Jump to content

Driver Bulma

Karioma
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar benim pc laptop w7den xpye çevircem ama driver cdm yok şuan pcde olan driverları sürücü yedekle ile yedekleyince bunu tek exe dosyası gibi yaptım driver geniusla bunu yapınca formattan sonra onu yükleyince driverlar çalışırmı?

üretici(marka)sitesine gir..modeli yazıp bulursun istediğin driverları..7 den alacağın driverlar xp ye uymaz zaten..ayrıca laptop demişsin;özel tuşlar vb için gerekli yazılımları yine üretici sitesinden temin etmen gerecek büyük ihtimalle

öncelikle cevabın için saol peki ben bu programı indirip D ye atsam sonra xpye çevirince bu programı yüklesem driverları bulp yüklermi yoksa şimdimi indiriyim bide şimdi indirsem w7 işletim xpye çevircem olurmu?

Edited by Karioma

http://support.acer-euro.com/drivers/downloads_gd.html
gir ve sırasıyla

notebook-aspire-aspire 5920 seç..sonra gelen ekranda -Operating System- kısmında -xp professional x32- seç..sonra tüm driverlar karşında..sol daki turuncu indirme kutucuklarına basarak indirebilirsin

laptop un sata kontrolcüsü açıksa sata lı bir xp indirmeyi unutma yada biostan sata(ahci) ayarını Disable(ide) yap(bu şekilde ayar varsa sata sız xp de kurulur)

[quote name='Karioma' date='06 July 2011 - 17:59 ' timestamp='1309967996' post='1041773']
flood için özür şimdi açıldı ama driverların arasında ekran kartı driverını bulamadım ekran kartı intel http://support.acer-euro.com/drivers/downloads_gd.html
[/quote]
şöyle yapalım o sürücülerden çipset,ethernet ve wireless lan olanları indir..xp yi kur ve arkadaşların önerdiği driverpack solution11 i kullan..eğer driverpack ile sorun olursa ethernet i falan yükler bu sayfadan tüm sürücüleri çekersin..unutmadan açılan driver sayfasında en solda application kısmına bas ve oradaki launchmanager i indir,o muhtemelen driverpack ler ile kurulmayacak zaten