Jump to content

22 Ağustos'tan Sonra İnternet Kullanımı

register
 Share

Recommended Posts

[quote name='tolgakarakas' date='06 May 2011 - 17:20 ' timestamp='1304702445' post='1005957']
Herşey iyi güzelde bizi nasil bir süpriz bekliyor paketler içerisinde nasil birşey olucak ve en önemlisi FİYAT..!!
[/quote]

Filtreler ücretsiz.. 3 çeşit paket var sanırım.. mynet'te okumuştum.. aile paketi. standart paket ve çocuk paketi var diye biliyorum.. herkes otomatik olarak standart pakete aktarılacakmış.. ondan sonra isteyen değiştirebiliyormuş.. dnsler vs işe yaramayacakmış.. tib ne onaylarsa onlara girebilecekmişiz :)

[quote name='KemalALKIN' date='06 May 2011 - 19:12 ' timestamp='1304701945' post='1005951']
arkadaşım video komikte olayın aslı böyle değil açıklamayı izle yada oku doğru bir yerden öyle konu aç ;)

bende ilk o kadar abarttıki belli haber siteleri vs bende öyle zannettim :)
[/quote]

Olayın aslı nasıl peki? Hangi yere bakarsam bakayım aynı şey yazıyor. Onları ilgilendirmez benim hangi siteye girdiğim. TTNet'e 7 lira filan fazla vererek veya ücretsiz yazılımları kullanarak gereken kontrol süper olmasada sağlanıyor. Amaç; Çin gibi bizi kontrol etmek. Böylece herkesin ziyaret ettiği siteler, yaptıkları işlemler kayıt altında olacak. Amaç istedikleri kontrolü sağlamak. Yetişkin içerik, oyun, müzik, film, program, maç izlemek vs. için daha çok interneti kullananlar zorlanacak. Çünkü ne yapılırsa yapılsın bunların önüne geçilemiyor. En kolayı, onların izin verdiği siteleri yayınlatmak. Böylelikle onların denetiminden geçmeyen sitelere erişilemeyecek. Ayrıca; kim en çok hangi tür sitelere giriyor, bu da tespit edilebilecek. DNS filanda artık işe yaramayacakmış. İlla engeli aşmaya çalışanda suç işlemiş sayılacakmış. Ben iyi tarafını göremiyorum. :angry:

Edited by Vatron

[color="#2E8B57"]KemalALKIN videoyu koymamın sebebi gırgırına emin ol çok kez konuyu okudum...

Vatron dediklerine katılıyorum ve destekliyorum...
[/color]

Edited by register