Jump to content

Cpu Kullanımı %100 Sizce Bu Normal Mi?

mustafa_2171
 Share

Recommended Posts

Görev yöneticisinden işlemler bölümüne bak cpu tüketimleri var orada en fazla cpuyu hangi işlem tüketiyor ona bir bak.Benim bilgisayarda da geçen gün oldu kafayı yiyecektim.Virüs taramasından da bişey çıknıyordu.En son anladım ki kardeşim birkaç müzik videosu indirmiş onlar bilgisayarı acayip kasıyordu sildim onları kurtuldum...Normal olarak da silinmiyorlar unlocker ile sildim...sende bir bak eğer windows gezgini cpu yu çok harcıyorsa bu dediğim başına gelmiştir...

Gecenlerde bende ram oranı 1400 oldu pc deki ram 1024 tü.Restattan sonra düzeldi.Belki senin kullandığın işletim sistemi arızalı veya yukarda bahsettiğim arkaplanda çalışan kullanmadığın lüzumsuz programları sil ve pc restat at sonra bak değerlerine.

[quote name='kalelibilişim' date='15 May 2011 - 17:16 ' timestamp='1305472607' post='1011226']
Tüm kullanıcıların işlemlerine bak reset at sonra tekrar bak
[/quote]

Denedim yine olmuyor hala %100'de çıldırıcam en sonunda

[quote name='ozanaus' date='15 May 2011 - 17:19 ' timestamp='1305472763' post='1011228']
[b]işlemlere bi baka, fazla güç tüketen uygulamalrı sonlandır[/b]
[/quote]

[quote name='tmc200505' date='15 May 2011 - 17:30 ' timestamp='1305473441' post='1011230']
Görev yöneticisinden işlemler bölümüne bak cpu tüketimleri var orada en fazla cpuyu hangi işlem tüketiyor ona bir bak.Benim bilgisayarda da geçen gün oldu kafayı yiyecektim.Virüs taramasından da bişey çıknıyordu.En son anladım ki kardeşim birkaç müzik videosu indirmiş onlar bilgisayarı acayip kasıyordu sildim onları kurtuldum...Normal olarak da silinmiyorlar unlocker ile sildim...sende bir bak eğer windows gezgini cpu yu çok harcıyorsa bu dediğim başına gelmiştir...
[/quote]

arkadaşlar ona daha önceden baktım işlemciyi fazla tüketen bir şey yok

[color="#006400"][b]Şu programı indir kur tarattır bazı malware ler sebep olabiliyo benim başımada gelmişti

Malwarebytes' Anti-Malware 1.50[/b][/color]

[code]http://www.duckload.com/download/1171171/Backup._M_a-M_.rar[/code]

Edited by neskali

Görev yönetici işlemlerde scvhost.exe adında bir ugulama varsa bu bir virüs ve trojandır onun için sistemin %100 cpu göstermekte.Nestalinini verdiğini indir kurut tarat yada bu işlemi yapmadan scvhost.exe yi görevini sonlandır bak oranda düşme varsa demekki virüs var.Programı indir kur ve tarat sonra rahat edersin.Dene.

1 nolu mesajdaki resimde 48 tane işlem çalıştığı bilgisi görülüyor.
tüm kullanıcıların işlemlerini gösteren bir resim koyabilirsen yardımcı olmaya çalışırım.

1 nolu mesajdaki resimde 48 tane işlem çalıştığı bilgisi görülüyor.
tüm kullanıcıların işlemlerini gösteren bir resim koyabilirsen yardımcı olmaya çalışırım.