Jump to content

Ekran Kartım Isısı Sizce Normal Mi

yasamaz
 Share

Recommended Posts

herkese iyi geceler arkadaşlar pc nin power suppley yanmış degiştirdik ama ilginç bişiy var ekran kartı ısısı 60 derece gösteriyor ve biraz çalıştıktan sonra donuyor sizce çözüm ne olabilir nvidia 7100 GS

[quote name='yasak_ask' date='04 July 2011 - 21:57 ' timestamp='1309809466' post='1040715']
Kendi soğutucusu fan değilmi :D ben baktım nette var görünüyor :)
[/quote]
[img]http://img.hexus.net/v2/news/7100gs/palit_7100gs.jpg[/img]

dostum soğutucunun üstüne 8lik fan takmanı öneririm gerçekten çok işe yarıyor. ben internet kafemde nvidia 8500gt lerin(bunlarda fabrikadan sadece soğutucu çıkışlı) her birine fan taktım ve mükemmel bir soğutma sağlıyor.

Edited by DCFroMLiFe

bence bir driverları dene bide hangi işletim sistemi kullanıyosun koskoca nvidia fabrikası fan takmayı bilmiyor değil demekki bu soğutma sistemi buna yetiyor benim hd4350 ekran kartı var modifiyeli xp lerde donma yapıyor sonra çözdüm driver çakışmasıymış şu anda normal xp kullanıyorum süper performans veriyor normal 45-50 c oyun oynarken 60 a çıkıyor oyundan çıkınca 55 C ye düşüyor ve 60 c den fazla yükselmiyor bence senin donma problemi başka bişetyden kaynaklanıyor.

[quote name='yasamaz' date='04 July 2011 - 22:18 ' timestamp='1309810714' post='1040734']
şimdi geldim hacı fan takıyodum az önce power suppley den çıkma bi fan taktım ısı 37 derecede sabit donuyor mubarek :D saolun teşekkürler
[/quote]

ben demiştim nvidia şirketi bunu yapmıyacak kadar salak olamaz. Eğer fanla düzelseydi nvidia gözümden düşmüş olurdu.

bende bi ara kasanın kapağını açmıştım. o kadar ısınıyodu ki (işlemci ve ekran kartı) bütün girişleri fanla doldurmuştum anca kesiyordu. sonuç: power supply patladı ve pc yeniledik. neden patladığına gelirsek ya elektrik kaçağı vardı yada ısı zarar verdi dedi bilgisayarcı. tabi beni kandırmadıysa :)

[quote name='yasamaz' date='04 July 2011 - 21:11 ' timestamp='1309813913' post='1040778']
onuda denedim formatladım nvidia nın son driverini kurdum denedim olmadım eski bi driverına tekrar döndüm yine olmadı tek işlemci takıldı kafama termal macun
[/quote]

İşlemci sıcaklığın kaç? Oyunların işlemciyle çok bir ilgisi yok derler ama..

Benimdes Asus Anakart ile Power Suply yandı değiştim CPU 70 GPU 70 Hdd 35 derece Sanırım fan almalıyım... ;)
İnternette bi göz attım zalman veya adını unuttum almayı düşünüyorum.... CPU Üzerine Termal Macun sürsem sanırım bi kaç derece düşer....

[quote name='6489426' date='04 July 2011 - 23:01 ' timestamp='1309813312' post='1040769']
bende bi ara kasanın kapağını açmıştım. o kadar ısınıyodu ki (işlemci ve ekran kartı) bütün girişleri fanla doldurmuştum anca kesiyordu. sonuç: power supply patladı ve pc yeniledik. neden patladığına gelirsek ya elektrik kaçağı vardı yada ısı zarar verdi dedi bilgisayarcı. tabi beni kandırmadıysa :)
[/quote]

günümüz bilgisayarcıların tekil işte çalışanların çoğu milleti kandırma peşinde onun için bilgisayarı öğrenmeye yada iyi bir bilgisayarcı dost bulmaya bakacaksın :D

Edited by mert.0698

arkadaşlar power suppley degiştirmeden önce bişiy yoktu normal ama power degiştikten sonra bu sorun başladı acaba sorun power supply demidir yetersiz gelebilirmi 264w power ekstra bişiyde yok kasada power etkilicek

bir ihtimalde power suplyden olabilir çünkü daha önce bende de aynı sorun oldu power suply değiştirdim oyunlarda takıla takıla gitmeyr başladı o gün sabaha kadar ugrasmıstım ama çözememiştim. 1-2 gün sonra power suply'i değiştirmek aklıma geldi ve değiştirince sorun düzeliyor. eskisini geri takınca ise yine takılmalar başlıyor bence sendede aynı sorun var.

Edited by LeOn.

[quote name='mert.0698' date='05 July 2011 - 01:09 ' timestamp='1309817343' post='1040809']
günümüz bilgisayarcıların tekil işte çalışanların çoğu milleti kandırma peşinde onun için bilgisayarı öğrenmeye yada iyi bir bilgisayarcı dost bulmaya bakacaksın :D
[/quote]
iyi bilgisayarcı zor. o yüzden öğreniceksin her bişeyini kendin yapıcaksın. yoksa olmuyor :D

[quote name='yasak_ask' date='04 July 2011 - 22:12 ' timestamp='1309810355' post='1040729']
DCFroMLiFe, kendi soğutucusu varmış o soğutucu fan değilmiş öyle iddia ediyor arkadaş :D Bu arada senin kafedeki kartlarada 8 lik taktın değilmi. bunu bende denemeliyim. Gücü yine ekran kartı üzerindenmi aldın
[/quote]
8lik fanlar PSU dan alıyor gücünü o yüzden ekran kartından alamazsın :D

[quote name='mert.0698' date='04 July 2011 - 22:13 ' timestamp='1309810427' post='1040730']
bence bir driverları dene bide hangi işletim sistemi kullanıyosun koskoca nvidia fabrikası fan takmayı bilmiyor değil demekki bu soğutma sistemi buna yetiyor benim hd4350 ekran kartı var modifiyeli xp lerde donma yapıyor sonra çözdüm driver çakışmasıymış şu anda normal xp kullanıyorum süper performans veriyor normal 45-50 c oyun oynarken 60 a çıkıyor oyundan çıkınca 55 C ye düşüyor ve 60 c den fazla yükselmiyor bence senin donma problemi başka bişetyden kaynaklanıyor.
[/quote]
dostum tamam onlar normal kullanıcı için belki yetebilir. ama sonuçta biz bi oturdumu 5-15 saat arası oturuyoruz oda yetmiyor :D

[quote name='yasamaz' date='04 July 2011 - 22:18 ' timestamp='1309810714' post='1040734']
şimdi geldim hacı fan takıyodum az önce power suppley den çıkma bi fan taktım ısı 37 derecede sabit donuyor mubarek :D saolun teşekkürler
[/quote]
dostum PSU kaç watt lık ? sanırsam PSU zar zor yetiyordu pcne bi tane daha fan takınca az gelmeye başladı.
[quote name='6489426' date='05 July 2011 - 10:39 ' timestamp='1309855144' post='1040890']
iyi bilgisayarcı zor. o yüzden öğreniceksin her bişeyini kendin yapıcaksın. yoksa olmuyor :D
[/quote]
sen yine iyisin :D internet kafe işletiyorum ve 200 metre ilerisinde bir pidecide aynen şu yazı asılıydı.
"10TLye Format Atılır".
kadarıda olmaz dedim :D ne yapalım :)

Edited by DCFroMLiFe