Jump to content

Çözüldü - Tt Müşteri Hizmetleri Bena Yalan Söyledi

blue_life
 Share

Recommended Posts

Sorun çözülmüştür. Nasıl çözüldüğüne dair bilgi, [tnctr='http://www.tnctr.com/topic/175520-turk-telekom-muthteri-hizmetleri-bena-yalan-soeyledi/page__view__findpost__p__1041527']29. mesajda![/tnctr]
[hr]
Nasıl inandım halen şaşıyorum :)
Hikayeyi kısaca anlatayım...

Öncelikle ben telefon hattını kullanmıyorum ve telefon hattı için aylık yaklaşık olarak 14 TL (obonmen ücreti) ödüyordum.
Heralde tarifem KlasikHATT.

Neyse, TT müşteri hizmetleri beni aradı ve ev avantaj tarifelerini anlatmaya başladı.
Bende işte internet için telefon oboneliğimin olduğunu ve hiç görüşme yapmadığımı söyledim.
Zaten arama yapabileceğim bağlı telefonda yok tu :) Telefon bozuktu ve sadece dışardan arama geliyordu.
Tüm görüşmelerim cep telefonu üzerinden ve ev telefonuna ihtiyacım bulunmamakta.

Neyse işte eleman öyle balandıra ballandıra anltıyor ki!
Konuşma sırasında eğer ev avantaj tarfisine geçersem ve hiç konuşma yapmaz isem paket ücretide dahil herangi bir ücret ödemeyeceğimizi söyledi.
Söylediğini tekrarladım ve aynen konuşma yapmaz iseniz paket ücretide dahil herangi bir ücret ödemeyeceksiniz dedi!

Aslında inanmazdım, ama saflığıma denk geldi :(
Neyse onay verdim ve ev avantaj 100 paketine geçtim.

Sonra içeme bir kuşku düştü ve ev avantaj 100 paketini inceledim.
Müşteri hizmetleri elemanın söylediğinin aksine böyle bir durum söz konusu deyil.

Kısaca boşu boşuna artık fazla ödeme yapacağım :(
(22 - 14) dersek yaklaşık 8 TL fazladan ödeyeceğim...

Sonradan tt ile irtibata geçtim ama muvaffak olamdım...
[b]Kısaca siz siz olun, böyle telefonlara itibar etmeyin.[/b]

Arkadaşlar bu konu için yapabileceğim bir şey varmı?
Cayma hakkımız yokmu?

Edited by blue_life

[quote name='blue_life' date='05 July 2011 - 07:52 ' timestamp='1309852358' post='1040866']
Nasıl inandım halen şaşıyorum :)
Hikayeyi kısaca anlatayım...

Öncelikle ben telefon hattını kullanmıyorum ve telefon hattı için aylık yaklaşık olarak 14 TL (obonmen ücreti) ödüyordum.
Heralde tarifem KlasikHATT.

Neyse, TT müşteri hizmetleri beni aradı ve ev avantaj tarifelerini anlatmaya başladı.
Bende işte internet için telefon oboneliğimin olduğunu ve hiç görüşme yapmadığımı söyledim.
Zaten arama yapabileceğim bağlı telefonda yok tu :) Telefon bozuktu ve sadece dışardan arama geliyordu.
Tüm görüşmelerim cep telefonu üzerinden ve ev telefonuna ihtiyacım bulunmamakta.

Neyse işte eleman öyle balandıra ballandıra anltıyor ki!
Konuşma sırasında eğer ev avantaj tarfisine geçersem ve hiç konuşma yapmaz isem paket ücretide dahil herangi bir ücret ödemeyeceğimizi söyledi.
Söylediğini tekrarladım ve aynen konuşma yapmaz iseniz paket ücretide dahil herangi bir ücret ödemeyeceksiniz dedi!

Aslında inanmazdım, ama saflığıma denk geldi :(
Neyse onay verdim ve ev avantaj 100 paketine geçtim.

Sonra içeme bir kuşku düştü ve ev avantaj 100 paketini inceledim.
Müşteri hizmetleri elemanın söylediğinin aksine böyle bir durum söz konusu deyil.

Kısaca boşu boşuna artık fazla ödeme yapacağım :(
(22 - 14) dersek yaklaşık 8 TL fazladan ödeyeceğim...

Sonradan tt ile irtibata geçtim ama muvaffak olamdım...
[b]Kısaca siz siz olun, böyle telefonlara itibar etmeyin.[/b]

Arkadaşlar bu konu için yapabileceğim bir şey varmı?
Cayma hakkımız yokmu?
[/quote]
üstad sana önerim var eğer tahadütlü anlaşaman yok ise git hepsini kapat yalın internet başvurusu yap telefon mecburiliği yok
[code]Yalın İnternet NET6 8 Mbps'ye kadar 6 GB 39,99 TL x 12 ay
Yalın İnternet NETLİMİTSİZ 8 Mbps'ye kadar Limitsiz 59,99 TL x 12 ay[/code]

turk telekomu ara bence ve kımınle goruştugunu ve adını hatırlıyorsan. o kişinin sana boyle boyle dediğini ancak 8 tl fazladan ödediğini söyle..biraz da yuksek tonla konuşursan geri alabileceklerini düşünüyorum :)
bunlar boyle hocam kapitalizm işter..adamlar tek telefon saglayıcı ve istediklerini yapıyorlar. aman diyim peşini bırakma... aynı şey internet paketnde başıma geldi biraz ugraştırınca hallettim

Telefonda verilen sözler, alınan teyitler geçerli değildir. Bu tür şeyler imza karşılığı yapılabilir. O yüzden hiç bir yasal yükümlülüğünüz yok istediğiniz zaman vazgeçebilirsiniz.

[color="#FF8C00"]Blue_life [/color]abi..

Hiçbir imza atmadıysan direkt telefonda onaylamayla olmaz tarife değişikliği...türk telekom bayiisine gidip iptal ettirebiirsin...Çünkü hiçbir yasal evrak düzenlenmemiş...

Konuyu takip edeceğim haliyle. Şuan elekronik ortamdan gerekli şikayetleri vs. ilettim ama geri dönüş olacağını düşünmüyorum.
Müşteri hizmetlerini bu gün veyahut yarın arayacağım.
Şuan yeterli kontürüm yok.

Her yöne bedava dakikalarım mevcut ama malum her yerden bizi soyuyorlar.
Müşteri hizmetleri için bedava dakikaları kullanamıyorum.

Bir ara gidip kontör alıp birde telefondan şansımı deneyeceğim :)
Ilginiz için hepinize teşekkürler...

[quote name='byvistakazim' date='05 July 2011 - 10:52 ' timestamp='1309855969' post='1040899']
[color="#FF8C00"]Blue_life [/color]abi..Hiçbir imza atmadıysan direkt telefonda onaylamayla olmaz tarife değişikliği...türk telekom bayiisine gidip iptal ettirebiirsin...Çünkü hiçbir yasal evrak düzenlenmemiş...
[/quote]
yok kardeş yapıyorlar hemde 2 yıl tahahüt

blue_life, En yakın türk telekom müdürlüğüne gitmeni öneririm. Ordakiler bu işlemi iptal etmek istediğini söyle. Onlar bu işi kesin ve hızlı bitirir ve garantilidir. Benide buna benzer bir işlem için aramışlardı bende onaylamıştım kimlik fotokopi istemişlerdi bende göndermemişlerdim adamlar o işlemi bloke etmişlerdi kendileri için ve 1 ay hakları varmış buna. Bende gittim müdürlüğe ordaki bayan aradı dedi kaldırın blokenizi. Paşa paşa kaldırmışlardı. Eğer bugun oldusa olay hemen bugun iptal edebilirsin geçiş olmadan

Edited by yasak_ask

Geçmiş olsun üstad'ım ttnet, ve Turktelekom un oluşturmuş olduğu soygun çetesi DEVLET desteği ile her ay hizmet veriyormuş gibi göründüğü her bireyden HARAÇ alma konusunda uzmanlaşarak FAKİRLİK den bihaber Petrol Kralı ARAPları zengin etme çabasına girmişler.

Bu çete ile mücadelemiz mümkün olmamakla birlikte vermedikleri hizmetlere ödeme yapmak zorunda olduğumuzu da Kanunlara dayanarak söyleyebiliyorlar.

aynı şey benimde başıma geldi hemde ikikere. ilkinde bende o kazzıgı ne yazzıkki yedim fakat ikincisinde ben omları met ettim kanmadım. onları reddettim. onlar milleti kandırdıklsrını sana dursunlar...

TTnetle sözleşmem bittiği için geçen gün aradılar. 2 yıl daha taahhüt yapın ilk yıl 39 ödeyin sonra yine 55 dedi dedim ki ya iki yıla daha uygun fiyatlar olursa? Kadının ses tonu değişti tabi küstahlaştı :) Sonra smile dan aradılar onlarada yok çektim bakalım sırada hangisi var :) Seninle yapılan konuşmalar kayıt altına alınıyor mahkemeye ver o ses kaydından yararlanırlar belki

Edited by mstfckmk