Jump to content

Flash Bellek Problemi

stroke
 Share

Recommended Posts

Merhabalar Kingston 8gb Lık Bir Flash Belleğim var DTI/8gb Ve Tak Calıstır Ubuntu Cd Vardı Denıyordum Bılgısayarımda Format Atayım FLash Belleğe Dedim Ve Format Attım Ondan sonra 3,72 Görmeye Basladı Ne yaptıysam Hangı Programı Kullandıysam Tekrar 8gb Gormedi

Sunuda Belırtmek İSterim Ubuntu Dan Format Attıgımda Farkettım Belkı Bır Sure Yaklasık 1 ay Once Olmus bır Olaydı Ben Yenı Farkettım Bılmıyorum ...

Bunun Bır Cozumu Olmaz mı Yanı Yarısı yanmıs Yarısı Calısıyor Olamaz bence Bır Yerde Bır yanlıslık Var Fakat CÖzemedım Yardım Edersenız Cok Mutlu Olurum Sımdıden Yaksamlar dılıyorum ..

• Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:) Denemedıgım Hıcbırsey Kalmadı Bıcımlendırsemde Ne yaptıysamda Tekrar 3,72 Halıne Gelıyor :) 8gb Olmuyor Onu anlamıyorum bende Aklına Gelebılecek Herseyı Denmısımdır Kardesım :) Onu Soruyorum Baska bır yolu varmı Bılmedıgım Dıye:)

Garantisi Bitmiştir Yaklasık 3 yıl Oldu alalı Zaten Yenı olmadı Bu olay 1 yıldır Fılan Boyle bır kosede duruyordu KAfama Takıldı Bı bakayım Tekrardan dedım Teknosadan Almıstım :))

Orayada Baktım Baska Aktıf Olmayan Bolum Gorunmuyor :)

hp storage format tool var onla dene buna benzer çok konu var forumda aramayap işini halledersin[codebox]http://download.chip.eu/tr/USB-Disk-Storage-Format-Tool_176942.html[/codebox]

Edited by yawuz58

[quote name='yawuz58' date='23 June 2011 - 19:36 ' timestamp='1308857805' post='1034527']
hp storage format tool var onla dene buna benzer çok konu var forumda aramayap işini halledersin[codebox]http://download.chip.eu/tr/USB-Disk-Storage-Format-Tool_176942.html[/codebox]
[/quote]

Denedım Kardesım Sonuc Vermedi Degısen Bırsey olmadı Malesef Dıyorumya her yolu nededım Hp nınde Denemıstım

[quote name='cyclerboi' date='23 June 2011 - 20:05 ' timestamp='1308859511' post='1034542']
elinde windows xp format cd'si varsa bilgisayrı cd ile başlatıp disk seçme bölümüne geldiğinde flashdiskin sahip olduğu bölümü silip yeniden bölüm oluştur ve ntfs ile biçimlendirmeyi dene.
[/quote]

Onuda Denemıstım Raw Oluyor Ondan Sonra NTFS Cevırıyorsun wındows ortamındada Ondada bır Sonuc alamamıstım

[quote name='radyofon' date='23 June 2011 - 19:39 ' timestamp='1308857975' post='1034531']
partition manager kısmını yeniden oluşturmayı ve bad sector taramıyı dene. Bununla ilgili birçok prg var internette. Mesela easus deneyebilirsin
[/quote]

Denemedıgım Program Kalmadı dıye bılıyorum Hepsını Denedım Bastan Sıldım Yapılandırdım Ve Flash Bellekte Bad Sector durumu olmuyormus cunku fızıkı bır bellege sahıp olmadıgı ıcın hdd den farklıymıs bozulursa tamamı bozuluyormus

bu programla dene yüzde 90 sorunun çözülür[codebox]http://u3.sandisk.com/launchpadremoval.htm[/codebox]
birde buraya bak [codebox]http://www.tnctr.com/topic/67563-u3-bellekler-ve-sistem-acylythy/[/codebox]

Edited by yawuz58

Daha önce forumda böyle bir sorunu olan arkadaş olmuştu çözüm olarak windows 7 deki ready bost özelliğinden flash diskin görünmeyen kısmını sistem kullanıyor ve ready bost kısmıda flash diske sağ tıklayıp özellikler diyorsun readyboost olarak kullan seçeneği işaretli ise readyboost olarak kullanma seçeneğini seçiyorsun

(alıntıdır) çözüm bana ait değil

[quote name='yawuz58' date='23 June 2011 - 20:27 ' timestamp='1308860856' post='1034554']
bu programla dene yüzde 90 sorunun çözülür[codebox]http://u3.sandisk.com/launchpadremoval.htm[/codebox]
birde buraya bak [codebox]http://www.tnctr.com/topic/67563-u3-bellekler-ve-sistem-acylythy/[/codebox]
[/quote]

Please Insert a U3 Smart Divece Dıyor ılk Program

2.ciside ona benzer bişi bir Sonucvermedi Kardesım

[quote name='xfailedkomplex' date='23 June 2011 - 20:55 ' timestamp='1308862555' post='1034569']
Daha önce forumda böyle bir sorunu olan arkadaş olmuştu çözüm olarak windows 7 deki ready bost özelliğinden flash diskin görünmeyen kısmını sistem kullanıyor ve ready bost kısmıda flash diske sağ tıklayıp özellikler diyorsun readyboost olarak kullan seçeneği işaretli ise readyboost olarak kullanma seçeneğini seçiyorsun

(alıntıdır) çözüm bana ait değil
[/quote]

Malesef xpdede bı cokkez Degısık Yol ve Programlarla Denemıstım Sonuc vermemıstı Cok kontrol Ettım Bu sekıl dusunup :)

Belki gerçek kapasitesine ulaşmıştır daha önce elektronikçide çalıştığım sıralar hafıza kartlarına program vasıtası ile yüksek kapasiteli gösteriliyordu sonra satın alan kişi içini doldurmaya başlayınca gerçek kapasitesini anlıyor :) seninde flash diskin bu şekil olmasın bu bahsettiğim olay tahtakalede çinden getirilen hafıza kartlarına uygulanıyordu !

[quote name='xfailedkomplex' date='23 June 2011 - 23:09 ' timestamp='1308863362' post='1034580']
Belki gerçek kapasitesine ulaşmıştır daha önce elektronikçide çalıştığım sıralar hafıza kartlarına program vasıtası ile yüksek kapasiteli gösteriliyordu sonra satın alan kişi içini doldurmaya başlayınca gerçek kapasitesini anlıyor :) seninde flash diskin bu şekil olmasın bu bahsettiğim olay tahtakalede çinden getirilen hafıza kartlarına uygulanıyordu !
[/quote]
bende arkadaşın yazısını okuyunca aklıma ilk o geldi.

[quote name='xfailedkomplex' date='23 June 2011 - 21:09 ' timestamp='1308863362' post='1034580']
[/quote]

Tamam Kardesım Dogru dıyorsunda Ben Arkadaslarımdan Az Xbox360 oyunu almadım 7 gb 8 gb doldugunu cok gordum alır almaz olmadı ki en az 1.5 yıl kullandım ben onu fake Flashdısk Degıldı sonradan Boyle oldu ıste onu dıyorum aklım almıyor sorunu dıye yoksa ılk aldıgımda kullandım hıcbır sorun ıle karsılasmadım :) Artık sorun cozmek degıl sorunu bulmak oldu cıddı anlamda merak edıyorum nasıl bır sorun oldu dıye yanı Fakeflashdısk degıldı hersey yolundaydı bırsyeler oldu yarısını gormeye basladı dıger yarısı hıcbır sekılde gormedı gosteremedım ve denemedıgım bı yontem kalmamıstır dıye dusunuyorum bozuk dıyorum ama bozulsa yarısı bozulmaz bence :)

[quote name='stroke' date='24 June 2011 - 00:46 ' timestamp='1308865615' post='1034606']
Tamam Kardesım Dogru dıyorsunda Ben Arkadaslarımdan Az Xbox360 oyunu almadım 7 gb 8 gb doldugunu cok gordum alır almaz olmadı ki en az 1.5 yıl kullandım ben onu fake Flashdısk Degıldı sonradan Boyle oldu ıste onu dıyorum aklım almıyor sorunu dıye yoksa ılk aldıgımda kullandım hıcbır sorun ıle karsılasmadım :) Artık sorun cozmek degıl sorunu bulmak oldu cıddı anlamda merak edıyorum nasıl bır sorun oldu dıye yanı Fakeflashdısk degıldı hersey yolundaydı bırsyeler oldu yarısını gormeye basladı dıger yarısı hıcbır sekılde gormedı gosteremedım ve denemedıgım bı yontem kalmamıstır dıye dusunuyorum bozuk dıyorum ama bozulsa yarısı bozulmaz bence :)
[/quote]

Bazen Google çok işe yarıyor ama sizin işinize yarayacak mı ? acaba verdiğim linkteki sayfada çözüm olacak bilgiler var
[code] http://forum.iyibey.com/mp3-player-mp4-player/15039-balon-flash-diskleri-gercek-boyutuna-doenduerme-resimli.html [/code]

[quote name='xfailedkomplex' date='23 June 2011 - 21:53 ' timestamp='1308865982' post='1034607']
Bazen Google çok işe yarıyor ama sizin işinize yarayacak mı ? acaba verdiğim linkteki sayfada çözüm olacak bilgiler var
[code] http://forum.iyibey.com/mp3-player-mp4-player/15039-balon-flash-diskleri-gercek-boyutuna-doenduerme-resimli.html [/code]
[/quote]

Denedım Programı Ve Ilgınctır ki

Chip Vendor: (No match record)
Chip Part-Number: (No match record)

Yazıyor :)

[img]http://img828.imageshack.us/img828/7409/aaaatxh.th.jpg[/img]

Edited by stroke

[quote name='stroke' date='24 June 2011 - 01:04 ' timestamp='1308866642' post='1034612']
Denedım Programı Ve Ilgınctır ki

Chip Vendor: (No match record)
Chip Part-Number: (No match record)

Yazıyor :)
[/quote]

Bende 8gb [font=Tahoma][size=2]TRANSCEND var aynı yazı geliyor ama sen çözüm aramaya devam et :)[/size][/font]

[quote name='xfailedkomplex' date='23 June 2011 - 22:11 ' timestamp='1308867116' post='1034614']
Bende 8gb [font=Tahoma][size=2]TRANSCEND var aynı yazı geliyor ama sen çözüm aramaya devam et :)[/size][/font]
[/quote]

:))

Warmı Baska Cozum yolu Uretebılecek Bir Arkadas

[quote name='mucit41' date='23 June 2011 - 22:17 ' timestamp='1308867423' post='1034618']
Flash belleğini bir virüs programı ile taratmayı denedinmi bir dene virüslerde etki yapabilir sanırım.
[/quote]

Butun virus Tarama Onlıne Taramaları Denedım ComboFix bile Denedım Çözüme Ulaşamadım