Jump to content

Oyun Direksiyon-Pedal Seti

Share

Recommended Posts

Dirt 3 indirdim, oyun sardı, oyun için direksiyon-pedal seti almayı düşünüyorum. Bunlarda nelere dikkat etmeliyim? Tavsiye edeceğiniz marka var mı? İnternetten alış-veriş yapmayacağım, tüm teknoloji mağazalarına ulaşabilirim.

ya bu ürünler kalite. mesela ben logitech joystickini kullaniyorum, NFS'den örnek vereyim joystick üzerindeki kolu ne kadar sağa itersem araç tekeri o kadar sağa dönüyor yada ne kadar ileri itersem o derece hızlanıyor araç. Yani o kadar hassas aletler. Snopy gibi ucuz markaların direksiyon setinide kullandım, gaz pedalina bastiginda bi basma noktası var oraya gelince klavyeden ileri tuşuna basmış gibi oluyor araç gitmeye başlıyor birden. bi hassasiyet yok yani zevk vermiyor pek. Bu işin keyfçisiysen az paraya kıyıp kalite alacaksın derim.

Öyle tabi, mesela teşirdeki ürünlere bakıyordum bi ara, yani aleti oyunda denemene gerek yok, tencere kapağı gibi direksiyon, döndükçe dönüyor... Paraya kıyacaksın dedinde benden bu iş için maksimum 120 tl çıkar, ne dersin bu fiyata iyi bir şey bulmak mümkün mü?

momo yu kullanmış biri olarak pek beğenmedim..direksiyonun dönüş sertliği hoşuma gitmedi,fazla geldi ama zevk meselesi bi yerde..teknoloji mağazaları olan bir yerde isen en azından sağa sola çevirecek kadarda olsa bakıp almanı öneririm

[quote name='slkcer' date='28 May 2011 - 22:47 ' timestamp='1306622849' post='1020226']
momo yu kullanmış biri olarak pek beğenmedim..direksiyonun dönüş sertliği hoşuma gitmedi,fazla geldi ama zevk meselesi bi yerde..teknoloji mağazaları olan bir yerde isen en azından sağa sola çevirecek kadarda olsa bakıp almanı öneririm
[/quote]
Mağazalarda deniyorum ancak onunla oturup oyun oynamadıkça anlaşılmıyor, bu yüzden tecrübe eden birilerini arıyorum. Peki Kintaronun önerdiği modele ne dersin?

onun hakkında bilgim yok maalesef..sadece momo kullandım..yalnız kalite konusunda kintaroya sonuna kadar katılıyorum..momonun direksiyonu hoşuma gitmedi diyorum(dönüş kısmı sert geldi bana) ama gaz hissi falan var..yüklenmene göre tepkileniyor araç..grid oynadım ordan biliyorum..
kintaronun önerdiği şu değilmi

http://www.youtube.com/watch?v=15M4WLUGQmI

dönüş sesine bakıyorumda momo gibi..gerçi momo da logitech sonunda..

buda momo

http://www.youtube.com/watch?v=3M1mQGf_J54

Edited by slkcer

Evet Kintaronun önerdiği model ilk videodaki model. Senin bahsettiğin ses ise direksiyonun motorundan gelen sesmiş ve bunun için iyi bir özellik diyorlar. :) Kintaronun önerdiği model ekonomik ama hem dönüş açısı az hem de vites pedalları çok küçük. Ayrıca direksiyon simidinin kalın olması tercihimdir. Momo bu açıdan güzel, pedalları da fena değil ancak senin verdiğin bağlantılardan sonra izlediğim sorun videoları da sinirimi bozdu. Aletin genel olarak bir merkez sorunu var ya da buna yatkın gibi duruyor, sen buna benzer bir sorun yaşadın mı?

[center][media]http://www.youtube.com/watch?v=pqXsZzPTXb4[/media][/center]

[center][media]http://www.youtube.com/watch?v=3s8MMRv6zqA&feature=related[/media][/center]

arkadaş hangi oyunu oynamış bilmiyorum ama grid te öyle bir sorun olduğunu hiç hatırlamıyorum ben...beğenmediğim dedim sertlik ise 2.video daki gibi sağa sola çevirirken fazla sert geliyor bana..birde 2. videodaki kişi zaten oyunsuz denemiş ve oyunda direksiyonu bırakmayacağını düşünürsek çokta önemli değil gibi..birde bu oyunların içinde direksiyonlar için ölü nokta gibi ayarlar olmuyor mu zaten?