Jump to content

Ön Jaklar Çalışmıyormu ?

Hakan KRTK
 Share

Recommended Posts

bilgisayarımda 5+1 ses sistemi takılı ekstradan bilgisayarımın önündede 2 tane kulaklık için jak var fakat bu jaklara kulaklığımı taktığımda hiçbişey olmuyor kulaklıklardan ses gelmiyor realtek programıda jak takıldı falan demiyor taktığım zaman acaba neden

Ses sistemlerinden pek anlamam ama senin de aklına belki ilk secenek yanmış olabileceği gelmiştir.Belki de switch'leri takılı değil anakarta.Ayrıca sobwooferında ya da diğer kolonlarında kulaklık girişi vs.. yokmu ? (Daha önce 5+1 felen kullanmadım arkadaşlar o yüzden sordum :) )

hangi işletim sistemi var pc'nde ?
bende yeni aldığım bilgisayarda ön girişlere takmıştım aynı sorunu almıştım. aldığım yere götürdüğümde adam sadece format attı. ( bana geldiğinde xp vardı. ben win7 yükledim. adam geri xp yükleyince sorun düzeldi.) bu sebepten de olabilir. bide jackı anakarta bağlamayı unutmuş olabilirler.

[quote name='Hakan KRTK' date='03 July 2011 - 08:53 ' timestamp='1309683232' post='1039833']
windows xp kullanıyorum bu jakların yanında usb girişleride var onlar çalışıyor bunlar ayrımı ki kulaklık girşi çalışmasın
[/quote]
Bana Göre İşletim Sistemiyle Alakalı Değil. Ufak Bir Ayar İstiyor Denetim Masasından Gir Realtek Programını Çalıştır Daha Sonra Resmini Çekip Buraya Ekle Yapacağın Ayar Yerini Söylim Sana.

[quote name='tatli_child' date='03 July 2011 - 11:57 ' timestamp='1309683466' post='1039836']
Bana Göre İşletim Sistemiyle Alakalı Değil. Ufak Bir Ayar İstiyor Denetim Masasından Gir Realtek Programını Çalıştır Daha Sonra Resmini Çekip Buraya Ekle Yapacağın Ayar Yerini Söylim Sana.
[/quote]
sana somut olay sunuyorum işte. benim jacklar win7 yüklü olunca çalışmıyor. istersen gel evime dene :)

[quote name='6489426' date='03 July 2011 - 09:01 ' timestamp='1309683715' post='1039840']
sana somut olay sunuyorum işte. benim jacklar win7 yüklü olunca çalışmıyor. istersen gel evime dene :)
[/quote]
Arkadaşım Evine Gelirsem W 7 Yükler O Jakıda Çalıştırırım Sunumun Çöpe Gider :D

slm

ses kartın onboard ve realtek ise sağ alt köşede saatin yanındaki ses simgesine sağ tıkla ve ses yöneticisini aç açılan menüde sol üstte Aygıtın gelişmiş ayarlarını seç ordanda ön ve arka çıkışların aynı anda çalışmasını sağla tikini tıkla

Denetim masasına gir realtek ses yöneticisini çalıştır ayarları aşağıdaki gibi yap. Eğer çalışmazsa kasanın içinden jack girişlerini anakarta takman lazım. Win 7 de jack çalışmıyor diyenler sallamasın.

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1309685695__adsz.jpg[/img]

Edited by yasak_ask

[quote name='tatli_child' date='03 July 2011 - 12:03 ' timestamp='1309683835' post='1039841']
Arkadaşım Evine Gelirsem W 7 Yükler O Jakıda Çalıştırırım Sunumun Çöpe Gider :D
[/quote]
hacı abi nasıl yapıcan söle de bari bende yapıyım olmaz mı o kadar iddialısın madem :D

[quote name='yasak_ask' date='03 July 2011 - 12:35 ' timestamp='1309685758' post='1039854']
Denetim masasına gir realtek ses yöneticisini çalıştır ayarları aşağıdaki gibi yap. Eğer çalışmazsa kasanın içinden jack girişlerini anakarta takman lazım. Win 7 de jack çalışmıyor diyenler sallamasın.

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1309685695__adsz.jpg[/img]
[/quote]

sende gel bi arkadaş gelicek bak hepiniz görün işte win7'de çalışmıyo jack :D

ön usb bağlantısı ile ön ses bağlantısı aynı kablodan gitmiyor.yani biri çalışıyor diye diğeride çalışır gibi birşey düşünme(kısaca kablo içerden bağlı olmayabilir)ikinci olarak bazı anakartlar(örnek asus) biostan ön panel için ufak bir ayar ister..yanlış hatırlamıyorsam -front panel audio- gibi bir kısım var ve burada -hd audio- ve -ac97- seçenekleri oluyor..bende bu ayarı ac97 yapmazsam önden ses alamıyorum..senin durum kesin bunlardır yada anakartında kesin bu ayar vardır demiyorum ama aklıma gelenler bunlar

[quote name='6489426' date='03 July 2011 - 11:32 ' timestamp='1309692751' post='1039940']

sende gel bi arkadaş gelicek bak hepiniz görün işte win7'de çalışmıyo jack :D
[/quote]

Benim kullandığım sistem windows 7 değil zaten win98se hasbinallah :)

[quote name='6489426' date='03 July 2011 - 20:21 ' timestamp='1309724511' post='1040239']
sistemi buraya atsana abicim valla indirip yüklicem yeminle :D
[/quote]

Gerçeğini söylemek gerekirse var :) Eski kasayla beraber kaldırdım kutuların birinde olucak.

[quote name='yasak_ask' date='03 July 2011 - 23:32 ' timestamp='1309725156' post='1040242']
Gerçeğini söylemek gerekirse var :) Eski kasayla beraber kaldırdım kutuların birinde olucak.
[/quote]
ben sana mesaj atıyım en iyisi burayı işgal etmeyim :D

arkadaşım bende windows 7ultimate 64bit kullanıcısıyım ,aynı sorunu bende yaşamıştım ama çözmem uzun sürmedi..herneyse ses kartının kendi sürücü ve[color="#0000FF"][b] programını[/b][/color] yükledikten sonra ,yüklenen programın ayarlar kısmında önve arka sesi birlikte kullan veya tek ön-tek arka kullan seçeneklerinde istediğini seçebilirsin..Ama sürücü güncel olmalı...

Edited by ismailee