Jump to content

Hangi İşletm Sistemi

BY_Senfoni
 Share

Recommended Posts

Sistem
--------------------------------------------------------------------------------

Toplam sistem belleği miktarı 1,00 GB RAM
Sistem türü 32 bit işletim sistemi
İşlemci çekirdek sayısı 1

Depolama
--------------------------------------------------------------------------------

Sabit disklerin toplam boyutu 143 GB
Medya sürücüsü (D:) CD/DVD

Grafikler

Görüntü bağdaştırıcısı türü Intel(R) G33/G31 Express Chipset Family
Toplam kullanılabilir grafik belleği 250 MB
Ayrılmış grafik belleği 0 MB
Ayrılmış sistem belleği 64 MB
Paylaşılan sistem belleği 186 MB
Görüntü bağdaştırıcısı sürücü sürümü 8.15.10.1930
Birincil monitör çözünürlüğü 1440x900
DirectX sürümü DirectX 9.0 veya iyisi

Ağ Bağdaştırıcısı Realtek PCIe GBE Family Controller

bu özellikteki bilgisayara windosw 7 hangi sürümünü yükleyeyim

[b]Bikmadılar böyle konular açmaktan ya :p

Canım kardeşim bu sisteme Windows 7 Ultimate kurup Aero bile kullanırsın istersen, hem de gram kasıntı olmaz. Yeter ki sistemi nasıl optimize edeceğini bil :)[/b]

[quote name='coxefgun' date='07 Mart 2011 - 12:57 ' timestamp='1299496048' post='975762']
[b]Bikmadılar böyle konular açmaktan ya :p

Canım kardeşim bu sisteme Windows 7 Ultimate kurup Aero bile kullanırsın istersen, hem de gram kasıntı olmaz. Yeter ki sistemi nasıl optimize edeceğini bil :)[/b]
[/quote]

iyi bir sistem optimizer yöntemi gösterirmisiniz o zaman?

[quote name='BY_Senfoni' date='06 Mart 2011 - 19:24 ' timestamp='1299440062' post='975423']
Sistem

Toplam sistem belleği miktarı 1,00 GB RAM
Sistem türü 32 bit işletim sistemi
İşlemci çekirdek sayısı 1

Depolama

Sabit disklerin toplam boyutu 143 GB
Medya sürücüsü (D:) CD/DVD

Grafikler

Görüntü bağdaştırıcısı türü Intel(R) G33/G31 Express Chipset Family
Toplam kullanılabilir grafik belleği 250 MB
Ayrılmış grafik belleği 0 MB
Ayrılmış sistem belleği 64 MB
Paylaşılan sistem belleği 186 MB
Görüntü bağdaştırıcısı sürücü sürümü 8.15.10.1930
Birincil monitör çözünürlüğü 1440x900
DirectX sürümü DirectX 9.0 veya iyisi

Ağ Bağdaştırıcısı Realtek PCIe GBE Family Controller

bu özellikteki bilgisayara windosw 7 hangi sürümünü yükleyeyim
[/quote]
Bence [b][b][b][b][size="3"][b]XCLUSiVE7[/b][/size][/b][/b][/b][/b] yukleyebilirsin celeron sistemlerde bile randımanına şahit oldum hem bugune kadar verilmiş en sağlıklı hızlı modifiye win7 bence Neredeyse denemediğim sistem vede win7 sürümü kalmadı Tek geçiyorum. ısrarla tavsiye ediyorum. kullan hayrını gör... son olarak belirtmeliyim ki kurulumun sonunda wpı katılımsız kurulum kısımında tavsiyem bütün secimleri kaldır yani katılımsızlarını kullanma ama musade et wpı bilgisayara reset attırsın .

[i]@STAN[/i]

[b]Öncelikle tamamen güncellenmiş bir sistem üzerine Windows 7 Manager kurulur. Program ilk çalıştırıldığında sihirbazı çalışacaktır, ve kendi ayarlarını kendisi yapacaktır. Senin burada yapman gereken; kullanmadığın veya kullanmayacağın servisleri kapatmak, sistem geri alma noktası oluşturmayı kapatmak, sistem açılışındaki dosyaları temizlemek, kayıt defteri temizliği ve birleştirmesini yapmak, Windows'un sorunlu araçlarına alternatif üretmek. (örneğin Windowsun salak kopyalama sisteminin yerine TeraCopy veya Disk birşeltirici yerine Defraggle)

Sistemini ne kadar sıklıkla temizler ve bakımını yaparsan o kadar hızlı, stabil ve güvenli olur. Benim Ssistemim öyle ahım şahım ir sistem değil, Dual Core E5400, 2GB ram, 8500GT ekran kartım var, 2008 Aralıktan beridir Windows 7 kullanıyorum ve bugüne kadar 1 kere olsun bana sıkıntı vermedi sistem.

Son olarak, güvenli bir sistem için antivirüs şart değildir, onu da belirteyim. Ben antivirüsü sadece kreğini yazmak için kullanıyorum :lol:[/b]

[quote name='coxefgun' date='08 Mart 2011 - 15:15 ' timestamp='1299590753' post='976408']
[b]

Sistemini ne kadar sıklıkla temizler ve bakımını yaparsan o kadar hızlı, stabil ve güvenli olur. Benim Ssistemim öyle ahım şahım ir sistem değil, Dual Core E5400, 2GB ram, 8500GT ekran kartım var, 2008 Aralıktan beridir Windows 7 kullanıyorum ve bugüne kadar 1 kere olsun bana sıkıntı vermedi sistem.

Son olarak, güvenli bir sistem için antivirüs şart değildir, onu da belirteyim. Ben antivirüsü sadece kreğini yazmak için kullanıyorum :lol:[/b]
[/quote]

@coxefgun
senin kendi sistem özelliklerinden habern var mı?Windows 7 senin sisteminde rahat çaışır.E serisi işlemci,ram 2 gb 8500 gt ekran kartı bence güzel.

Millet p4 işlemci 1 gb ramden onboard vga dan bahsediyor.2 gb ram ile 1 gb ram ve çift ile tek çekirdek arasdında epey fark var.

Mesells benimde işlemcim amd 64 x2,2gb ram,9500 gt ekran kartı.Bunda bile çok rahat çalışıyor mu diyeyim yoksa normal kasmadan çalışıyormu diyeyim.
Ne için performanslı bu w7.Jet motorlu bilgisayarlarda mı?Anlamadm gitti...

Edited by STAN

[b][i]@STAN[/i]

Benim ifade etmek istediğim o değil, sistemenie bakmazsan istersen i7 işlemcili 8GB ramli pcye kur, kağnı gibi çalışır kimse kusura bakmasın.

Kaldı ki benim sistem özelliklerim Windows 7 için önerilen özellikler; yani" çalışır ama performans alamazsınız" demeye getiriyorlar. Ama ben alıyorum.

Seni nasıl ikna ederim biliyor musun? O bilgisayarı getirirsin buraya, aratım formatımı, yaparım kişiselleştirmemi, görürsün bakalım çalışır mı çalışmaz mı :)

Mesela; "Sistem Geri Yükleme" o kadar gereksiz bir özellik ki... Onun Yerine Acronis True Image kur, NonStop Backup'ı çalıştır, Windowsun 1/10 yüküyle 10 kat fazla performans alırsın.

Mesela; "Windows Media Center" muhabbeti, P4 işlemcide Media Center kullanabileceğini mi düşünüyorsun? Ben kendi sistemimde kullanmıyorum, kasıyor. E o zaman neden kullanmadığım servislerin çalışmasına izin vereyim?

Mesela; antivirüs olayı. Ufacık bir USB Disk Security kur, kalsın altta. Sanki hacker arkadaşlarımız var veya sanki bankada milyon dolarlarımız var.

Ayrıca; insanımız programları kurarken "ileri/ileri/ileri" deyip geçiyorlar. Ondan sonra Internet Explorerın üstünde 7-8 tane araç çubuğu, saçmasapan servisler, 3 dakikada açılan sistemler...

Yok kardeşim, istersen i7 olsun istersen Celeron; bakarsan bağ bakmazsan dağ olur...

---------------

EDIT: nickimi yanlış yazmışsın, biliyorum yazması ve akılda tutması zor bir nick ama adamlar "kopyala-yapıştır"ı icat edeli seneler oldu.[/b]

Edited by coxefgun

Bir Kere Bilen Bilmeyen Konuşuyor Arkadaşım.Windows 7 Tüm Sürümleri İle Windows Xp'den Çok Daha Rahat Çalışır Xp Daha Çok Yorar Asıl Bilgisayarı Neden Mi Xp'de Arka Plan Hizmetleri Sürekli Açıktır.Windows 7 de Arka Plan İşlemleri Sadece Gerekli Oldugunda Açılır Amd Athlon 2.0 İşlemcili Bilgisayara Windows 7 Ultimate Kurdum Canavar Gibi.Xp Halt Etmiş...

qcoxefgun
Şimdi nickini doğru kopyaladım.
Yukarıda ben sizin ne demek istediğinizi anladım.Bahsettiğiniz sistemleri gereksiz olduğu için bende kapatıyorum.Sistem yetmediği için değil gereksiz olduğu için.
Söylediklerinizi aynen bende uyguluyordum ama sadece güvenlik işinde anlaşamadık şimdilik.
Windows güvenlik duvarına hiç bir zaman güvenmedim.Kapatırım.Bilgisayarı kasmayan firewall tercihimdir.
Selametle

Edited by STAN

benm sistem p4 3.00ghz,2gb ram,1gb ekran kartı.. p4 sistemle windows7 kasmadan kullanılır.. ama gel görki bide oyun oynamaya çalış en basit örnek olarak ben xpde pes 11i en ufak kasma olmadan yüksek çözünürlüklerde oynayabiliyoriken windows7 de 800*600de bile çok fazla rahatsız edici kasmalar söz konusu oluyor. hız ve optimizasyon konusunda ise önem veririm bütün hızlandırma ayarları bütün gereksiz servisler media center falan kullanmadıgım herşeyi kapatırım ama hiçbiri oyunları xpdeki gibi rahat bir şekilde çalıştıramadı win7..