Jump to content

Microsoft'un En İyi Sistemi Hangisi?

Taytanix
 Share

Microsoft'un En İyi Sistemi Hangisi  

142 members have voted

1. 1. Görselliğe Göre

• Windows XP Professional
      3
    • Windows Vista Ultimate
      6
    • Windows 7 Ultimate
      119
    • Hiçbiri
      4
  2. 2. Kullanışlığa Göre

52
    • Windows Vista Ultimate
      1
    • Windows 7 Ultimate
      73
    • Hiçbiri
      2
  3. 3. Kararlığa Göre

41
    • Windows Vista Ultimate
      3
    • Windows 7 Ultimate
      82
    • Hiçbiri
      3
  4. 4. Güvenliğe Göre

6
    • Windows Vista Ultimate
      3
    • Windows 7 Ultimate
      102
    • Hiçbiri
      14
  5. 5. Güncelliğe Göre

15
    • Windows Vista Ultimate
      2
    • Windows 7 Ultimate
      105
    • Hiçbiri
      4
  6. 6. Kaliteye Göre

22
    • Windows Vista Ultimate
      3
    • Windows 7 Ultimate
      100
    • Hiçbiri
      3
  7. 7. Hıza Göre

53
    • Windows Vista Ultimate
      2
    • Windows 7 Ultimate
      68
    • Hiçbiri
      3

Recommended Posts

[font="Georgia"][size="4"][/size][color="#0000FF"][/color]Yıllardır Tartişılan Bir Konu.Herkezin Görüşünü ve Cevabını Bekliyorum.[/font] Edited by Taytanix

• Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ozanaus' date='26 March 2011 - 14:07 ' timestamp='1301141871' post='983502']
[b]bir sonraki sistem her zaman için iyidir ve bunun tartışması bile olamz bence
sadece vista hayal kırıklığı oldu
win 8 çıkana kadar en iyisi win7[/b]
[/quote]

o hiç bi zaman belli olmaz.win8de hayal kırıklıgı olabilir.vista gibi..

bende şu anda vista kullanıyorum aslında.win7'nin diğer arkadaşların övdüğü kadar iyi olduunu düşünmüyorum.çünkü aereolarda çok falza takılma yapıyor.tabiki win7'nin vistadan üstün yerleri var ama vistanında bazı yerleri var 7den daha hızlı.bana göre microsoftun çıkarmış oldugu en iyi sistemlerden biri.

arkadaşlar neye göre değerlendireceğiz
performansa göre hız 98 xp 7 vista
görsellik --------------win7 vista xp 98
kullanışlılık -----------win7 vista xp 98
kararlılık ---------------xp 98 win 7 vista
güvenlik ---------------win7 vista xp 98
güncellik --------------win7 vista xp 98

Edited by tutuklu8

windowsdan adam olmaz. hala kimse bunu anlıyamadı neyazıkkı .. :D

[b]Evet arkadaşım keşke bir değerlendirme kriteri verseydin daha mantıklı olurdu.
Hani neye göre oy verelim ?[/b]
[color="#0000FF"]-Kullanış
-Hız
-Görsellik
-Kalite
-Destek
-Güvenlik
....
.... [/color]
[b]daha da uzatılabilir.[/b]

[quote name='korkusuz_korkak' date='26 March 2011 - 13:59 ' timestamp='1301148568' post='983536']
windowsdan adam olmaz. hala kimse bunu anlıyamadı neyazıkkı .. :D
[/quote]

[b]Bana sorarsan görsellikse Pardus 2011,
güvenlik ve hız ise Linux üstüne tanımam.
Ama en yaygın hizmeti Microsoft sunuyor.[/b]

tekrar söylüyorum benim şu ana gördüğüm en stabil ve hızlı sistem vista.vistayı kötülediler kötülediler hiç kullanmadım.şu anda istemimde vista kurulu çok memnunum.7ye göre ben daha iyi performans aldım vistadan.tabi herkezin görüşü kendine:D

Bence Windows xp , tamam eski bir işletim ama sistemi hem çok kararlı hem diğerlerinden çok daha hafif hemen herşeye uyumlu görselliği istenilirse windows7 den bile daha görsel ve stabil olabiliyor. biliyorum Win7 çok iyi ama bence daha oturmamış ve herşeyi ile acele edilmiş bir sistem çıkış tarihi olsun Service Pack gelişi olsun acele ettirilen bir sistem ve bir okadar da hataları olan bir sistem diğer taraftan microsoft yine çok harika bir iş çıkartmış ama windows xp çok deneyimli olduğundan dolayı yine windows xp diyeceğim ama biliyorum ki yakın tarihde bu dediklerim değişecek ve windows7 xp yi her platformda geçecek. Vistaya hiç değinmiyelim sanırım herkes deneme amaçlı olarak starter i kurdu ve beğenmedi ama ben ultimate de kullandım ve diyortum ki yine de olmamış. windows 7 yine daha kullanışlı ve daha stabil ayrıca çok daha görsel ,her nekadar vistanın veritabanının üzerine yapışmış olsa da.:)

Edited by 69sihirbaz69

Burada yorum yapan arkadaşlar windows 2000 ve milenium'u hiç görmeden yorumlarda bulunmuşlar bazıları! microsoftun yaptığı en rezil sistem ve hiç tutulmayanı Milenium'du
ama bu güne karad yaptıkları en sağlam sistemde windows 2000 Profesional olmuştu ama gel görki 2000 Profesional donanım desteği olarak geride kaldı ve xp gibi modifye yapılamadı eğer bunlar yapılmış olsaydı 2000 Profesional vista'nın,xp'nin belkide win7'nin papucunu dama atardı geriye kala,kala sizlerinde üzerine yorum yaptığı xp,vista ve win7 kaldı.
Bu üçünün arasında işimize en yarayanı, en kullanışlı olanı ve herşeye uyumlu olanı bence XP'dir.

[quote name='hakanhelin' date='26 March 2011 - 20:14 ' timestamp='1301167445' post='983597']
Burada yorum yapan arkadaşlar windows 2000 ve milenium'u hiç görmeden yorumlarda bulunmuşlar bazıları! microsoftun yaptığı en rezil sistem ve hiç tutulmayanı Milenium'du
ama bu güne karad yaptıkları en sağlam sistemde windows 2000 Profesional olmuştu ama gel görki 2000 Profesional donanım desteği olarak geride kaldı ve xp gibi modifye yapılamadı eğer bunlar yapılmış olsaydı 2000 Profesional vista'nın,xp'nin belkide win7'nin papucunu dama atardı geriye kala,kala sizlerinde üzerine yorum yaptığı xp,vista ve win7 kaldı.
Bu üçünün arasında işimize en yarayanı, en kullanışlı olanı ve herşeye uyumlu olanı bence XP'dir.
[/quote]

Bildiğim kadarıyla Windows xp Windows 2000'in veri tabanıyla kurulmuştu. Tıpkı Vista ve 7 gibi :)

Edited by 69sihirbaz69

ben Windows'un bütün sistemlerini Windows klasik tema ve en iyi performans modun da kullanıyorum ve hepsinden de kullandığım zamanına göre memnundum vista hariç bir ara LONGHORN kullandım vista çıkma arefesindeydi onu çok beğendim ama sonra kurulum cd sini kaybettim ve şu anda iş yerimde 1 gb ram 512 mb ekran kartı 2.4 intel işlemci ile ultimate ve 2gb rem 256 ekran kartlı çift çekirdek 2.2 ghz laptopta xp kullanıyorum yani masa üstünde win 7 laptopta xp ama ikisinden de memnunum.0

Elimden gelse sistemi donanım olarak yükseltip win7 yada vista 64 bit ultimate kullanırım

[quote name='MyCroSofT' date='26 March 2011 - 12:36 ' timestamp='1301143606' post='983514']
değerlendirmeyi 2011 yılına göre yaparsak yanlış olur. Mesela Windows 98'i günümüze göre değil de 98 yılına göre değerlendirmeliyiz. Windows 98 bir devrimdi..
[/quote]
sana katılıyorum.

görsellikte Win.7 ama diger kategorilerde Xp alır diye düşünüyorum Win.7 gelişme aşamasında daha tam olarak hatalar düzeltildiginde vs. xp'yi geçer ama su anda xp görsellik harıc her konuda üstün diye düşünüyorum