Jump to content

Hdd Promlemi

vatan71
 Share

Recommended Posts

bilgisayarı alalı 15 gün oldu 8gb ram i7 işlemci 1 tb hardisk AMD Radeon 6770m 1GB PlŞmsız var ama performansı çook düşük bazen donuyor. hardiskte problem olabilir dediler HDD Tune pro kurdum test ettim bu görüntü ortaya çıktı normal mi veya bunu düzeltme durumumuz varmı yada laptopu geri mi vereyim.. Lütfen bu konularda bilgisi olan varsa bilgi verirse çok memnum olacam selam ve saygılar..

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1309976498__hdd_problemi.png[/img]

___________________________________________________________________________________________________

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1309977230__hdd_problemi2.png[/img]

___________________________________________________________________________________________________

15 gün düyorsun bişe yüklemediysen yani yeni yüklediğin bi program zarar vemediyse ugraşma hem garantisi vardır.servise gönder duyum veye olabilirlerle zararlı çıkma ihtimalin var.
not:bilgisayarı tamire veya servise gönderdiğinizde parçalarını yazın zira bilmeyenleriniz var parçalar çalınabilir.adam tamire göndermiş ram4 ken 2 düşmüş hemen şikayet etti adamlar 4gb ram verdi bide özür dilediler :DDDDD

Arkadaşlar yok mu bilgisi olan benimle paylaşsın...
Bu HDD yi onarabilen program var mı yada onarılma ihtimali var mı
Bu sarı renkler performansı hızı yada bilgisayarımı etkileyecek bir durum mu...
bana bilgi verin lütfen ...

Hp dv6 6030st teknosa dan almıştım fabrikadan arızalı çıkmış olabilir mi acaba yada
benden kaynaklanabilir mi ama daha 18 gün oldu alalı.2 haftada bilgisayar böyle arıza verebilir mi..
Ayrıca Hard Disk sentiel diye başka bir program buldum ve bilgisayara kurdum onunla test ettim aynı hatayı verdi.
ne yapmalıyım... Bu durum bir programla düzeltilebilirmi..
bilgilerinizi ve önerilerinizi bekliyorum..
saygılarımla..

kardeş bu hata nette çok görünüyor ve hp de bendede aynı model hp dv6-6030st var ve 1 ay gibi oldu bende şimdi garantinin gelip almasını bekliyorum çok ilginç belliki fabrika çıkşı arızalılar
hp yi ara gelip alıyorlar evden
bende teknosadan aldım

Edited by spyking_21

harddiskte sorun var...
test grafiğinin ilk %35 lik diliminde veri aktarım hızı sıfıra düştüğü görülüyor...
test grafiğinin normali 60-80 mb/sn seviyelerinde fazla zikzak yapmadan...
sona kadar devam etmesidir...
grafigin dibe indiği bölgelerde yoğun BAD SEKTÖR olabilir...

İlgilenen ve bilgi veren tüm arkadaşlara teşekür ederim. servisi aradım gelilp alacaklar...büyük ihtimalle Hdd yi değiştirebilirlermiş servisten öyle söylediler..
Ancak ben servis gelmişken hdd sata2 ddr3 ama ana kartta usb3 destekliyor. acaba sata3 takdırsam daha hızlı mı çalışır.service rica etsem yaparlar mı acaba..yada ek ücret de ödesem.. kabul ederlermi bilmiyorum..
bilgisi olan varmı sata3 ile sata2 arasında hız ve performan açısından fark varmı
veya ne önerirssiniz.
donanımı:i7 2630m
ram:8GB cahe 6
Ekran kartı: (çift kart)intel ve ati redeon 6770 1gb paylşımsız.

• 3 hafta sonra ...