Jump to content

Flash Belleğe Şifre Koyma ?

burak29
 Share

Recommended Posts

[color="#FF0000"][i][b][size="5"][font="Comic Sans MS"]Mrb. arkadaşlar ben 4 gb kingston g3 flash bellek aldım fakat buna şifre koymak istiyorum açılışta bana şifre sorsun Bnun için bir program filan varmnı varsa link ve küçük bir kullanma anlatımı yaparsanız sevinirim şimdiden teşekkürler. buyrun fotoğrafıda var flashın bi siteden aldım LinK[/font][/size][/b][/i][/color]:http://www.nierle.com/en/article/8560/USB_Stick_Kingston_Data_Traveler_G3_-_4_GB.html

Rohos Mini Drive ile USB belleğinizi şifreleyin
1. Piyasada USB belleğinizi şifrelemeye yarayan birçok yazılım bulunmakta, ama bunların çoğu çalışmak için yönetici yetkilerine ihtiyaç duyuyor. Ücretsiz Rohos Mini Drive ise taşınabilir belleğinizde yönetici yetkilerine gerek duymadan şifrelenmiş bölümler yaratmanıza imkan tanıyor.
Öncelikle [color="#FF0000"]http://hotfile.com/dl/108632853/eadae07/usb.rar.html[/color] adresine girip sadece 2.2 MB boyutundaki yazılımı indirin.

2. Programı çalıştırdıktan sonra “Setup USB flash drive” seçeneğine tıklayıp USB flaş belleğinizi takın. Rohos Mini Drive belleğinizi otomatik olarak tanıyacaktır. Yaratılacak disk bölümü için önceden tanımlı ayarları değiştirmek üzere ikinci “Change…” linkine tıklayın. Buradan sırasıyla sürücü harfini, disk boyutunu, dosya sistemini ve şifreleme algoritmasını değiştirebilirsiniz.

3. “Specify password to access disk” ve “Confirm password” alanlarına istediğiniz şifreyi girdikten sonra “Create disk” düğmesine tıklayın. Şifrelenmiş bölümün oluşturulması birkaç dakika sürebilir. Oluşturma tamamlandıktan sonra şifrelenmiş sürücünüze Bilgisayarım üzerinden normal bir sürücüymüş gibi erişebilirsiniz. Dosyalarınızı kaydettikten sonra sürücüyü korumaya almak için sistem tepsisindeki Rohos simgesine sağ tıklayıp Disconnect’i seçmeniz yeterlidir.
Rohos Mini Drive’ın yüklü olmadığı bir bilgisayarda sürücünüze erişmek için Bilgisayarım’dan USB belleğinize girmeniz ve “Rohos mini.exe” dosyasına çift tıklayarak çalıştırıp şifrenizi girmeniz yeterli olacaktır.

işinizi görecektir. [Alıntıdır]

Edited by rebons

[b]Eğer flash belleğinin U3 özelliği varsa şifre koyabilirsin. Onun dışında dosyalarını rarlayıp da şifreleyebilirsin. ISZ gibi şifrelenmiş dosyalama yöntemleri deneyebilirsin.

Ancak flash belleği şifrelemek için kullanabileceğin bir yazılım var mı bilmiyorum.[/b]

• 1 ay sonra...

Banada böyle bir şifreleme programı lazım.
USB bellegi bilgisayara takıldıgında şifre istesinve gelen ekranda benim telefon nuamram yazsın istiyorum iletişim için kayboldugunda bulan kişi bana iade etmesi için. Etmezsede kulanamasın istiyorum formatlasalar bile USB çalışmasın istiyorum.
Yardımalrınız için şimdiden teşekkürler.

• 1 yıl yıl...

[quote name='kralturka' timestamp='1303589905' post='998195']
USB bellegi bilgisayara takıldıgında şifre istesinve gelen ekranda benim telefon nuamram yazsın istiyorum iletişim için kayboldugunda bulan kişi bana iade etmesi için. Etmezsede kulanamasın istiyorum formatlasalar bile USB çalışmasın istiyorum.
[/quote]

bence sen cok şey istiyorsun :D:D:D:D:D

[quote name='kralturka' timestamp='1303589905' post='998195']
[/quote]
bitlocker kur windows 7 de önyüklü gelir.Formatlamadan yani dosya sistemini yeniden yüklemeden açılmaz. Gerçi pek zor değil ama genede dosyalarına hiçbir şekilde erişemezler. Eğer uğraşamam dersen winrar ile dosylarını şifreleyip at. Winrar kırması kolay değil günler alabilir rakamlı simgeli şifreler koy.
Veya alternatif olarak yani son çare sandisk flash bellek al şu an ben kullanıyorum içinde kendi şifreleme programı var. 128bitlik şifreleme sistemi üstelik. Açılması zordur yani bi düşün bunları derim :D