Jump to content

Win7 Seste Cızırtı Sorunu !

ilx_199
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar Win7 kurduğumda bazı tiz seslerde hoparlörüm cızırtı yapıyor...acaba hoparlörmü sorunlu diye Xp formatlayıp denedim fakat xp de böyle bir sorun yok...Her ne zaman Win7 kurduysam bu sorun karşıma çıkıyor... Win7'nin kendi driver'ını da kullandım, kendi driver'ımı da güncelleyip denedim yine aynı sorun başgösteriyor... yorumlarınızı bekliyorum.

Realtek High-Definition Audio Driver R2.61

http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsview.aspx?langid=1&pnid=14&pfid=24&level=4&conn=3&downtypeid=3&getdown=false

verdiğim linkten işletim sistemine uygun olan driveri yükle sorun düzelir.

[b][font="Tahoma"][color="#8B0000"]Benim başıma gelmişti buna benzer bir şey , sorun driver'den kaynaklanıyor birebir driver'ini kurunca düzeldi kendi sitesinden mi indirdin driveri? Eğer bilgisayarın kendi sitesinden indirdiysen birşey diyemem ama eğer başka siteden indirdiysen kendi sitesinden indirmeyi dene. [/color][/font][/b]

[quote name='sedbond' date='15 June 2011 - 16:23 ' timestamp='1308144182' post='1030095']
Realtek High-Definition Audio Driver R2.61

http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsview.aspx?langid=1&pnid=14&pfid=24&level=4&conn=3&downtypeid=3&getdown=false

verdiğim linkten işletim sistemine uygun olan driveri yükle sorun düzelir.
[/quote]

kardeş onboard ses kartım realtek değil VIA....

bide anakartımın kendi cd'sinden de yuklesem aynı oluyor... netten güncel sürümüylede aynı... driverpack'tan denicem oda olmassa :S

hımm anladım kardeş ilk aklıma driver geldi ama bazen sonuçta bu donanım araçlarıda aynı şeyleri yapıyor ya ondan dedim hani denemediysen dene diye bunların yanında kulaklık gibi bir aygıtla denesen ses sistemi yerine en azından bu şekilde kullandığında da ses yapıyormu ona bak bunu dememin sebebi ses sistemi için kullandığın kablolardan falanda olabilir az çok ses sistemlerini kullanırken bilyorsundur ne gibi şeyler olduunu . Bunları dene sonra tekrar söylersin sonuçları.

[quote name='ViolenTornado' date='15 June 2011 - 20:11 ' timestamp='1308157882' post='1030205']
hımm anladım kardeş ilk aklıma driver geldi ama bazen sonuçta bu donanım araçlarıda aynı şeyleri yapıyor ya ondan dedim hani denemediysen dene diye bunların yanında kulaklık gibi bir aygıtla denesen ses sistemi yerine en azından bu şekilde kullandığında da ses yapıyormu ona bak bunu dememin sebebi ses sistemi için kullandığın kablolardan falanda olabilir az çok ses sistemlerini kullanırken bilyorsundur ne gibi şeyler olduunu . Bunları dene sonra tekrar söylersin sonuçları.
[/quote]

hepinizin demek istediğini anladım kardeş :) fakat bendeki sorun hoparlörler veya kablolardan değil yani donanımsal bişey değil.... bak şuanda xp'den yazıyorum ve müzik dinlerken tiz seslerde hiç bir sorun yok... ama windows 7 kurduğumda denediğim tüm driverlarda ses cızırtılı oluyor...doğru yüklediğime %100 eminim :S yani bu win7'nin garezi var bana anladım ben :D (32 bit)

yinede yorumları takip ediyorum deniyorum.

hiç bir sürücü yüklemeden standart windows 7 nin atadıgı high definition sürücüyle denediniz mi
Aygıt yöneticisi
ses sürücüsüne sağ tık
sürücüyü kaldır
sonra donanımlar için taraya tıkla
Win 7 otomatik kendi standart sürücüsünü ses kartına atayacaktır.
O şekilde cızırtı var mı söylerseniz daha iyi yardımcı olabilirim

Sağ alttaki ses simgesine sağ tıklat, kayıttan yürütme aygıtları seç. Açılan pencereden Hoparlör veya Speaker gibi bir şey olacak onu seç. Özellikler butonuna tıklat. Düzeylerde mikrofonu 0'a ayarla. Mikrofonun sesini açınca cızırtı yapıyor... Eğer mikrofon yoksa Düzeyler penceresinin ekran görüntüsünü ekle.