Jump to content

Windows7 Sp1 Update Paketi Aralık 2013

Share

Recommended Posts

neyse ben arayıp buldum güncellemelerin ne eksikliginden nede fazlalıgından
tamamen kullandıgım Windows_7_Pre-Activation_Kit_v2.7.5 içindeki activator den kaynaklanıyor
Windows_7_Pre-Activation_Kit_v2.7.5 içindeki activator zaman ayarlarından kaynaklanıyormuş
sorun çözüldü teşekkürler

32 bit işletim sistemine güncellemeleri entegre etmeye çalışıyorum ama bu defa bir türlü yapamadım.Windows 7 dosyalarını Test klasörünün içindeki DVD klasörüne çıkarıyorum daha sonra BIRLESTIR cmd sini çalıştırıyorum baya bir hata mesajı alıyorum istek desteklenmiyor,yansımaya erişilemiyor gibi İşlem yapmaya devam ediyor sonlanıyor ama iso dosyası ortada yok...Ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim..

• Editor

[quote name='BeNefSE' date='02 December 2011 - 15:23 ' timestamp='1322832187' post='1122743']
32 bit işletim sistemine güncellemeleri entegre etmeye çalışıyorum ama bu defa bir türlü yapamadım.Windows 7 dosyalarını Test klasörünün içindeki DVD klasörüne çıkarıyorum daha sonra BIRLESTIR cmd sini çalıştırıyorum baya bir hata mesajı alıyorum istek desteklenmiyor,yansımaya erişilemiyor gibi İşlem yapmaya devam ediyor sonlanıyor ama iso dosyası ortada yok...Ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim..
[/quote]
Birlestir cmd x86 ve x64 tüm sürümlere güncelleme entegre eder ve birleştirir aio yapar sen yanlış cmd yi calıstırıyorsun calıstırman gereken cmd x86 tüm sürümler.cmd olması gerekir simdi test klasörünü sil pc yi yeniden baslat dosyaları yeniden cıkartarak dene eger test klasöründeki wim dosyasının içi dolu ise silemezsin silinmeyincede devamlı hata alırsın wim dolu ise yapacagın işlem sudur cmd komut satırı acıyorsun ve "dism /cleanup-wim" bu komutu yapıstırıp entere basıyorsun tırnaklar yok daha sonra wim klasörünü silebilirsin

• 2 hafta sonra ...
  • Editor

[quote name='Shain_K' date='13 December 2011 - 20:10 ' timestamp='1323799856' post='1128599']
abi aralık paketi ne zaman çıkıyor?
[/quote]
Aralık paketi uploadına su an basladım bağlantıda herhangi bir problem cıkmazsa 1-2 saat içinde yeni link verilecektir

[quote name='köylü' date='14 December 2011 - 15:52 ' timestamp='1323870762' post='1128955']
Paket orjinal msdn sürümleri ve orjinal imaj numaralarına göre düzenlenmiştir 11in1 de calısacak bir komut yok içerisinde ancak yeni cmd dosyası düzenlenerek uygulayabilirsin
[/quote]

Bunu nasıl yapabilirim peki ?

• 4 hafta sonra ...
  • Editor

[quote name='hornet512' date='15 January 2012 - 18:11 ' timestamp='1326643918' post='1141140']
Elimde win7 9in1 AIO dvd var. Güncellemeleri nasıl ekleyebilirim?
[/quote]
Paket orjinal msdn iso kalıpları için hazırlanmıştır ama komutta değişiklik yapılarak aio dvd yede güncelleme eklenebilir ama dizilimi bilmem gerekiyor install.wim içindeki [1].xml dosyasının içeriğini yollayan arkadaşlara gerekli komutu hazırlayabilirim veyahutta baslangıcta çıkan sürüm secme ekranı resmide olabilir sıralamayı bilmem için gerekli

• Editor

Ocakaio.exeyi çalıştır cmd ekranı cıkınca kapat ve C/TEST Dizininde oluşan DVD klasörüne aio iso dosyasının içeriğini çıkart asağıda verdiğim kodları uzantısı cmd olarak kaydet ve calıştır
[codebox]
@echo off
@COLOR 1A
title By_K@ylu .Tnctr.Com
del C:\TEST\tools\Windows6.1-KB2533552-x86.msu
del C:\TEST\tools1\Windows6.1-KB2533552-x64.msu
dism /Mount-Wim /WimFile:C:\TEST\DVD\sources\install.wim /index:1 /MountDir:C:\TEST\WIM
dism /Image:C:\TEST\WIM /Add-Package /PackagePath:C:\TEST\TOOLS
dism /Unmount-Wim /MountDir:C:\TEST\WIM /commit
dism /Mount-Wim /WimFile:C:\TEST\DVD\sources\install.wim /index:2 /MountDir:C:\TEST\WIM
dism /Mount-Wim /WimFile:C:\TEST\DVD\sources\install.wim /index:3 /MountDir:C:\TEST\WIM
dism /Image:C:\TEST\WIM /Add-Package /PackagePath:C:\TEST\TOOLS1
dism /Mount-Wim /WimFile:C:\TEST\DVD\sources\install.wim /index:4 /MountDir:C:\TEST\WIM
dism /Mount-Wim /WimFile:C:\TEST\DVD\sources\install.wim /index:5 /MountDir:C:\TEST\WIM
dism /Mount-Wim /WimFile:C:\TEST\DVD\sources\install.wim /index:6 /MountDir:C:\TEST\WIM
dism /Mount-Wim /WimFile:C:\TEST\DVD\sources\install.wim /index:7 /MountDir:C:\TEST\WIM
dism /Mount-Wim /WimFile:C:\TEST\DVD\sources\install.wim /index:8 /MountDir:C:\TEST\WIM
dism /Mount-Wim /WimFile:C:\TEST\DVD\sources\install.wim /index:9 /MountDir:C:\TEST\WIM
C:\TEST\tools\imagex.exe /compress maximum /export C:\TEST\DVD\sources\install.wim 8 C:\TEST\sources\install.wim "Windows 7 ULTIMATE x86"
C:\TEST\tools\imagex.exe /compress maximum /export C:\TEST\DVD\sources\install.wim 9 C:\TEST\sources\install.wim "Windows 7 ULTIMATE x64"
C:\TEST\tools\imagex.exe /compress maximum /export C:\TEST\DVD\sources\install.wim 6 C:\TEST\sources\install.wim "Windows 7 PROFESSIONAL x86"
C:\TEST\tools\imagex.exe /compress maximum /export C:\TEST\DVD\sources\install.wim 7 C:\TEST\sources\install.wim "Windows 7 PROFESSIONAL x64"
C:\TEST\tools\imagex.exe /compress maximum /export C:\TEST\DVD\sources\install.wim 4 C:\TEST\sources\install.wim "Windows 7 HOMEPREMIUM x86"
C:\TEST\tools\imagex.exe /compress maximum /export C:\TEST\DVD\sources\install.wim 5 C:\TEST\sources\install.wim "Windows 7 HOMEPREMIUM x64"
C:\TEST\tools\imagex.exe /compress maximum /export C:\TEST\DVD\sources\install.wim 2 C:\TEST\sources\install.wim "Windows 7 HOMEBASIC x86"
C:\TEST\tools\imagex.exe /compress maximum /export C:\TEST\DVD\sources\install.wim 3 C:\TEST\sources\install.wim "Windows 7 HOMEBASIC x64"
C:\TEST\tools\imagex.exe /compress maximum /export C:\TEST\DVD\sources\install.wim 1 C:\TEST\sources\install.wim "Windows 7 STARTER x86"
move C:\TEST\sources\*.* C:\TEST\DVD\sources
Set isotag1=Windows NT6 Setup
Set isosetupfile=WIN7SP1AIO.ISO
Set isoroot=C:\TEST\DVD
Set bootfile="%isoroot%\BOOT\ETFSBOOT.COM"
Set tools=C:\TEST\Tools
Set oscdimg="%tools%\oscdimg.exe"
"%oscdimg%" "-b%bootfile%" -u2 -h -m -o "-l%isotag1%" "%isoroot%" "%isosetupfile%"[/codebox]
İşlemci hızına göre iso dosyası 2-3 saat arasında hazır olur sadece anlattığım sekilde yap baska seye gerek yok
Upload sıkıntısından dolayı aıo hazırlayıp sunamadım sadece x86 ultimate ocak güncel yaptım 3 gündür uploada uğrasıyorum daha yarı olmadı anlıyacagın upload sıkıntılı biraz

• Editor

[quote name='wendor11' date='15 January 2012 - 20:44 ' timestamp='1326653046' post='1141210']
köylü yerideyil ama ısoyap proekle cmd exe lerinlingi ölu telrar paylaşırmısın
[/quote]
proekle linki sağlam daha evvel yenilemiştim diğer isoyap linki hangi konuda özelden link atarsan ilgilenirim

[quote name='köylü' date='15 January 2012 - 18:36 ' timestamp='1326652612' post='1141207']
Ocakaio.exeyi çalıştır cmd ekranı cıkınca kapat ve C/TEST Dizininde oluşan DVD klasörüne aio iso dosyasının içeriğini çıkart asağıda verdiğim kodları uzantısı cmd olarak kaydet ve calıştır
İşlemci hızına göre iso dosyası 2-3 saat arasında hazır olur sadece anlattığım sekilde yap baska seye gerek yok
Upload sıkıntısından dolayı aıo hazırlayıp sunamadım sadece x86 ultimate ocak güncel yaptım 3 gündür uploada uğrasıyorum daha yarı olmadı anlıyacagın upload sıkıntılı biraz [/quote]
Köylü
Teşekkür ederim, verdiğin kodlarla güncellemeleri ekledim sorun olmadı. Defenderupdate-KB915597, ocak kötü yazılım aracı ve KB2607576 güncellemeleri ocak paketine eklenemezmiydi?

• Editor

[quote name='hornet512' date='17 January 2012 - 14:18 ' timestamp='1326802721' post='1141919']
Köylü
Teşekkür ederim, verdiğin kodlarla güncellemeleri ekledim sorun olmadı. Defenderupdate-KB915597, ocak kötü yazılım aracı ve KB2607576 güncellemeleri ocak paketine eklenemezmiydi?
[/quote]
Bahsettiğin güncelleştirmeler maalesef dism ile entegre olmuyor ancak katılımsız olarak entegre edilebilir
KB2607576 normalde oynanmamış sistemlerde verdiğim pakette cıkmaz ama senin aio da daha evvel update entegre edilmiş sanıyorum KB2607576 bu güncelleştirmeyi pakete koyarak ekleyebilirsin

Edited by köylü

Köylü kardeş öncelikle yapmış olduğun bütün çalışmalardan çok faydalanıyorum emeğine yüreğine sağlık. allah razı olsun yolunu açık eylesin
Senden bir ricam olacak eğer mümkünse
vermiş olduğum linkteki dokumacı nın sistemini kullanıyorum çok hoşuma gidiyor allah dokumacıdan razı olsun.
bu sistemi senin yönteminle güncellemek istiyorum bana cmd kodu yazabilirmisiniz şimdiden çok teşekkürler saygılar.

http://www.tnctr.com/topic/174287-tnc-7-ultymate-2-surum-bir-arada-x86-x64-modifiye/

• Editor

[quote name='akin26' date='25 January 2012 - 10:35 ' timestamp='1327480533' post='1145557']
Köylü kardeş öncelikle yapmış olduğun bütün çalışmalardan çok faydalanıyorum emeğine yüreğine sağlık. allah razı olsun yolunu açık eylesin
Senden bir ricam olacak eğer mümkünse
vermiş olduğum linkteki dokumacı nın sistemini kullanıyorum çok hoşuma gidiyor allah dokumacıdan razı olsun.
bu sistemi senin yönteminle güncellemek istiyorum bana cmd kodu yazabilirmisiniz şimdiden çok teşekkürler saygılar.

http://www.tnctr.com/topic/174287-tnc-7-ultymate-2-surum-bir-arada-x86-x64-modifiye/
[/quote]
Ocakaio.exe yi calıstır dosyalar yerlerine cıktıktan sonra cmd yi kapat güncelleyeceğin sistemin isosunu C:\TEST\DVD klasörüne cıkart asagıdaki komutu calıstır
[codebox]@echo off
@COLOR 1A
title By_K@ylu .Tnctr.Com
del C:\TEST\tools\Windows6.1-KB2533552-x86.msu
del C:\TEST\tools1\Windows6.1-KB2533552-x64.msu
dism /Mount-Wim /WimFile:C:\TEST\DVD\sources\install.wim /index:1 /MountDir:C:\TEST\WIM
dism /Mount-Wim /WimFile:C:\TEST\DVD\sources\install.wim /index:2 /MountDir:C:\TEST\WIM
C:\TEST\tools\imagex.exe /compress maximum /export C:\TEST\DVD\sources\install.wim 1 C:\TEST\sources\install.wim "Windows 7 ULTIMATE x86"
C:\TEST\tools\imagex.exe /compress maximum /export C:\TEST\DVD\sources\install.wim 2 C:\TEST\sources\install.wim "Windows 7 ULTIMATE x64"
move C:\TEST\sources\*.* C:\TEST\DVD\sources
Set isotag1=Windows NT6 Setup
Set isosetupfile=DOKUMACI.ISO
Set isoroot=C:\TEST\DVD
Set bootfile="%isoroot%\BOOT\ETFSBOOT.COM"
Set tools=C:\TEST\Tools
Set oscdimg="%tools%\oscdimg.exe"
"%oscdimg%" "-b%bootfile%" -u2 -h -m -o "-l%isotag1%" "%isoroot%" "%isosetupfile%"[/codebox]