Jump to content

Adres Kayıt Resim Ekleme

okinava14
 Share

Recommended Posts

Bir müşteriadreskayıt defteri hazırlıyorum ve buna kişinin resmini eklemek istiyorum ama arama olarak bul demesini ve pcde aramasını saglamalıyım.Yani resim yeri sabit değil örnegin webcamdan çek veya c:/? gibi bana arama şansı versin.Ayrıca gerektiğinde resim değiştirme özelliğinde olabilmeli
kodları bilen varmı acaba?

Mesela örnek resim:

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1305668064__kvk.jpg[/img] Edited by okinava14

Şunu bir dene

sayfa On Show
A1Veri = INIFile.GetValue("Autoplay\\Docs\\resim.ini", "resim", "1");
if A1Veri == "" then
else
Image.Load("Image1", "AutoPlay\\Docs\\resim1.png");
end

Butonun On Clik evresine
deneme = Dialog.FileBrowse(true, "Simge Seçin", _DesktopFolderCommon, "Programlar (*.PNG)|*.PNG|", "", "", false, true); -- dosya seçim penceresini aç
if deneme ~= "CANCEL" then
StatusDlg.Show()
File.Copy(deneme[1], _SourceFolder.."\\AutoPlay\\Docs\\resim1.png", false, true, false, false) -- dosyayi kopyala
sallama = String.SplitPath(deneme[1])
INIFile.SetValue("Autoplay\\Docs\\resim.ini", "resim", "1", sallama.Filename..".png")
StatusDlg.Hide()
else
end

Örnek Proje

http://www.dosya.tc/indirr/iaHVBv/deneme.rar.html

[quote name='korasoglu' date='17 May 2011 - 23:02 ' timestamp='1305673338' post='1012574']
Şunu bir dene

sayfa On Show
A1Veri = INIFile.GetValue("Autoplay\\Docs\\resim.ini", "resim", "1");
if A1Veri == "" then
else
end

Butonun On Clik evresine
deneme = Dialog.FileBrowse(true, "Simge Seçin", _DesktopFolderCommon, "Programlar (*.PNG)|*.PNG|", "", "", false, true); -- dosya seçim penceresini aç
if deneme ~= "CANCEL" then
StatusDlg.Show()
File.Copy(deneme[1], _SourceFolder.."\\AutoPlay\\Docs\\resim1.png", false, true, false, false) -- dosyayi kopyala
sallama = String.SplitPath(deneme[1])
INIFile.SetValue("Autoplay\\Docs\\resim.ini", "resim", "1", sallama.Filename..".png")
StatusDlg.Hide()
else
end

Örnek Proje

http://www.dosya.tc/indirr/iaHVBv/deneme.rar.html
[/quote]

Teşekkür ederim emeğine saglık.

Acaba herhangi uzantılı resim için hangi kodu ve nereye eklemeliyim acaba*

Edited by okinava14

peki burdaki resmi orantılı bir biçimde küçültüp büyültebilirmiyiz...mesela küçük çözünürlüklü bir resmi küçük gösterecek...bunu ne zamandır arıyorum birçok kombinasyon denedim ama pek sağlıklı olmuyor...

Edited by byvistakazim

• 3 ay sonra...

[quote name='erdemche' date='23 September 2011 - 11:19 ' timestamp='1316765953' post='1084247']
bu konunun örnek projesi var mı? bu üzerinde çalışılacak bir konu. pekçok kişinin böyle bir yazılıma ihtiyacı var.
[/quote]

Henüz tasarım aşaması oldugu ve geniş bir program haline getirmeyi düşündüğümden projenin kalıbını değil ama bitince program olarak sunucam.

okinava14; siz bu AMS yi bu ve benzer sitelerdeki kalıp dosyaları yardımı ile öğrenmediniz mi ki bitince kalıp değil de program olarak sunasınız? buralarda yayınlanan kalıplar üretenlerin kendine olan güvenini gösteriyor. bilgi paylaşıldığında güzeldir.

[quote name='erdemche' date='23 September 2011 - 17:44 ' timestamp='1316789040' post='1084380']
hayır kesinlikle baskı kurmuyorum kaldı ki bu haddim de değil zaten, beni yanlış anladınız. ben sadece kişilerin sadece kendini düşünmesine öfkeleniyorum. 1 insan nedir ki tek başına; değil mi?
[/quote]

Ben zaten vermicem demedim ama benim şuan üzerinde çalıştıgım çok bariz değiştirilebilecek konumda bence emegede saygı olmalı yoksa sen deki bir yolla bakim yollim dost var düşman var.

Ben tek başıma birşeyler yapmaya vede yavaş hazırladıgımdan şimdi kalıbı yollasam benden önce başkaları alıp bitirir. ve bu emek elimden kaçar..

Zaten Blackman12 arkadaşın dediği gibi bitince vericem amacım bende bir emekle birşeyler yapim dedim.

• 1 ay sonra...

slm uzun süredir bu konuda konuşamadım bayağı yogundum ama şuan bir sorunum var ve kaydet bölümü için ini veya txt yerine datebase kullanmam gerekiyor veya SQL Plugin eklentisi anladıgım kadarı ile.

Neden diyecek olanlar için açıklamada eklim.: Yazdırma bölümü için belli bir şablon kullanmam gerekiyor.

[quote name='dragon3781' date='10 November 2011 - 15:07 ' timestamp='1320930463' post='1109481']
bencede .txt ve .ini yapmaktan daha sağlıklı ve işlevsel olur diye düşünüyorum .db ( database ) ile yapılırsa vertabanı.

SQLite Plugin olması lazım konularda.
[/quote]

denedim ama hata verdi pluginim var.

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1320932940__hata.png[/img]

[quote name='okinava14' date='10 November 2011 - 14:04 ' timestamp='1320933862' post='1109512']
Galiba linkde sorun var dostum bi kontrol edermisin
[/quote]

[code]http://www.multiupload.com/7BRYDBXQJV[/code]

buyur dostum bunu dene birde istersen.

Bunlarda arşivimdeki netten toplama 6 adet telefondefteri projesi örnek .apz çalışmaları.

[code]http://www.multiupload.com/L69JAU70SX[/code]