Jump to content

Ttnet - Koçnet Değişikliği

emutlu
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar.. Şu an TTNET 1 Megabit sınırsız internet kullanıcısıyım ve aylık 49 TL'lik fatura ödüyorum..
Bugün KOÇNET'ten aradılar.. 8 Megabit sınırsız tarifeye geçireceklermiş aynı fiyata..
Adil kullanım varmış fakat 25 GB'tan sonra 1 Megabite düşüyormuş hız. Zaten de şu an 1 Megabit kullanıyorum.
Bir de 6 ay boyunca 16 ödeyecekmişim. 250 Dk da bedava konuşma veriyorlar..
Kopmalara karşı garanti veriyoruz diyorlar. Bir de konuşan bayan Megabit yerine sürekli megabyte dedi, ilgimi çkti :)
Sizce ne yapmalıyım? Daha cazip bir tarife varsa onu da değerlendirebilirim. Önerilerinize açığım.. Herkese teşekkürler..

KESİLİKLE KOÇA GEÇ DERİM... ama kullandıgın hız ıcın garantı veremem 8 mb lımıtsız kullanıyorum harıka memnunun... daha once ttnet, superonline, ve o gülümseten net neydı ona gectım ama hepsı cacık.. evın tekbır kablosu degısmeden tum tesısat aynı sekılde kopmalar yasarken katıyen kocta bır kere bıle yasamadım.. gercekten kopmaya karsı garantılerı var... 8 mb kullanıyorum 1100 ıle download yapıyorum dehset bır olay benım ıcın

Peki 25 GB'ı aşınca hız düşecek. Bu düşme 1 Megabite olarak devam edecek. Ben zaten 1 MegaBite kullanıyorum ama TTNET'in 1MB'inden iyi mi olacak?
6 ayda 180 tl karım var. 250 dk'lık görüşmeyi bedava veriyorlar. Üstelik kotayı dolsurana kadar yüksek hızda kullanmış oluyorum.
Görünüşte her şey mükemmel ama bir bit yeniği var mıdır bilmiyorum.. Bir telefon faturasına ek ücret falan gelir mi?

TTNET'te tarife değişikliği yapan arkadaşlarım kopmalardan şikayetçiler.. Yoksa hız düşmesinden yana çok da sıkıntım yok.
Çünkü zaten 1 Megabit kullanıyorum.. Düştüğü takdirde 1 Megabite düşecek diyor. Yani şu anki mevcut hızıma..

Sizleri arayanlar öyle süslü püslü kelimeler sarfederek milleti kandırıyorlar,hadi o konuşana ikna oldun ve geçtin 6 ay bir kandırma süreci içinden sonra gerçeklerle karşılaman ve yüzleşeceksin.Süre akdinden sonra geleçek yüksek faturayı ödemeye razı isen başka iss lerle uğraşacağına kendi şu anki iss nin tarifeyi kullan derim.Kopmama işin garantisi yok her iss de olabilirlik mevcut.Bırak kopmaları bir yana tahaaüt edilen hızlarda bile düşüşler olabilmekte,bu da tüm adsl iss tabanların tek adresi telekom olduğunu unutma.Yinede hür irade ve karar senin istediğin ve sana uygun olan adreslere gecebilirsin.Bu da benim şahsi kanaat ve düşüncem.Selametle kalınız.

bende ttnet 8mbte kadar sınırsız tarifesini kullanıorm 25 gb den sora 1 mbite düşmesi gerekiyor normalde ama her ay min.150 gb dosya indiriyorum ynede hiçbir düşme olmadı.. (1 yıldır). eğer netinden şikayetçiysen hızından fln geçmeni tavsiye ederim koçnete

[quote name='emutlu' date='12 Mart 2011 - 22:31 ' timestamp='1299962461' post='979195']
16 mb mi, sınırsız mı peki bu? 10 Tl daha veririm. Zaten 49 ödüyorum..
[/quote]
zam geldi ya haberin yokmu 49 tl lik tarife 55 tl oldu ? +5 tl daha verip neden 16 mbit kullanmayalım değilmi ama :)

Edited by iilkeerr

sizi kandırıyorlar, 1mb sınırsız alacağıma 5 lira fazla veririm netlimitsiz (8mb) alırım daha iyi ( zaten böyle yaptım :))
hızın düşmesi de bahane bence, yaklaşık 16 aydır kullanıyorum ilk geldiğinde sınırları zorladım 300gb a yakın download yaptım, sonra baktım disk dolmuş yeni bir tane aldım sonra onu da doldurdum baktım yer yok kardeşimin bilgisayarını ele geçerdim onu da doldurdum hepsi 2-3 ay içinde oldu. ayın sonunu en az 100gb ile kapatıyorum hızımda hala 8mb, 940kb maksimum hız görüyor.
koçnet bahane, sonuçta ttnetten topluca alıp uygun fiyata size satıyorlar, hatlarda sorun olursa yine ttnetle onlar irtibata geçiyorlar.
işi kim yapıyorsa malı ondan alın başkasından değil, fiber varsa sokağında ona geç yoksa tarifeni netlimitsiz yaptır kafan rahat etsin
[code]http://www.ttnet.com.tr/web/229-1204-1-1/tur/evde_ttnet/baglanti_cesitleri/tum_baglanti_ucretleri[/code]
16mb için modemin ADSL2+'yı desteklemesi gerekiyor yoksa kullanamazsın.

Edited by muharremerd

[quote name='muharremerd' date='12 Mart 2011 - 22:39 ' timestamp='1299962943' post='979207']
sizi kandırıyorlar, 1mb sınırsız alacağıma 5 lira fazla veririm netlimitsiz (8mb) alırım daha iyi ( zaten böyle yaptım :))
hızın düşmesi de bahane bence, yaklaşık 16 aydır kullanıyorum ilk geldiğinde sınırları zorladım 300gb a yakın download yaptım, sonra baktım disk dolmuş yeni bir tane aldım sonra onu da doldurdum baktım yer yok kardeşimin bilgisayarını ele geçerdim onu da doldurdum hepsi 2-3 ay içinde oldu. ayın sonunu en az 100gb ile kapatıyorum hızımda hala 8mb, 940kb maksimum hız görüyor.
koçnet bahane, sonuçta ttnetten topluca alıp uygun fiyata size satıyorlar, hatlarda sorun olursa yine ttnetle onlar irtibata geçiyorlar.
işi kim yapıyorsa malı ondan alın başkasından değil, fiber varsa sokağında ona geç yoksa tarifeni netlimitsiz yaptır kafan rahat etsin
[/quote]
aslında arkadaşın dediğide doğru bütün hepsi ttnetten alıyor neti :)

Arkadaşlar bende bu konu içerisinde bir soru sormak istiyorum
Benim yaşadığım yerde eve yaklaşık 300 metre ileriden fiber optik geçirdiler
Acaba ben fiber optikten yararlanabilirmiyim. Ben üye olmak için gitsem onlar evin önüne kadar fiber çekerlermi?
Yada sizce evin önüne en kısa zamanda ne zaman gelir?

[quote name='emutlu' date='12 Mart 2011 - 17:29 ' timestamp='1299951582' post='979055']
Arkadaşlar.. Şu an TTNET 1 Megabit sınırsız internet kullanıcısıyım ve aylık 49 TL'lik fatura ödüyorum..
Bugün KOÇNET'ten aradılar.. 8 Megabit sınırsız tarifeye geçireceklermiş aynı fiyata..
Adil kullanım varmış fakat 25 GB'tan sonra 1 Megabite düşüyormuş hız. Zaten de şu an 1 Megabit kullanıyorum.
Kopmalara karşı garanti veriyoruz diyorlar. Bir de konuşan bayan Megabit yerine sürekli megabyte dedi, ilgimi çkti :)
Sizce ne yapmalıyım? Daha cazip bir tarife varsa onu da değerlendirebilirim. Önerilerinize açığım.. Herkese teşekkürler..
[/quote]

kardeşim ben kayseri doping adsL başvuru merkeziyim...ttnetin kampanya kargaşasından ve fatura bedeLinin üzerine komisyon yansıtmasından usanan müşteriLer doping adsL hizmeti aLmayı taLep etmektedirLer...doping adsL 8 aya düşürdüğü kampanya süresini yeniden 12 aya çıkardı ve 2 mbit internet hizmeti için 53 TL...53 TL fatura da yine 12 ay boyunca 26 TL oLarak müşteriye yansıtıLmaya başLandı...eğer ki yok kardeşim bu hız bana yetmez dersen santraL noktan destekLiyorsa eğer 8 mbit adsL ücreti de 88 TL...bu fiyat da yine 25 ay boyunca 70 TL...ve yine santraLin destekLiyorsa eğer 5 dakikada fiLm indiren doping hizmeti de 99 TL...bu fiyat da yine müşteriye 24 ay boyunca 79 TL oLarak yansıtıLıyor ve son bişey daha...doping adsL başvurusu yapan müşterisine 8 GB VERBATIM marka FLASH BELLEK HEDİYE EDİYOR...

[quote name='emutlu' date='12 Mart 2011 - 19:29 ' timestamp='1299951582' post='979055']
[/quote]

Bİraz da KOÇa kazandır bakalım. Hadi hayırlısı.

Kardeşim Koç Net her yönden daha iyi; kesinlikle geç derim. Fakat ufak bir uyarı; yatırdığın faturaların makbuzlarını çok iyi sakla; 2 ayda bir yatırmış olduğun halde fatura yatmadı diye fazla para tahsil etmeye çalışıyorlar. Bir değil, iki değil; her iki ayda bir aynı.

[quote name='riko1' date='13 Mart 2011 - 17:39 ' timestamp='1300038558' post='979719']
arkadaşlar telefon bağlantısı olmadan kullanabileceğim bir tarife varmı şu anda???beni bilgilendirirseniz çok sevinirim!!!
[/quote]
ttnet in telefon hattı gerekmeyen yalın internet adında bütün tarifeleri bağlattırabilirsin.yalnız bunda da 15tl her ay ek ücret alıyorlar.telefon bağlatırsan 22 tl telefon ücreti verirsin.yani sana kalmış 15 tl vereceğime 22 tl veririm telefonum olsun da diyebilirsin.yani her durumda telekom o parayı senden alıyor.düşün taşın karar senin

Edited by nakser007

telekom perseoneline önceden 4mgbit sınırsız paket 28 tl idi+tivibu gold paket bedavaydı.sonradan 16 ya çıakrttılar gene 28 tl ama bnim modem desteklemediği için 16dan 8 e çektirdim.aylık 28 ödüyom keyfime bakıyom ttnete devam :D