Jump to content

Vatron

Üye
 • Posts

  81
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Male
 • Türkiye

Recent Profile Visitors

734 profile views

Vatron's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

1

Reputation

 1. Emeğine sağlık. Başarılı bir çalışma.
 2. katılımsız kurulum kullandım ve bende aynı sorunu yaşadım. program files içindeki idm nin klasörüne girdim ve IDMan.exe ye sağ tıklayıp uyumluluk menüsünden "Bu programı yönetici olarak çalıştır" ı işaretledim. sonra çalıştırdım ve çıkan uyarıya evet dedim. sorun çözüldü :)
 3. Aynı sorun bende de var. Güncelleştirmeleri buluyor, yüklüyor ama sonra değişiklikler geri alınıyor. İlginç bir durum???
 4. sazan gibi atladık ve wmc için keyi girdik. tabi aktivasyonda gitti. iyide anlamadığım şu: aktivasyon neden gidiyor? peki şimdi ne yapacağız? format atıp tekrar mı aktive etmemiz gerekiyor? ------------------------------------------------------------------------------------------------------ sorun kendiliğinden çözüldü. keyi girdikten sonra pc yeniden başladığında, aktivasyon gitmişti. ancak ben manuel olarak tekrar yeniden başlatıp kontrol edince aktivasyonun kendiliğinden geldiğini gördüm. yani şu an için sorun yok çok şükür. [b]Ancak bir sorum olacak; bu windows 8 de güvenli moda nasıl giriyoruz? F8 e defalarca basmama rağmen girmedi.[/b]
 5. slmgr /ipk XNMGC-T2F3H-8KWQK-QM9CK-HCBQP bu key ile etkinleşti. teşekkürler
 6. yazılım lisans himeti ürünün etkinleştirilemediğini raporladı... diye bir hata çıkıyor... olmuyor...
 7. [quote name='KenanK' timestamp='1346063474' post='1234753'] Ozaman söyle yap... Önce CMD ekranını yonetici olarak çalıştır... Ardından programı normal çalistir... [/quote] Yine olmuyor. En iyisi biraz daha beklemek.
 8. [quote name='KenanK' timestamp='1346019954' post='1234661'] [center][b]Hala aktivasyon gerçekleştirmeyen arkadaşlar var ise.. uyarı kaldırıcı bişe buldum.. isteyen deneyebilir... anahtar ve sağ alttaki sürüm numarasını kaldırdığı söyleniyor.. bende sistem etkinleşik olduğundan deneme fırsatım olmadı... deneyen biri olursa sevinirim...[/b][/center] [center][b][img]http://i47.tinypic.com/5wc805.png[/img][/b][/center] [center][CODE]https://rapidshare.com/files/3236900688/Windows8_Activator.rar[/CODE][/center] [center][b]Yönetici Olarak çalıştırın...!!![/b][/center] [/quote] Yönetici olarak çalıştırdım ama [b]" This service needs to have a valid argument to run"[/b] şeklinde bir uyarı verdi.
 9. isviçreli bilim adamlarından sonra şimdide arjantinli bilim adamları mı çıktı
 10. Nice yıllara TNCTR. 2007'den beri en favori alışkanlığım. İyi ki varsın...
 11. Bugünkü Linux PC kullanıcılarının bir çoğunun işletim sistemlerini Windows'la ön yüklü gelen bir PC'ye yüklediğini sanırız söyleyebiliriz. Zira bazen Windows'lu bir PC satın alıp Linux'u kendiniz yüklemek, daha ucuza gelebiliyor. Ancak Windows 8 ile beraber bu durum değişebilir. Windows 8'de bulunacak bir "güvenlik" özelliği, Windows 8 sertifikalı donanım üzerine Linux'u yüklemeyi imkansız kılabilir. Red Hat geliştiricisi Matthew Garett, blog'unda "muhtemelen şu an panik yapmaya gerek yok" diyor ve ekliyor: "Ancak endişelenmeye değer." "Sorun", Microsoft'un Unified Extensible Firmware Interface (UEFI) adındaki donanım tabanlı güvenli boot protokülünü kullanmak istemesi nedeniyle meydana geliyor. Teknoloji, rootkit'lere ve diğer düşük seviye saldırılara karşı koruma sağlamayı amaçlıyor. Garrett, UEFI anahtarlarını şöyle açıklıyor: "Bir üretici, anahtarını makineye yüklemişse kodun bu anahtarla imzalanmasının tek yolu, imzalama işini üreticinin yapması. Bir makinede birkaç anahtar yüklü olabilir, ancak ikili verilerinizi imzalatamıyorsanız, yükleme yapamazsınız." Microsoft, Windows 8 logolu makinelerin güvenli boot etkin olarak geleceğini açıklamıştı. Garrett, bu makinelerdeki Windows'un bir Microsoft anahtarı ile imzalanmış olacağını tahmin ediyor. Linux gibi diğer işletim sistemleri ise şu an herhangi bir imza içermiyor. Dolayısıyla bu işletim sistemlerini kullanılabilir hale getirmek özellikle istenmedikçe Garrett'e göre "OEM ve Microsoft anahtarlarıyla gelen bir sistem, Linux'un genel bir kopyasını çalıştırmayacak". "Kernel'lerin de imzalanması gerekiyor" Çözümler arasında Linux'un imzalanmış bir sürümünün sunulması var, ancak Garrett bu durumda birkaç sorunun ortaya çıkacağını söylüyor. Bu sorunlardan birincisi, GPL olmayan bir bootloader'a ihtiyaç duyulacak olması. İkincisi ise kernel'in de imzalanmasının gerektiği, ancak bunun kullanıcılar ve geliştiricilerin kendi kernel'lerini oluşturmalarını imkansız hale getirecek olması. Son sorun ise Linux dağıtımları imzalansa dahi, gereken anahtarların her OEM'e dahil edilmesi gerektiği. Garrett, Microsoft'un üreticilere bu özelliği kapatmaya yönelik bir firmware sunabileceğini de söylüyor. Ancak bu durumda bile Garrett'e göre tüm donanımların böyle bir seçenek sunma olasılığı düşük. Tüm bunların kökten çözümü, Linux'un yüklü olduğu bir PC satın almak olabilir. Ancak şimdilik bir şey söylemek için erken ve durumun nasıl bir hal alacağını zaman gösterecek. ( CHIP )
 12. Klite Mega Codec 7.7.0 yüklü olmasına ve bugüne kadar oynatamadığım bir video olmamasına rağmen WMP 12 ile görüntü alamadım sadece ses geldi. Bende Media Player Classic ile denedim ve donmasız, sorunsuz izledim. Müthiş görüntü var... ( intel i3 2,5 ghz, ati radeon hd 1 gb, kingston 1333 mhz 4 gb )
 13. Notebook, Mouse, Flash Bellek, Harici HDD, Modem, Ev Telefonu, Cep Telefonu, Bir sürü CD & DVD, ToolBox (Tornavida, vida, keski vs.) Bisküvi, Kurabiye vs. Su bardağı, Sigara, Çakmak
×
×
 • Create New...