Jump to content

Ttnet Mayıs (Hızlar Düşürülmüş) Tvibu Kazığı!

istanbul82
 Share

Recommended Posts

[quote name='KemalALKIN' date='18 May 2011 - 15:44 ' timestamp='1305722664' post='1012834']
16384 olur max full alınca

ama 16 ya gelince bizim santral 10 desteklemio :)

benim hat yenilendiğinden herhalde tam 8 oldu
[/quote]
[b]Benim hat destekliyor. Ama dediğim gibi hızda 2 mbit lik bir düşme var bunu yükseltebilirler normalde dimi ? [/b]

• Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='FeeLMyLove' date='18 May 2011 - 12:39 ' timestamp='1305722345' post='1012825']
[b]banada normal gelmiyor çünkü daha önceden bu 16000 dü düşürmüşler arıyorum en fazla o kadar oluyor diyo şerefsizler :D[/b]
[/quote]
[b]ayenen kalsik bant kaydı mesafeniz uzak oto bağlamışlar mesale ben nasıl popo ediyorum 8 mb 9 aydır sorunsuz kullandığımı santrale yakının db minde 34 olunca soyleyince tabi pek bilen kişiler aramadığı için şaşırıp oyle aval aval sayıklıyolar haklısınız diyolar arttırıyolar gecce yine düşüyo diyorum bide bu telekom oto yapmış yazılımını saat 12-1 arası düşürüyor keyfi..zeten g. müdürlüğün ve teknik kısım bi kuruluşta bu kadar kopuk olur..
ama siz yenede şikaytlerinizi yapın.sesinizi yükseltin koyun değiliz çünkü hiçbirimiz.[/b]

Edited by istanbul82

[quote name='Coolmanjr' date='18 May 2011 - 15:43 ' timestamp='1305722627' post='1012832']
[b]Walla Benim Wdsl de Gösterilen hız bu.

[/b][img]http://i1105.hizliresim.com/2011/5/18/6103.jpg[/img]

[b]Acaba Bendede oldumu bu ben bu konularda biraz yabancıyımda.[/b]
[/quote]
pm attım oku

[quote name='FeeLMyLove' date='18 May 2011 - 15:46 ' timestamp='1305722783' post='1012835']
[b]Benim hat destekliyor. Ama dediğim gibi hızda 2 mbit lik bir düşme var bunu yükseltebilirler normalde dimi ? [/b]
[/quote]
şimdi 8 likte desteklemese destekliyordur diyecemde sen şöle dedin 16000 idi o zaman desteklemiyor yada hattın yenilenmeli :)

bendede önceden 6 yapıldığında 5900 idi en fazla sonradan burada çalışmalar oldu telekom dedi adam bana

sonrada bende kapandıktan sonra açılınca hata oldu girmedi bi yere 11 saatte falan bitti işleri net düzeldi ve full idi ve bi gıram düşüş yok hızzımda sadece ufak bi düşüş adsl modundan kaynaklı upload da 800 yerine 799 oda bişi farketmez :)

[quote name='istanbul82' date='18 May 2011 - 15:46 ' timestamp='1305722811' post='1012836']
[b]ayenen kalsik bant kaydı mesafeniz uzak oto bağlamışlar mesale ben nasıl popo ediyorum 8 mb 9 aydır sorunsuz kullandığımı santrale yakının db minde 34 olunca soyleyince tabi pek bilen kişiler aramadığı için şaşırıp oyle aval aval sayıklıyolar haklısınız diyolar arttırıyolar gecce yine düşüyo diyorum bide bu telekom oto yapmış yazılımını saat 12-1 arası düşürüyor keyfi..zeten g. müdürlüğün ve teknik kısım bi kuruluşta bu kadar kopuk olur..
ama siz yenede şikaytlerinizi yapın.sesinizi yükseltin koyun değiliz çünkü hiçbirimiz.[/b]
[/quote]
valla otomatik düşüşü diyorsanız o bende olmadı sadece 5 olunca aradım 4 oldu aradım 3 e geriledi sonra geri 6 yaptılar tam 6 değildi ve 5 e sabitlendi

ama dediğim gibi burada superonlineye cevap olarak alt yapı türktelekom çalışmaları vardı :)

benim kapandıktan sonra açtırınca net sorunum olmasının sebebide bence alt yapıdandı

düzeltilmiş ki full alıyorum ama ben sizler gibi sürekli full kullanmadım yazdığım gibi sadece ilk çıktığında geçtim 3 ay kullandım

Allah' a şükür full oldum

[quote name='ByCayLaq' date='18 May 2011 - 16:17 ' timestamp='1305724621' post='1012864']
şimdi http://donanimhaber.com/ttnet/default.aspx?pid=3 buraya şikayet ettik . bizi arayıp mı bağlantı hızını yükseltiyorlar yoksa direk mi yükseltiyorlar bu hırsızlar
[/quote]
ben oraya mail attım evi aradılar..

[quote name='ByCayLaq' date='18 May 2011 - 13:17 ' timestamp='1305724621' post='1012864']
şimdi http://donanimhaber.com/ttnet/default.aspx?pid=3 buraya şikayet ettik . bizi arayıp mı bağlantı hızını yükseltiyorlar yoksa direk mi yükseltiyorlar bu hırsızlar
[/quote]
evi arıyolar bişeyler sıkıyolar teknik bilgin yoksa kendilerini haklı çıkarırlar meraketme :D tvibu dedikodusu duydum doğrumu diye sor mutlaka tabi yalanlarda olsun şimdi g müdürlük kimse anlamaz politakasında çünkü saf milletiz ya ...

Edited by istanbul82

[quote name='daywalker_1538' date='18 May 2011 - 15:26 ' timestamp='1305732370' post='1012962']
arkadaşlar benim çalıştığım yerdeki görüntü bu biri bana tercümesini yapabilirmi

alınan hız : 3583
verilen hız :797
[/quote]
8100 lerde olan bişyin tercümememi arıyom seninki 3500 de

[quote name='daywalker_1538' date='18 May 2011 - 18:26 ' timestamp='1305732370' post='1012962']
arkadaşlar benim çalıştığım yerdeki görüntü bu biri bana tercümesini yapabilirmi

alınan hız : 3583
verilen hız :797
[/quote]
3.5 mbit hızzın var 1024 e böl anlarsın :D

[quote name='daywalker_1538' date='18 May 2011 - 18:54 ' timestamp='1305734094' post='1012978']
wallahamı yaa bunu nasıl duzeltecegız adamları arıcaz dıceklerkı yok oyle bısey falan sonra ben sınırlencem patlıcam sen kımle dalga gecıyorsun dıye sonra olay uzayacak falan ne yapmam gerekır?
[/quote]
hız sorunu tuşuna bas hattım desteklio diye yalan söle bilgin yoksa :) seni kesinlikle aramaları söle adamların sonra ararlar ve 8 yapın de 6 dese bile bi deneyelim de sakın küfre baskınlığa geçiş yapma ama bastır :)

[quote name='daywalker_1538' date='18 May 2011 - 15:54 ' timestamp='1305734094' post='1012978']
wallahamı yaa bunu nasıl duzeltecegız adamları arıcaz dıceklerkı yok oyle bısey falan sonra ben sınırlencem patlıcam sen kımle dalga gecıyorsun dıye sonra olay uzayacak falan ne yapmam gerekır?
[/quote]

otur ozaman kaderine razı ol zaten bu olaydan başımıza ne geliyosa geliyo ya tabiki yaz şikayetini biraz yorumları oku anlarsın
http://donanimhaber.com/ttnet/default.aspx?pid=3
şiakyetleri goruyon zaten oana benzet sonuna tvibu olayını ve kalaylamayı eklemeyi unutmayın! çifte standart gibi şeyler.

[quote name='KemalALKIN' date='18 May 2011 - 16:02 ' timestamp='1305734532' post='1012986']
3.5 mbit hızzın var 1024 e böl anlarsın :D

hız sorunu tuşuna bas hattım desteklio diye yalan söle bilgin yoksa :) seni kesinlikle aramaları söle adamların sonra ararlar ve 8 yapın de 6 dese bile bi deneyelim de sakın küfre baskınlığa geçiş yapma ama bastır :)
[/quote]
ya warya verdıgım paralar haram olsun evdekı modemıde deneyecegım allah vere de oda 8ın altında olsun arayıp kalaylıcambakalım neler oluyor.ayrıca benım hattım 8 mbyı desteklıyor bunu taa ne zamandır bılıyorum ama bu kadar dusuk hızı oldugunu bılmıyordum bakalım neler olcak..

Edited by daywalker_1538

[quote name='seco_can_can' date='07 May 2011 - 11:48 ' timestamp='1304761706' post='1006250']
çok fazla kullanmayanları seçmişler yani aslında güzel taktik :))
[/quote]

Öyle değil. Bence istanbul82'nin dediği gibi bölge seçmişler. Ben sabah akşam yoğun kullanıyorum. Ama geçen gün hızımın günden güne düştüğünü tespit ettim. 4440375 i aradım ve hızımın düştüğünü söyledim. Karşımdaki bey'de; sinyalleri yenilediğini söyleyerek tekrar bakmamı istedi ve düzeldi. Ben şimdi bu haberi okuyana kadar anlam verememiştim. Demek ki başkalarına da aynı şey olmuş. :mellow:

[quote name='Vatron' date='18 May 2011 - 16:50 ' timestamp='1305737432' post='1013018']
Öyle değil. Bence istanbul82'nin dediği gibi bölge seçmişler. Ben sabah akşam yoğun kullanıyorum. Ama geçen gün hızımın günden güne düştüğünü tespit ettim. 4440375 i aradım ve hızımın düştüğünü söyledim. Karşımdaki bey'de; sinyalleri yenilediğini söyleyerek tekrar bakmamı istedi ve düzeldi. Ben şimdi bu haberi okuyana kadar anlam verememiştim. Demek ki başkalarına da aynı şey olmuş. :mellow:
[/quote]
[b]hızı yükselsenizde takip edin gece 1:30-40 civarı genelde yine düşürüyolar mantık şu ülke genelinde bant genişliğini kısıtlayarak tvbu alan kullanıcarın bant genişliğini arttırak aa biz 8-9mb le bile mukemmel tv hizemeti veriyoz sorunlar giderildi diye msj vermek tvibu alıp cihazı parçalayan insanlar olmuş o derece bu alt yapıda tv hizmeti verilir se işte bu olur ! yabancı ülkelerde en az bu hizmet 20 mb verilir e tabiii bura türkiyeee![/b]

Edited by istanbul82

[quote name='istanbul82' date='19 May 2011 - 11:22 ' timestamp='1305796968' post='1013416']
[b]hızı yükselsenizde takip edin gece 1:30-40 civarı genelde yine düşürüyolar mantık şu ülke genelinde bant genişliğini kısıtlayarak tvbu alan kullanıcarın bant genişliğini arttırak aa biz 8-9mb le bile mukemmel tv hizemeti veriyoz sorunlar giderildi diye msj vermek tvibu alıp cihazı parçalayan insanlar olmuş o derece bu alt yapıda tv hizmeti verilir se işte bu olur ! yabancı ülkelerde en az bu hizmet 20 mb verilir e tabiii bura türkiyeee![/b]
[/quote]

Evet, bu sabah itibariyle baktığımda hız yine 5'e düşmüş. 3 kere arıza kaydı bıraktırdım. Santral ise cebim ve ev telefonum açık olduğu halde aboneye ulaşamadık diye not düşmüşler oraya. Başka bir alternatifde yokki başka yere geçelim :angry2:

[quote name='Vatron' date='19 May 2011 - 14:25 ' timestamp='1305804321' post='1013484']
Evet, bu sabah itibariyle baktığımda hız yine 5'e düşmüş. 3 kere arıza kaydı bıraktırdım. Santral ise cebim ve ev telefonum açık olduğu halde aboneye ulaşamadık diye not düşmüşler oraya. Başka bir alternatifde yokki başka yere geçelim :angry2:
[/quote]
bende sizler gibi düşürülmüştüm dediğim olaydan sonra fullendi tık yok elhamdülillah 986 kb ye kadar vuruyorum hızzı :D

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1305809694__tnctr.jpg[/img]
Bizim işyerindeki modemin rapor kısmından aldım hızımız en son 8 mb destekliyormuş fiber internet yakınımızdan geçmiyor yukarıdaki resme dayanarak ttnet ten daha fazla hız isteyebilirmiyiz.

Downstream:3280Kb Upstream:123Kb

Yedim bende kazığı iyi mi. Uploadı bile 10 kbps ye düşürmüşler ttnet gibi firma olmaz olsun ben SuperOnline'a geçmek istiyorum.

Edited by TLnY

Az önce aradım ve bağlantımı 8 mbit olduğu halde 10 mbit'e çıkardılar. Downstream 9500 oldu. Biraz daha kullanalım bakalım. Arıza kaydı aldılar ve telefonu kapatıp modemin sayfasını yenilediğimde downstream ve upstream'ın normaldende yüksek olduğunu gördüm. Aramak işe yarıyormuş.