Jump to content

Windows7 Sp1 Update Paketi Aralık 2013

Share

Recommended Posts

• Editor

[quote name='Başına_Buyruk-TÜRK' date='18 March 2012 - 18:08 ' timestamp='1332086919' post='1171689']
MartUpdate7 ne?
MartUpdate7_2 ne?

her ikisinin boyutuda aynı

bir açıklama yapabilirmisiniz
[/quote]
MartUpdate7_2 ? Bende sorayım nedir exe midir verdiğim linktenmi indirdiniz ? ben sadece MartUpdate7.exe isimli dosyayı upload ettim

yaa benim downloadda problem var herhalde
demin indirdim hata verdi inen dosyaları sildim
tekrar indirdim ikitane indi
anlaşıldı durum neyse
sen şeyi söylermisin bana sadece inen exe içindekileri kullanmam yeterlimi
yoksa önceki bende bulunan updatelerin üstüne mi ekleyeyim

• Editor

[quote name='KadirDaren' date='18 March 2012 - 18:39 ' timestamp='1332088799' post='1171699']
abi ben professional sürümünü tercih ediyorum genellikle.sadece professional sürümüne entegre etme şansı varmı kodlarla
[/quote]
Exe yi calıstır acılan cmd dosyasındaki işlemleri yap devam ederek ilk acılan cmd yi kapat sonra asagıdaki komutların birini uygula x86 için üstteki x64 için alttaki komutları kullan
[codebox]@echo off
@COLOR 1A
title PROFESSIONALX86
del C:\TEST\tools\Windows6.1-KB2533552-x86.msu
DEL C:\TEST\DVD\sources\ei.cfg
dism /Mount-Wim /WimFile:C:\TEST\DVD\sources\install.wim /index:4 /MountDir:C:\TEST\WIM
dism /Image:C:\TEST\WIM /Add-Package /PackagePath:C:\TEST\TOOLS
dism /Unmount-Wim /MountDir:C:\TEST\WIM /commit
Set isotag1=Windows NT6 Setup
Set isosetupfile=WIN7SP1X86.ISO
Set isoroot=C:\TEST\DVD
Set bootfile="%isoroot%\BOOT\ETFSBOOT.COM"
Set tools=C:\TEST\Tools
Set oscdimg="%tools%\oscdimg.exe"
"%oscdimg%" "-b%bootfile%" -u2 -h -m -o "-l%isotag1%" "%isoroot%" "%isosetupfile%"

@echo off
@COLOR 1A
title PROFESSIONALX64
del C:\TEST\tools1\Windows6.1-KB2533552-x64.msu
DEL C:\TEST\DVD1\sources\ei.cfg
dism /Mount-Wim /WimFile:C:\TEST\DVD1\sources\install.wim /index:3 /MountDir:C:\TEST\WIM
dism /Image:C:\TEST\WIM /Add-Package /PackagePath:C:\TEST\TOOLS1
dism /Unmount-Wim /MountDir:C:\TEST\WIM /commit
Set isotag1=Windows NT6 Setup
Set isosetupfile=WIN7SP1X64.ISO
Set isoroot=C:\TEST\DVD1
Set bootfile="%isoroot%\BOOT\ETFSBOOT.COM"
Set tools=C:\TEST\Tools
Set oscdimg="%tools%\oscdimg.exe"
"%oscdimg%" "-b%bootfile%" -u2 -h -m -o "-l%isotag1%" "%isoroot%" "%isosetupfile%"[/codebox]

orjinal isolara göre düzenlenmiştir ei.cfg dosyası silinmesi gerekir komuta ei.cfg del komutunuda ekledim simdi

Edited by köylü

Bunun vistaya uyumlusunu yapabilir misin Köylü kardeşim, Vista x64-x86 sürümlerinin tüm güncellemeleri var (Sp2 sonrası) onları vlite ile entegre etmek istesem bile hata alıyorum ve bu entegre olayı daha hoş geldi gözüme. İlgilenirsen sevinirim kardeşim...

[quote name='Mj_Yusuf' date='26 March 2012 - 00:44 ' timestamp='1332715460' post='1175482']
Bunun vistaya uyumlusunu yapabilir misin Köylü kardeşim, Vista x64-x86 sürümlerinin tüm güncellemeleri var (Sp2 sonrası) onları vlite ile entegre etmek istesem bile hata alıyorum ve bu entegre olayı daha hoş geldi gözüme. İlgilenirsen sevinirim kardeşim...
[/quote]

o güncellemeleri paylaşabilir misin mümkünse? vista sp2 sonrası güncel bir update paketi bulamadım. yapıp kenara koymak istiyorum bi vista dvdsi. +köylü scripti vista sürümlerine göre düzenlerse süper olur.

[quote name='ZEUS__' date='26 March 2012 - 00:39 ' timestamp='1332722377' post='1175509']
o güncellemeleri paylaşabilir misin mümkünse? vista sp2 sonrası güncel bir update paketi bulamadım. yapıp kenara koymak istiyorum bi vista dvdsi. +köylü scripti vista sürümlerine göre düzenlerse süper olur.
[/quote]

Framework güncellemelerine kadar var full+full, hepsini kendim aradaım taradım bazılarını download klasöründen çektim. Ama sadece 64-bit için mevcut, 32-Bit içinde yapacağım. Kardeşim bana 1 hafta süre ver sözüm olsun paylaşırım.

[quote name='Mj_Yusuf' date='26 March 2012 - 03:26 ' timestamp='1332725169' post='1175511']
Framework güncellemelerine kadar var full+full, hepsini kendim aradaım taradım bazılarını download klasöründen çektim. Ama sadece 64-bit için mevcut, 32-Bit içinde yapacağım. Kardeşim bana 1 hafta süre ver sözüm olsun paylaşırım.
[/quote]

eyvallah, çok sağol. güzel haberlerini bekliyorum.

• Editor

[quote name='ZEUS__' date='26 March 2012 - 03:39 ' timestamp='1332722377' post='1175509']
[/quote]
Script vista için düzenlenerek boş olarak konuya eklenmiştir sadece msu uzantılı updateleri ve ie9 cab dosyalarını belirtilen klasöre cıkarıp devam edeceksiniz ie9 entegresi için bir uyarıda bulunayım win7 ie9 cab dosyaları ve vistanınki aynı değildir vista için vista uyumlu ie9 cab dosyaları gerekiyor

• Editor

[quote name='bazaaran' date='31 March 2012 - 22:58 ' timestamp='1333223924' post='1178501']
@Köylü

Hcm bize bu hazır temizlenmiş, kılçıklarından ayıklanmış, dondurulmuş balığı vermektense denizden o balığı nasıl tutarız ona dair biraz bilgi verebilir misin?
[/quote]
Takıldığınız ve öğrenmek istediğiniz yerleri sorarsanız elimizden geldiğince yardım etmeye calısırız mesela ne hakkında bilgi istiyorsun?

[quote name='abdullahTR' date='01 April 2012 - 16:55 ' timestamp='1333288549' post='1179180']
nisan güncellemeleri salı günümü cıkıyordu abi
[/quote]
Her ayın ikinci salı günü cıkar tahminim nisanın 10 unda çıkar

Edited by köylü

• Editor

[quote name='Mj_Yusuf' date='01 April 2012 - 17:33 ' timestamp='1333294411' post='1179235']
Vista için tekrar bir düzenleme yapar mısın kardeşim ? windows 6.1 değil ama, yükleme paketleri windows 6.0 hatırlatayım dedim. Tekrar teşekkürler.
[/quote]
6.1 ve 6.0 ile alakalı bir komut satırı yoktur sadece asagıdaki iki komutu silmeyi unutmusum bu komutlada sadece bulunamadı hata iletisi alırsınız ve işlem devam eder herhangi bir sorun teskil etmez dolayısı ile komutlarda bir hata yoktur
del C:\TEST\tools\Windows6.1-KB2533552-x86.msu
del C:\TEST\tools1\Windows6.1-KB2533552-x64.msu

• Editor

[quote name='lamont' date='04 April 2012 - 00:18 ' timestamp='1333491498' post='1180698']
bu komutları xp de çalıştırdım köylü birlekştir cmd seçtim aio ouştu ama güncellemler içinde yoktu yardımcı olabilirmisin ...
[/quote]
Xp de dism yoktur paketi xp de kullanmak için önce dism yüklemek lazım xp için dism linki asagıda işleme baslamadan önce exe ye çift tıkla
[center][code]http://www.mediafire.com/?ck54i18ytj2klqk[/code][/center]

@Köylü arkadaşım senin Windows7 Sp1 Update Paketi Mart ile bende sp1 den sonraki güncellemeleri entegre etmek için kullandım.Bendeki msdn win7sp1 tüm paketler ayrı ayrı bunları test dosyasında ki dvd dosyasına çıkartmamız gerektiğini söylemişsin bende PowerISO ile ayrı ayrı x86 ve x64 olarak dvd ve dvd1 e çıkarttım,ama mesela win7sp1 home x86 yı çıkarttım arkasından win7sp1 prof. çıkarttığımda bu dosyaların mevcut olduğunu üzerine yazdırıp veya yazdırmayacağımı soran ekranda hep evet dedim bütün paketleri bu şekilde çıkarttırdım.işleme başlattım bazı hatalar verdi bu hatalar 25nolu ve 50 nolu hatalar gibi,sonunda ISO'yu oluşturdu,oluşturulan ISO'yu virtualbox sanal makinada denedim, sadece win7sp1 Enterprise x86 ve x64 gözüküyor diğerleri gözükmüyor,yapılan ISO dosyasında ei.cfg dosyası yok,tüm paketlerin clg isimleri mevcut.çıkartırken en son win7sp1 ultimate paketini çıkartmıştım. nerede hata yapıyorum.bilemedim aydınlatırsan çok memnun olurum teşekkürler.
Win7sp1 Msdn paketleri bu sayfadan indirmiştim
[code]http://www.tnctr.com/topic/197482-windows-7-msdn-surumlerayry-paketlerde/[/code]

Edited by ytemizel

[color="#00FF00"][size="6"][b][s]Win 7 Sp1 Update Pack ( Sp1 Sonrası Çıkan Güncellemeler )[/s][/b][/size][/color]
x86;
http://www.mediafire.com/download.php?dvcz4boqs6a43eu
x64;
http://www.mediafire.com/download.php?b8sqshl5xru83j9

Edited by rulman