Jump to content

Format Atamama Sorunu....sorun Çözüldü....

BeNefSE
 Share

Recommended Posts

Dizüstü Bilgisayara format atılmıyor kesinlikle Windows 7 ve xp denedim ikisinde de aşağıdaki hatayı veriyor...Ne yapabilirim....?

Windows,gereken dosyaları yükleyemiyor.Yükleme için gereken tüm dosyaların kullanabilir olduğundan emin olunve yüklemeyiyeniden başlatın.Hata kodu:0x8007045D Edited by tmc200505

Diz üstü pc ne format atma işlemini sırasında aldığın 0x8007045D hata mesajın senin HDD inden kaynalanıyor sanırım,hdd ni badsector programı ile düzelt ondan sonra tekrar format atamaya dene.

Genelde böyle hatalar %10-20 seviyasinde meydana gelir,sebepi ise format cd yada dvd si oluştururken yüksek hızda yazdırılması bazı dosyaları yazım esnasında es gecmesi olabilmekte ve bunun için en düşük seviye dvd için 2x yada 4x olmasına dikkat ediniz.Yukarda verdiğim yüzdelik aşaması işletim sistemi format atma esnasında driver sürücü yükleme bölümüdür.O esnada HDD nizde bad sector var ise sürücü yüklemesisni engellediği için o hata mesajı mavi ekranla kullanıcıya uyarır.HDD nizi hdd regenarator vb programla bad sector oarımları yapınız ki o yüzdelik seviyesinde hata ileti ile karşılaşmayınız.

Edited by mucit41

Sorunumu ilginç bir yolla çözdüm....Harddiski c ve d bölümlerine ayırdıktan sonra windowsu d kısmına kurdum 2 defa denedim ikisinde de hata vermedi kurulumu gerçekleştirdi....Kurulumu yaptığım d bölümü Windows 7 de otomatikmen c ye dönüştü...

[quote name='tmc200505' date='22 June 2011 - 20:24 ' timestamp='1308763468' post='1033950']
Sorunumu ilginç bir yolla çözdüm....Harddiski c ve d bölümlerine ayırdıktan sonra windowsu d kısmına kurdum 2 defa denedim ikisinde de hata vermedi kurulumu gerçekleştirdi....Kurulumu yaptığım d bölümü Windows 7 de otomatikmen c ye dönüştü...
[/quote]

tamam işte kardeşim....mucit41'de aynı şeyi belirtmek istemiş...demekki harddiskindeki badsector (bozuk alan) harddiskinin c:/ kısmına denk geliyormuş...

[quote name='ilx_199' date='22 June 2011 - 18:46 ' timestamp='1308764790' post='1033963']
tamam işte kardeşim....mucit41'de aynı şeyi belirtmek istemiş...demekki harddiskindeki badsector (bozuk alan) harddiskinin c:/ kısmına denk geliyormuş...
[/quote]

Evet haklısın....önemli olan sorunun çözülmesi....

Yukarda çözüm bulduğunu söyleniyor,o çok eski bir çözümdür bilemeyenler o yöntemi kullanabilirler.

Pikapa bir plak koyduğunuz zaman plaktaki çalışma mantığı dıştan içeridir,hdd lerde çalışma mantığı merkezden dışarıdır.Bu çalışma mantığını düşünülecek olunursa,mekezden dışarı doğru 1-2 cm aralığında kısmi lokal bozukluk olursa o aralığa data yazılımı yapılamaz.İşte bu aralıkta oluşan bozukluğa pc teriminde bad sector bozuk kısım denilir,bu bozuk alan onarım programları ile tamir yapılamazsa o bölge dataya uygun olmayacağı ve oraya hiç bir işlem yapılmıyacağından bu tür arızalar görülebilir.

Low lewel format dahi atsanız onarılmayacağından hdd niz 40 gb ise bu durumda hdd niz 36 gb olarak göreceksiniz.Yukardaki yanıt örneğinde xp nin avantajları ile hdd yi 2 ye ayırmak,ilk bölge hatalı olduğunu biliniyor o zaman 2 ci bölgeye işletim sistemini rahatça kurabilir hale geliyor.İlk bölgeyide yedek olarak kullanma şansınız oluşmuş oluyor.

Bu yöntemle ben 2005 yılında kafemde 1-2 pcyi çalıştırdım,yeni hdd alıp maddi külfete girmemek için.Bu makale pc dünyasına yeni adım atanlar yada bilgi eksikliği olanlar için tam bir döküman olarak kabul etsinler.Her şeyin bir çözümü var olduğunu unutmayınız.

• 10 ay sonra...
  • 2 years yıl...

Arkadaşlar aynı sorunu bende yaşiyorum format atarken 0x8007045D hatası alıyorum. İşin kötü yanı format atmamın nedeni pcnin açtığım an casper logosunda takılı kalması yani hiç bir şekilde pcnin açılmamasıydı şimdi formatta atamıyorum ne yapıcam yardım edin lûtfen :(

Windows kurulu bölüm hep o windows da c görünür normalde formatta ayırırken c d diyormu  ;)

Arkadaşlar aynı sorunu bende yaşiyorum format atarken 0x8007045D hatası alıyorum. İşin kötü yanı format atmamın nedeni pcnin açtığım an casper logosunda takılı kalması yani hiç bir şekilde pcnin açılmamasıydı şimdi formatta atamıyorum ne yapıcam yardım edin lûtfen :(

O ya anakarttan ya da gerçekten aşırı yüklenmiş

[quote name="canavar123" post="1492494" timestamp="1413012334"]
Windows kurulu bölüm hep o windows da c görünür normalde formatta ayırırken c d diyormu  ;)

O ya anakarttan ya da gerçekten aşırı yüklenmiş[/quote]

Aşırı yüklenmiş derken? Pc daha 2013 yapımı