Jump to content

Iphone 5 Çin Malı Telefon İçin Uygulama

hayal@_kny
 Share

Recommended Posts

İyi günler ben İphone 5 görünümlü bi çin malı telefon aldım. içinde kırılmış ekran, marioplanet, popeyepinball vs. gibi İphonelerdeki gibi simgesi olan (yani o şirin küçük kutucuk :D) Uygulamalar var. Bu uygulamaların uzantısı bilgisi hiçbirşeyi yok bilgi olarak telefonun içinde. Jblend var java proğramlar yükledim opera, bold gibi çalışıyor. ama o bilgisi olmayan proğramlardan hiç bulamıyorum apple store den indirdim birkaçtane free program ama onları da telefon tanımadı bi önerisi olan varmı ? veya bilgisi.

Benim tek önerim Çin malı çok kötü mallardır hiç bi işine yaramaz bi anlık yararına dokunur sonra çöpe.. Bana sorarsan paran var ise git orjinal al, yoksada dişini sık para biriktir :)

Edited by Hdv

[quote name='Hdv' date='14 June 2011 - 20:18 ' timestamp='1308079089' post='1029667']
Benim tek önerim Çin malı çok kötü mallardır hiç bi işine yaramaz bi anlık yararına dokunur sonra çöpe.. Bana sorarsan paran var ise git orjinal al, yoksada dişini sık para biriktir :)
[/quote]

Kendi düşümcem bu yorumuna katılmıyorum.kaç senedir çinmalı çift hatlı kullanıyorum.Nedeni çok basit Nokia Samsung vb büyük üreticiler üretmiyorlar çift hat daha fazla telefon satmak için.Her modelde de bir yazılımı eksik koyuyorlarki müşteri doymasın.Samsung geç de olsa çift hatlı çıkardı ancak kalitesiz çin malı dediğin çift hatlı telefonlara &50 seviyesine ulaşabilmiş değil.İkinci bir yanı ise iphone 5 fiyatı yanılmıyorsam 2000 tl civarında oysa çin malı 300 tl civarında :)Pek bir eksiği de yok garanti ve birkaç yazılım dışında...KOrsan malı savunmam ancak tekel durumda olan firmaları dize getirmenin tek yolu da bu olsa gerek....saygılar....

[quote name='hayal@_kny' date='14 June 2011 - 18:34 ' timestamp='1308076464' post='1029642']
İyi günler ben İphone 5 görünümlü bi çin malı telefon aldım. içinde kırılmış ekran, marioplanet, popeyepinball vs. gibi İphonelerdeki gibi simgesi olan (yani o şirin küçük kutucuk :D) Uygulamalar var. Bu uygulamaların uzantısı bilgisi hiçbirşeyi yok bilgi olarak telefonun içinde. Jblend var java proğramlar yükledim opera, bold gibi çalışıyor. ama o bilgisi olmayan proğramlardan hiç bulamıyorum apple store den indirdim birkaçtane free program ama onları da telefon tanımadı bi önerisi olan varmı ? veya bilgisi.
[/quote]

Çin malı iphone ile orjinal iphone'un aynı işletim sistemi kullandığını düşünüyor olman çok şaşırttı beni. Senin araman gereken butun uygulamalar telefonunu "ekran çözünürlüğüne" uygun flash uygulamalar. Yani jar uzantılı olmalı..

[quote name='SON_VATAN' date='14 June 2011 - 21:57 ' timestamp='1308088645' post='1029770']
çin malı bir iphone çakması nasıl kalkılır orijinal iphone ile kıyaslanıp üstelik birde o programlardan yüklenmeye çalışılır sonra telefon programı tanımadı ,çalışmadı gibi şikayetler olur..
[/quote]

böyle bir şikayette bulunmadım sadece çin mallarında yazılım olarak ne kullanıyorlar nasıl editleyebiliriz gibi yazılımcı bi insanın anlıyabileceği bilgiler sordum yani menüsü aynı orjinali gibi olan bir telefon var cebimde ve bunu yapanlarda bu telefon için 200 tl istiyor bunu geliştirmekte bir proğramcıya düşer,konu hakkında fikrin yoksa seni cevap yazmaya zorlayan yok.

jar uzantılı dosyalar indirip kuruyorum bir sorunla karşılaşmadım. bu arada para biriktirmeyle alakalı bir durum yok arkadaşın anlattığı gibi tekellik mevzuu söz konusu nasıl bilgisayarda kırılmış yazılım kullanılıyorsa ve cep telefonları da artık işletim sistemi kullanabiliyor ve programlanıyorsa neden biz sadece kullanalım ki neden bizde yazmayalım hep tüketici mi olmak lazım? ben bu işi kovalıyacağım. benim gibi düşünen ve topladığı bir bilgsi olan varsa ben onu öğrenmek istiyorum saygılarımla...

[quote name='yasak_ask' date='14 June 2011 - 22:02 ' timestamp='1308088927' post='1029773']
Çin malı iphone ile orjinal iphone'un aynı işletim sistemi kullandığını düşünüyor olman çok şaşırttı beni. Senin araman gereken butun uygulamalar telefonunu "ekran çözünürlüğüne" uygun flash uygulamalar. Yani jar uzantılı olmalı..
[/quote]
Aynı işletim sistemi kullandığını düşündüğümü nerden çıkarıyorsunuz anlamıyorum ? apple store den indirdim denedim derkende denediğim şey proğramın uzantısı ne hangi dilde yazılmış daha kabaca sadece NE olduğunu görmeye çalıştım okadar

Edited by hayal@_kny

[quote name='yasak_ask' date='14 June 2011 - 22:02 ' timestamp='1308088927' post='1029773']
[/quote]
onlar flash uygulama değil java uygulamaları olcaktı sanırım.

[quote name='byhabit' date='14 June 2011 - 22:28 ' timestamp='1308090481' post='1029785']
onlar flash uygulama değil java uygulamaları olcaktı sanırım.
[/quote]

Haklısın doğru olanı Java :)

[b]hayal@_kny[/b] işletim sistemi yazmak gibi bir fikrin varsa önünde çok uzun bir zaman var demektir :) Bunu internetten öğrenebileceğini pek düşünmüyorum şahsen.