Jump to content

Cefede Online Oyun Güncelleme Sorunu

betenabeki
 Share

Recommended Posts

selamün aleyküm hayırlı cumalar arkadaşlar siz değerli dostlarıma bir sorum olacak;
cafe işletiyorum ve bır sorunla karşı karşıyayım .
metin2 ,wolfteam vs... gibi oyunları güncelliyorum 1 ay sonra yıne güncellemek zorunda kalıyorum çünki pclerde deep freeze oldugundan patch ler yine eskiyor. benim sorum bu güncellemeleri en kolay nasıl hallederim mesela bu online oyunları ana makınaya yuklesem clientlerde sadece simgesi olsa yanı ordan simgeye tıklayınca ana makınadakı oyunu görup açılma imkanı varmı varsa nasıl oluyor bi yardım ederseniz teşekkürlerimi bir borç bilirim ve borcumu en kısa zamanda öderim:))

• 2 hafta sonra ...

kardeşim üç çözümüm yolu önere bilirim bir tuzlu biri fazla güvenli degil biri güvensiz

ilk olarak fazla güvenli olmayan upgrade alan oyunları d ye kurup deepfreze den d kısmını korumayı iptal edeceksin sadece c sistemi koruncak d kısmı virüs tehlikesine karşı korumasız oldugu için her makinaya eset kurman gerekir biraz önlesin diye

ikinci olarak saglam bir sunucu makınası kuracaksın oda en aşağı 3-5 bin arası ama her oyunda aynı hat üzerinden çoklu client açılmasını desteklemiyor

üçüncü güvensiz olarak makinaya deepfreze koymucan her hafta format yallah

Ben de internet cafeciyim ve bu soruna şimdiye kadar çözüm bulamadım kardeşim :) Her PC'den tek tek deep freeze'i devre dışı bırakıp her hafta patch yapmak da apayrı bir sıkıntı. Ben artık pes ettim; ayda bir yapıyorum o güncellemeleri.

Öncelik ile deepfreeze enterprise sürümü kullanabilirsinzi. Toplu deep açıp kapatmak için. Diğer konunuz ise aslında çözümü basit. toplu olarak açtığını zaman dipleri her bilgisayarda oyunun olduğu klasöre tam paylaşım vereceksiniz. Update çıktığında manuel indirip bu şekilde ağ üzerinden bir script bir komut dosyası ile bir kaç saniye içinde dosları kopyalatacaksınız.

Veyada Win Server kulumu çözüm olabiir.

yeni deepfreeze enterprise 7 de clientlerde diskte korumasız alan oluşturabiliyor kurulumda. bçuiyle bir alana istediğin oyunları kur istersen

ya da yine deep. enterprise ile toplu olarak tek tuşla deep açabilirsin.

bende kafeciyim ve kullanıyorum. rahat oluyo.

mantığında ana makina da yerel bi sunucu oluyo. admin konsolu ve workstation lar bu sunucu aracılığıyla çalışıyor.
önce facronis core servis kuruyosun sonra deepf. enterp. kuruyosun.
sonra dfe ile clientlere kuracağın workstationları oluşturup kuruyorsun makinalara ve admin konsoluna girip soldaki kenarsa bulunan küçük seçeneklerden bizim facronis core servisim olışturduğu yerel sunucuya bağlanıyoruz ve bikaç saniye sonra tüm makinalar görünüyor ve artık istediğiöizi yapabiliriz.
yapamazsan bana ulaş yardım edebilirim.

• 4 hafta sonra ...

Ben bi kafenin teknik elemanıyım, bende bu sorun yok :) basit bi makinede tüm online oyunlar, paylaşıma açık, değiştirilebilir de. paylaşımda olan kısım kaspersky güvenli klasör.. daha fazla bilgi yok meslek sırrı :p clientler kendi update'ini yapıyor ve son haliyle kalıyor, tüm klasörleri kopyalıyorum. bozulunca üzerine yapıştırıyorum.