Jump to content

Upload Yapmadan Karşıdaki Pcdeki Dosyayı Almak

Recommended Posts

[size="3"][center][color="#000080"][font="Century Gothic"][b]Merhabalar.

Arkadaşımın pcsinde yaklaşık 13 GB'ta yakın olan arşivini alıcam.

Duckload' upload yapalım dedik malum NET.

Upload yapmadan hangi program yardımıyla dosyayı SORUNSUZ Bir şekilde alabilirim ?

Hadi İyi Günler.[/b][/font][/color][/center][/size] Edited by PersonaLLive

10gb 100mb'ta sıkıştırılmaz heleki özel olarak hazırlanmış değilse (yani sıkıştırılmak için) imkansız...
en mantıklısı kargo

[quote name='comodo' date='18 May 2011 - 10:21 ' timestamp='1305714061' post='1012725']
o sıkıştırmada dosyalarda bozulma olmuyomu?
[/quote]
kesinlikle işe yaramaz hale gelecektir bu 1
2.side şu bu tarz yüksek sıkıştırma için 64 bitlik yüksek ram'a sahip pc gerekli (arkadaşında varmı?)
3.süde diyelimki sıkıştırılmış olsun senin normal bir pcde böyle bir dosyayı açman günler sürer

Edited by casira

Aslında Duckload uygun bence upload etsin dosyaları 5-6 parça halinde sende neti hızlı olan bir arkadaşını bul ve indir.
Her tür dosyaya sıkıştırma uygulanmaz zaten , ne tür dosyalar var acaba...

Edited by dj sms

kardeş demek istediğini anladım . modemden yeni port aç yeni ip belirle çıkışını şuan ki ip ni yaz filezilla server programı ile normal internet sitesinden indirme yapıyormuş gibi yap basit ;) al sana resimli anlatımı ile birlikte
[b]http://www.hepgel.com/forum/server-kurulumu/200354-filezilla-server-kurulumu-resimli-anlatim/ [/b]

Edited by ByCayLaq

[quote name='dj sms' date='18 May 2011 - 12:19 ' timestamp='1305713940' post='1012724']
Ne tür dosyalar olduğuna bağlı elbette ki ama bazı zipleme yontemleri duydum 10gb 100mb ta sıkıştırıyor butürde programları araştır...
[/quote]

Program, Aile resimleri vs vs.

[quote name='kedice' date='18 May 2011 - 12:22 ' timestamp='1305714154' post='1012728']
10gb 100mb'ta sıkıştırılmaz heleki özel olarak hazırlanmış değilse (yani sıkıştırılmak için) imkansız...
en mantıklısı kargo

kesinlikle işe yaramaz hale gelecektir bu 1
2.side şu bu tarz yüksek sıkıştırma için 64 bitlik yüksek ram'a sahip pc gerekli (arkadaşında varmı?)
3.süde diyelimki sıkıştırılmış olsun senin normal bir pcde böyle bir dosyayı açman günler sürer
[/quote]

Bilemiyorum. Laptop kullanıcısı 4 gb ram var.

[quote name='dj sms' date='18 May 2011 - 12:31 ' timestamp='1305714714' post='1012734']
Aslında Duckload uygun bence upload etsin dosyaları 5-6 parça halinde sende neti hızlı olan bir arkadaşını bul ve indir.
Her tür dosyaya sıkıştırma uygulanmaz zaten , ne tür dosyalar var acaba...
[/quote]
10-15 kbs upload hızıyla mı ?

[quote name='ByCayLaq' date='18 May 2011 - 12:46 ' timestamp='1305715610' post='1012745']
kardeş demek istediğini anladım . modemden yeni port aç yeni ip belirle çıkışını şuan ki ip ni yaz filezilla server programı ile normal internet sitesinden indirme yapıyormuş gibi yap basit ;) al sana resimli anlatımı ile birlikte
[b]http://www.hepgel.com/forum/server-kurulumu/200354-filezilla-server-kurulumu-resimli-anlatim/ [/b]
[/quote]

w7 için anlatımı yok mudur ?

Herhangi bir siteye upload yapmak zaman kaybı arkadaşın upload edecekde sen onu download edeceksinde onun yerine arkadaşın dediği gibi ftp den çek. yada torrent o uzun iş atlıyorum.

Ftp server için windows da IIS kurup ftp server kurulur yada filezilla gibi basit bir ftp serverla bu iş gorulur tabi kurulumdan sonra modemde port yonlendirilmesi yapılması gerekir (21) yada Vpn kurulup port açmadanda bu iş cozulur.

Vpn için donanımsal (modem ile) yada yazılımsal olarak basitce hamachi kurmanız yeterli.

NOt: sonucda arkaşın upload sen download yapmış oluyorsun ama aynı zamanda bunun başka caresi yok biri alıyorsa diğeri verecekdir.

Edited by tnc_tr

her türlü arkadaşın upload yapacak ister torrentle çek ister ftp ile.upload hızıda 1mbps oldugu için arşivi alman haftalar sürecek.en iyisi hdd veya dvd götür kopyala.yada dvd ye çekip kargolasın

Hamachi var ikiniz bilgisayarınıza kurun hiç bir ayar yapmanıza gerek yok direk bir birinize dosya gönderebilirsiniz ve hızlıdır 3 yıl önce kullanmıştım İstanbul - Diyarbakır arası iyi çalışıyordu

buda indirme linki

http://www.gezginler.net/modules/mydownloads/singlefile.php?download=hamachi&lid=2683

13 gb neki hacı yha sıkıştırıp yollasın ben hergün indirdiğim filmler rahat bi vardır 25 gb dizi film karışık :)))
Upload olmadan olmaz bunu unut çünkü geç gelir diyorsun bana dvd başka yöntem geldi aslında aklıma ışınlama oda henüz bulunmadı malesef [img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/devil.gif[/img]

Edited by baba3232

ne yaparsan yap o dosyalar netten gönderildiğinde gönderen kişi upload yapmış olur sonuç sadece indiren için farkeder ya direk alır upload hızıyla indirir ya da dosya paylaşım sitesine upoladın bitmesini bekler oradan son sürat indirir vb...

sıkıştırma dosyaya zarar vermez eğer metin ağırlıkta ise oldukça büyük sıkıştırma yapabilirsin ses ve video varsa sıkıştırlmamış bir formatta ise yine oldukça büyük sıkıştırma sağlanır ama sıkıştırılmış bir ses/video formatında ise anca küsüratını alır sıkıştırmak. dosyalar bulunmaz hint kumaşı ayarında değilse netten arayıp bulmanı tavsiye ederim...

[quote name='byvistakazim' date='22 May 2011 - 17:08 ' timestamp='1306073319' post='1015486']
Uplaod yapmadan dosya aktarmak imkansızdır...bilgisayardan o veriyi internete gönderecek se sonuçta uploa yapacak....

VPN kurun sağlam bir şekilde bilgisayardan bilgisayara aktarın.....
[/quote]

dvd halinde elinde varken artık biraz gereksiz bir uğraş olur ama :)

[quote name='C-4' date='22 May 2011 - 17:11 ' timestamp='1306073496' post='1015489']
dvd halinde elinde varken artık biraz gereksiz bir uğraş olur ama :)
[/quote]

O da doğru..hani uploadsız demiş ya onun için dedim bir öneriydi...tabi dvd halinde kargo ile en fazla 15 gün içinde yurtdışından geliyor....

Edited by byvistakazim

yok yok soran kişi dvd halinde bulmuş o açıdan söyledim :)

[quote name='PersonaLLive' date='22 May 2011 - 17:00 ' timestamp='1306072829' post='1015476']
Çalıştığım işyerinin bilgi işlem bölümündeki abimize söyledim. DVD'ye yazılmış bir şekilde elime geçti. Gerek kalmadı. Sağolun.
[/quote]