediğin gibi oluyor @JustbeKinq..
Yandaş medya yüzünden bu ülkede çarpıtılmayan ne yokki??
ABD de polis günde belki 100 kişiyi dövüyordur ama adamların kanalları haberine bunu koymuyor...
Bizimkiler de kendi memleketinin açığını(!) ab denen insanhakları denen ucuz yerlere reklam ediyorlar...

Aslında bu polis arkadaşı dövenleri ne yapmak lazım biliyormusunuz tüm teşkilatı ordan boşaltıp bunlara misket bombası atmak lazım Kökden temizlik yapmış oluruz Polise Askerimize uzanan elleri böylelikle temizlemiş oluruz O kadar şerefsizlerki ekmek yedikleri ülkeye hainlik yapıyorlar Üstelik donlarına kadar bu ülkenin birimlerinden faydalanıyorlar gelde bunları misketleme...

Arkadaşlar bu ülkenin kötülüğünü isteyenler hiçbir zaman işlerinde ihmalkarlık göstermiyorlar her zaman bir lik oluyorlar. Ama bizler neyse kolayı oradayız malum site face bir muz kabuğuna basanlar diye konu açsa biri yüzlerce yorum alır beğenen çıkar buradaki haberi web sitemde yayınladım facede de paylaştım ne okuyan var nedeyorum yazan paylaşan Çok sosyalliği seven toplumuz ya (ASOSYAL) face manyağı olmuş herkes tık yok kimseden. yazacak çok şeyim var ama neyse.

[b]"okumas" Sana Katılıyorum Bizim Milletimiz İşine Geleni Yapıyor. 15 Mart'ta Facebook Kapatılacak Gibi Söylentiler Var Tabiki Böyle Bir Şey Yokta. İçimden Şu Geçti KEŞKE KAPATILSA Bizim Milletimizi Etkileyen En Büyük Faktör Oldu Sosyal Paylaşım Siteleri Ama Nerde Milyon Dolar Yatıyor Sitede Kim Kapatır O Siteyi Zuckerberg Mi ? Şaka Gibi.[/b]

[quote name='mursel25' date='02 Mart 2011 - 23:12 ' timestamp='1299100965' post='972997']
Aslında bu polis arkadaşı dövenleri ne yapmak lazım biliyormusunuz tüm teşkilatı ordan boşaltıp bunlara misket bombası atmak lazım Kökden temizlik yapmış oluruz Polise Askerimize uzanan elleri böylelikle temizlemiş oluruz O kadar şerefsizlerki ekmek yedikleri ülkeye hainlik yapıyorlar Üstelik donlarına kadar bu ülkenin birimlerinden faydalanıyorlar gelde bunları misketleme...
[/quote]

Olurmu arkadaş :) onlar can bizimkiler patlıcan..
misketi attın mı abd denen düdük tepene biner.. ortaya insan hakları diye bişi koyarlar.
sorun misketi atmak değil sorun onları senin tepene bindirecek kadar biyerlerini pofpoflaman... (!)

Sömürge ülkeler gibiyiz :) dilimiz Türkçe ama ne hikmetse kafamıza göre bişe yapılmıyor...
Bazı şerefli insanlar devam etsin
[img]http://images.paraorkut.com/img/emoticons/images/s/sheep-93.gif[/img] [img]http://images.paraorkut.com/img/emoticons/images/s/sheep-93.gif[/img]

[b]Başlığı ilk gördüğümde herhalde konuyu açan arkadaş yanlış yazdı diyecektim ki değilmiş ! Allah belanızı versin emi o polise vuran elleriniz kırılsın ,

bunların hepsini topluyacaksın Zombie Driver oyunundaki gibi [color="#00BFFF"]TAZYİKLİ SU[/color] değilde [color="#FF0000"]TAZYİKLİ ALEV[/color] sıkacaksın. Diri diri yanacaklar , işte oyundan bir görüntü

Panzerler su yerine alev sıksa , merak ediyorum acaba , bir daha o polise değil el kaldırmak , bakabilirlermi?

[img]http://i46.tinypic.com/29nxugg.jpg[/img][/b]

Edited by clearmenn

[b]
[url="../../user/308186-justbekinq/"][/url][/b]
"Justbeking" Allahım bir kapansa yada bir şeklide son verilse Dünyadaki en mutlu insan ben olurum. dejenarasyon hat safhada çevreme bakıyorum çıldırmış gibi. Bir anımı anlatayım. 19 yaşında elektronik bölümü okuyan bir arkadaşımın oğluna sordum internetle aran saıl diye. Abi dedi hergün 3-4 saat face zaman geçiriyorum paylaşımlarda bulunuyorum dedi. Bu delikanlı için İNTERNET'in anlamı face ve bu durumda onlarca genç var.

EH BE NE DEYİM Kİ!!!! ORALARA GİDİP GÖREN ARKADASLARIMIZ VARDIR İLLAKİ ARAMIZDA ORANIN HALKININ %80 İ BİZİM GİBİ NORMAL İNSANLAR AMA ARALARINDAKİ %2 KANI BOZUK TÜRK DÜŞMANI ŞEREFSİZLER BU OLAYLARI ATEŞLİYOLAR ... DAHADA YAZACAK ÇOK ŞEYİM VAR AMA MALUMKİ ÜLKEMİZDE EŞİTLİK VAR YAZAMIYORUM :(:(:(
BU ÜLKE BİZİM
BU ÜLKEDEN BİR KARIŞ BİLE ALAMAYACAKLAR HAİN ÇAKALLAR!!!!
ALLAH ACİL ŞİFALAR VERSİN POLİS ARKADASIMADA ALLAHA EMANET OLSUNLAR ORADAKİ VE BÜTÜN ASKER POLİS OLAN ARKADASLARIM !!!!

Arkadaşlar kaç kişi o polisi tanıyor? Burdan atıp tutmakla, kesmekle dövmekle bu işler olmaz. Tv'lerde zaten bir kaç gün sonra unutur, peki arkasında kalanlar kimin umrunda. Hatta haber spikerleri (yeni tabirle enkırmenleri) haberleri de yanlış sundular gibime geldi. Haber başlığı şu şekilde olmalıydı: "Polis yine orantısız güç kullandı. Sonrasında polisin ayağı kayıp yere düştü." Arka fonda da bir savaş müziği tamamdır. -_-

Merak edenler için yazayım evet onu tanıyorum.

[quote name='by_bozkurt' date='02 Mart 2011 - 21:24 ' timestamp='1299101698' post='973011']
Olurmu arkadaş :) onlar can bizimkiler patlıcan..
misketi attın mı abd denen düdük tepene biner.. ortaya insan hakları diye bişi koyarlar.
sorun misketi atmak değil sorun onları senin tepene bindirecek kadar biyerlerini pofpoflaman... (!)

Sömürge ülkeler gibiyiz :) dilimiz Türkçe ama ne hikmetse kafamıza göre bişe yapılmıyor...
Bazı şerefli insanlar devam etsin
[img]http://images.paraorkut.com/img/emoticons/images/s/sheep-93.gif[/img] [img]http://images.paraorkut.com/img/emoticons/images/s/sheep-93.gif[/img]
[/quote]

Onları bu derece kudurtan yönetim utansın ülkemizi öle bi hale getirdilerki işde gerçekler ortada

Halbuki yılanın kafasını ezmediyin sürece rastladığın her yerde karşına dikilecekdir

Hem bu ülkenin ekmeyini ye bizlerin bile faydalanamadığı koşullardan faydalan hemde tut polisi vur döv askeri şehit et milleti havaya uçur kahbece

Böylelerini gelde misketleme kim ne derse desin arkadaşım bu ülkeye sağlam bi o hal daha lazım Ama sağlam bi O hal olacak

KİM VATAN UĞRUNA OLMAZKİ FEDA
FEDA OLMAYACAKLARI BU VATAN DİKMELİDİR KAZIĞA....

Soruşturma başlatılmış! yakında Polisleri suçlu bulup "Soruşturmanın selameti için" açığa alırlar.Açılımlarının,saçılımlarının kapatılmaması için her namertliği yaptırırlar.Allah belasını versin bütün Vatan ve Millet hainlerinin!!

[b][quote name='savran' date='02 Mart 2011 - 23:40 ' timestamp='1299102657' post='973021']
Soruşturma başlatılmış! yakında Polisleri suçlu bulup "Soruşturmanın selameti için" açığa alırlar.Açılımlarının,saçılımlarının kapatılmaması için her namertliği yaptırırlar.Allah belasını versin bütün Vatan ve Millet hainlerinin!!
[/quote]
Aynı 16 yaşındaki kıza tecavüz eden 20 tane şerefsizin "iyi hallerinden dolayı" 4 yıl ceza alıp kimilerininde serbest kalıp , KIZADA "kendini savunabilirdi aslında" DEMELERİ GİBİ değilmi?[/b]

amacım polemik değil ve kimseyi koruduğum yok ama merak ediyorum.. 'baştakiler düşünsün' tarzı , yada 'o koltuklarda oturanlar yüzünden' gibi sözler sarfedenler ; ..

siz ne gibi çözüm düşünürnüyorsunuzki bu durumda..?

[color="#FF0000"]Wallahi Şöyle bakıyorum Bizde Diğer Arap Ülkeri Gibi olmaya Başladık.Müslüman Ülkelerine Bakın Herkes Birbirini Yiyor. Kavga Dövüş bitmiyor.
Elalemin Gavurlarında Maaşallah tık yok ses seda yok neden biz Müslüman Ülkeri böyleyiz ? [/color][b][/b]

[quote name='HakanAlbayrak' date='02 Mart 2011 - 21:57 ' timestamp='1299103633' post='973032']
[color="#FF0000"]Wallahi Şöyle bakıyorum Bizde Diğer Arap Ülkeri Gibi olmaya Başladık.Müslüman Ülkelerine Bakın Herkes Birbirini Yiyor. Kavga Dövüş bitmiyor.
Elalemin Gavurlarında Maaşallah tık yok ses seda yok neden biz Müslüman Ülkeri böyleyiz ? [/color][b][/b]
[/quote]

Bizim yayın organlarımız osmanlı'nın zevk-ü sefaya düşkün olduğunu göstererek yerden yere vurarken, adamlar osmanlı'nın hükümlerini alıp bize çağdaşlık diye gösteriyor sonra da vay efendim onlar böyle biz böyle :(

[quote name='HaReKeTlİ' date='02 Mart 2011 - 22:03 ' timestamp='1299104020' post='973042']
Diyecek Lafım Yok...!! Aslında Öyle cahil yerlere yüksek güvenlik önlemi alıp gitmeleri lazım ne yapacakları belli olmaz zaten görüldüğü gibi saldırıyorlar.
[/quote]
Türkiye kurulduğundan bu yana okullar açılıyor, neden son 15~20 yıla kadar doğuda doğru dürüst okul yoktu demiyorsun da o cahiller diye laf atıyorsun kardeş.

Niyetim bu ŞEREFLİLİĞİ(!) savunmak değil, bende bir doğuluyum, doğuda da okuyorum, bugün bir savaş çıkacak olsa ilk olarak bu topraklar için savaşacaklardan biriyim ki doğunun %80'ninin de benim gibi düşündüğünü bilirim, sadece bazılarının ülkemizin gerçeklerini unutarak yorum yapmasına dayanamıyorum. hangi biri buralara gelipte görüp yaşadı merak ediyorum. Bu gibi ezbere laf edenler saolsun ülke birbirine giriyor, o'da insan bu'da insan(hayvanlık edenleri saymıyorum) senin benden ne farkın var, doğuda doğmadın diye padişah torunu mu oldun... :rant:

Polisimize Allah'tan acil şifa, ailesine de sabır diliyorum.