Jump to content

Yeni Bilgisayar Reset Atıyor

hac
 Share

Recommended Posts

Yeni aldığım dizüstü bilgisayarım zaman zaman kendiliğinden kapanıyor. Tekrar açılıyor. Açıldığında da windows beklenmeyen kapatmadan kurtardı soruna çevrim içi çözüm aransın mı? Diye soruyor. Acaba sizce bu neden kaynaklana bilir? Tecrübeli arkadaşlarımdan yardım bekliyorum.

şebeke elektriğindeki anlık gidip gelme veya voltaj düşüklüğünden olabilir, ısınma sorunundan olabilir (Laptoplarda genelde öyle oluyor), işletim sisteminden sorun olabilir...olasılıklar böylece uzar gider... son günlerde sürekli başgösteren başka bi sorun varmıydı...

dostum tavsiyem,eğer ilk aldığın zamanlarda sorun yoksa,(ilk 1-2-3 gün) sistemi eğer recovery bölümü varsa geri yükleme yapman yoksa yeniden kurman orjinal sürücülerle, eğer sorun devam ediyorsa donanımsal problem vardır....

Edited by yeniceli2001

soğutucu aldım. ancak makineyi ilk aldığımda satıcının kurduğu win7 ultimate aktivasyon yaparken sorun olmuştu.gerçi daha sonra yeniden format attım sorun yine devam ediyor.

ısınma problemi olabilir. yada elektriklerin anlık gitgellerindende olabilir. bana göre ısınma problemi cünkü genelde cok ısındıgında reset atar. eğer fazla anlamıyorsan garantisi hala varken bi götür bilgisayarcı baksın derim ben

[quote name='6489426' date='01 July 2011 - 21:09 ' timestamp='1309554576' post='1039219']
ısınma problemi olabilir. yada elektriklerin anlık gitgellerindende olabilir. bana göre ısınma problemi cünkü genelde cok ısındıgında reset atar. eğer fazla anlamıyorsan garantisi hala varken bi götür bilgisayarcı baksın derim ben
[/quote]
satıcı pili çıkartıp kullanmamı tavsiye etmişti ondan olabilir mi sizce.

Edited by hac

[i][b]Bendede şöyle bir durum var. Skystar kart ile tv izlerken düşük sinyalli kanallar ile görüntü gidip gelince ve Metin2 oyununda, Yüksek grafikli oyunlarda görüntü gidip gelip sonrada ekran kartı sürücüsü hata verip Bilgisayarı restarta davet ediyor. Sorun ne olabilir ekran kartımı. asus HD4650 128 Bit DDR2[/b][/i]

[quote name='hac' date='02 July 2011 - 00:16 ' timestamp='1309555013' post='1039224']
satıcı pili çıkartıp kullanmamı tavsiye etmişti ondan olabilir mi sizce.
[/quote]
olabilir kardeş bide öyle dene. neden olmasın bu lanetlerin işi belli mi olur :)