Jump to content

Bilgisayar Sürekli Resetliyor

lecteur
 Share

Recommended Posts

Uzun süredir kullandığım ama hiç bir hata ile karşılaşmadığım sistemim 1 haftadır sürekli kendini resetliyor. Resetleme zamanı belirli değil. Yani bazen bios açılışta resetliyor bazen de sistem açıldıktan sonra. Ne yaptıysam bir çözüm bulamadım. Ramleri denedim, HDD leri tek tek sökerek denedim ,DVD-R da aynı şekilde yani donanımsal olarak herşeyi denedim,Sistem herhangi bir uyarı vermiyor.Virüs programı olarak Kaspersky İnternet Security 7.0 kullanıyorum .İşletim sistemim Windows XP . Format atmayı ve diğer hddlerden de windows kurulumu yaptığımda da aynı sorunu aldım. Kafayı yemek üzereyim =@ . Böyle bir sorunla karşılaşan arkadaş var mı? çözüm nedir? Sistemin özellikleri aşağıdaki gibi;

Bilgisayar Özellikleri
Intel Core 2 Duo e4500
3 GB Kingston Ram
Foxconn anakart
seagete 320 sata HDD
seagete 1000 GB Sata HDD
Seagete 1500 GB Sata HDD
WD 200 GB ide HDD
Sapphirre HD 2600 512 MB SD Ekran Kartı
Asus Vento Kasa
350 W power Supply
Creative augidy 2 Ses kartı
LG DVD-R

Şimdiden önerileriniz için teşekkürler...

( Daha önce konu açtığım yerden mesaj silinmiş. Silinme sebebi yanlış yere açmak olmuş. Arkadaşların verdiği cevapları zaten denedim bunun haricinde ne yapabilirim ?? )

Kardes Öncelikle Sürekli Olarak Kendini Resetliyorsa Cpu'nun Soğutucu Fanını Kontrol Etmende Fayda Var Denemedin İse Bir Bak.Haber Bekliyorum.

Fan Tam Oturmamış Olabilir veya Overclock Varsa Çok Isınır Soğutucusu Küçüktür Yetmez Soğutmaya Ondan Resetler.Aç Temizle O Kısmı Silikonunu Yenile.

Hata Ordan Başka Bir Yerde Olamaz Sanmıyorum.

[quote name='hackermemo' date='09 Mart 2011 - 18:08 ' timestamp='1299694732' post='977211']
Kardes Öncelikle Sürekli Olarak Kendini Resetliyorsa Cpu'nun Soğutucu Fanını Kontrol Etmende Fayda Var Denemedin İse Bir Bak.Haber Bekliyorum.

Fan Tam Oturmamış Olabilir veya Overclock Varsa Çok Isınır Soğutucusu Küçüktür Yetmez Soğutmaya Ondan Resetler.Aç Temizle O Kısmı Silikonunu Yenile.

Hata Ordan Başka Bir Yerde Olamaz Sanmıyorum.
[/quote]

beni düşündüren olay şu ; yazın sıcagında tek bi kez reset atmayan bilgisayar neden kışın soğuğunda durduk yere resetler ? Asus Vento kasa da 4 tane fan var harici taktığım ve buna rağmen resetliyor. bütün donanımları söktüm sonra teker teker taktım hatalı parçayı bulmak için. Yinede bi işe yaramadı bu durum benim başımamı geldi sadece bilmiyorum. Az kaldı komple çöpe atacağım makineyi :S