Jump to content

Fileopendialog() Hata Alıyorum

asmazh
 Share

Recommended Posts

hocam maalesef size özel mesaj atamadığımıza göre burdan yazmak zorunda kaldım...
sizinle mutlaka paylaşmam gereken bir mevzu var. inanın sonra anlarsınız özel bir konu size nasıl ulaşırım mutlaka bana dönün.
kod yardımı filan değil haberleşebilirsek anlarsınız...

Edited by korasoglu

@blue_life
en son sizden müsait bir zamanınızda resimli buton örneği yapıp buraya koymamızı istemiştim yapmak istedigim şeyin bir örneğini buraya vermemi istediniz şu anda telefondan girdiğim için mümkün değil. ayrıntılı olarak size sorunumu bildireyim şimdi elimde sıradan bir buton ve bir ikon var butonu ikona göre tasarlamak istiyorum fd scitede gui yi tasarladim butonlara resimlerini ekliyorum ama butonlar yine kare halinde yani verdiğim resme göre şeklini almıyor umarım anlatabilmişimdır sorunumu bana böyle basit bir gui tasarlayıp buraya koyarsanız sevinirim telefondan indirip akşam eve gittimmi bilgisayara yüklerim şimdiden teşekkürler.

Edited by asmazh

@asmazh

Daha önceden yazdığım gibi ben GUICtrlCreateIcon,GUICtrlCreatePic gibi komutları kullanıyorum.
Yardım dosyasında zaten olması lazım.
Hadi senin için yardım dosyasından bir tane ekleyelim. (Biraz değişiklik ile)

[codebox]GUICreate(" My GUI Icons", 250, 250)

$icon = GUICtrlCreateIcon("shell32.dll", 10, 20, 20)
$n1 = GUICtrlCreateIcon(@WindowsDir & "\cursors\horse.ani", -1, 20, 40, 32, 32)
$n2 = GUICtrlCreateIcon("shell32.dll", 7, 20, 75, 32, 32)
GUISetState(@SW_SHOW)

While 1
$msg = GUIGetMsg()
Switch $msg
Case -3
Exit

Case $icon
MsgBox(64,"","Test1")
Case $n1
MsgBox(64,"","Test2")
Case $n2
MsgBox(64,"","Test3")

EndSwitch
WEnd[/codebox]

1.sorum: autoit ile yazılan programların kodları yani proje hali decompile denen bir şeyle çözülüyormuş ne iğrenç bir durum böyle bir şey gerçekten varmı ? Eğer varsa autoit ile uğraşmak bile bana saçma geldi.
2.sorum: autoit in 3.7.14 beta sürümü çıkmış bunda ne gibi değişiklikler var kendi sitesi ıngilizce baktım baktım bir şey anlamadım :(

@blue_life

Cevap1:Evet malesef böyle bir şey var! Bu sadece autoite özel bir durum sayılmaz.
Diğer script dillleri vs. içinde ilgili programlar haliyle vardır.

Cevap2:Şuanda sitede dağıtılan sürüm v3.3.6.1 dir. Haliyle yayınlanmamış üst sürümler, beta yani test sürecinde olan sürümlerdir.
Stabil sürümü kullanmanızı tavsiye ederim.

[color="#0000FF"][u][b]http://www.autoitscript.com/site/autoit/downloads/
http://www.autoitscript.com/autoit3/docs/history.htm[/b][/u][/color]

Edited by blue_life

Rica edeirm..
Zamanla kendini geliştirdikten sonra kendine özgü koruma yöntemleri geliştirebilirsin!
Şuanda mevcut yöntemler mevcut. Bunlardan birisi autoit + scite kurulumu ile gelen obfuscator.
Scitedeyi açınca dosya menüsünde Tools -> Compile ile açılan menüden obfuscator özelliğine ulaşabilirsin!

Int kafeye gittiğim bir zaman bu dediğinizi yapacağım gerçekten çok pis bir şey bu decompile şimdi evde butonları dediğiniz gibi createpic ile yaptım güzel oldu birde mouse ile üstüne gittimi mgk. guictrlsetimage ile resmi değişiyor ama resim büyüyor her üstüne gittiğimde kod böyle :
guictrlsetimage($pic1,$yer_isim,-2) acaba şu -2 ilemi alakalı