Jump to content

Taşınabilir Harddiskteki Dosyalarım Silindi

accayipim
 Share

Recommended Posts

USB den çalışan HHD üzerindeki bazı belgelerim silindi. Bir arkadaşımın söylediği bir program sayesinde belgelerimi kurtarmaya başladım. tahmini olarak büyük kısmını kurtardım. fakat bilgisayarı harddiskinde yer kalmadı ve bende nası olsa dosyalar görünüyor diye bilgisayar üzerindeki kurtardığım belgelerin bir kısmını harici HHD ye kopyaladım. tabi bundan sonra diğier belgelere ulaşamadım.1-Yukarıda bahsettiğim kurtarmadan üzerine kaydettiğim dosyalarıma nasıl ulaşıp kurtarabilirim. Full sürüm silinen dosyaları geri getirme programı önerebilir misiniz...Önemli bilgilerim var şimdiden tşk ediyorum...

anladığım kadarıyla kurtarma yaptığın diskten dosyaların sadece bir kısmını aldın ve bunları tekrar kurtarma yaptığın diske aktardın.
yapılabilecek en büyük hatayı yapmışsın diyebilirim. Kurtarma yapacağın diski üzerine asla veri yazmamalısın.
Benim önerim;
1-öncelikle kurtardığın dosyaları başka biryere aktar.
2-belki saçma gelecek ama kurtarma yapmak istediğin birimi biçimlendir.
3-kurtarma işlemini tekrar yap. benim önereceğim program "recover my files"
bunun son sürümünde biçimlendirilmiş disk seçeneği var (2 seçenek sunacak sağdaki)
önemli bir not eğer demo olarak tarama yaptırsan dosyalarını bulur fakat almana izin vermez :p

istersen önce başkalarının da önerilerini bekle yapacağın her hatada verilerinden daha da uzaklaşacaksın.
kolay gelsin

kurtarmakta oldugun hdd ye hic birsekilde mudahale etmemen gerekliydi.. yani icine dosya atip silip yada ikinci bir format atmaman gerekli.. ki atmissin.. hangi programi kullanirsan kullan bir cok bilgine ulasamayacaksin.. ve ikinci koydugun dosyalari bulacak surekli.. o yuzden gecmis olsun.. ama genede deneyebilirsin ccleanerin sitesinde rescuva var gayet basarili.. onu dene..

iCare Data Recovery kullan.flash diskime format atıyorum diye harici diske atmışım.1-2 program denedim pek faydası olmadı ama bu programla önemli belgelerimi 100%ünü kurtardım.320gb diski 6-7 saatte taramıştı.