Jump to content

Kod Dan Sonra Klavye Çalışmıyo Ve Mouse Bozuluyo

Dante_Imp
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar yapmış oldugum bir katılımsız programda kullandıgım bir kod

bu dosya aç.exe içeri bu

[quote]Run("setup.exe")
WinWaitActive("Mercan Programlar - Dante_Imp")
ControlClick("Mercan Programlar - Dante_Imp", "", "[CLASS:WindowsForms10.BUTTON.app.0.378734a; INSTANCE:1]")
Send("{ALTDOWN}+{F4}",0)[/quote]

bu kod dan sonra program yüklenmeye geçiyor

programı minimize etmek için bu altdaki kodu kullanmak gerekiyor ProcessClose yapınca girek olarak kurulu mu yapatıyor.
[quote]Send("{ALTDOWN}+{F4}",0)[/quote]

program bittikten sonra

bu farklı bir autoit dosyası kapat.exe içerdiği kod

[quote]ProcessClose("setup.exe")[/quote]

ben bu kodlarıla istediğim şeyi yaptım yanlız herkeş bitiyor en son klavye çalışmıyor ve mouse un sol tuşu sağ tuğ gibi tıklamaya başlıyor

daha sonra bilgisayarı yeniden başlatınca düzeliyor.

en sona bir kod daha yazsak bu olayı nasıl düzeltiriz yardımcı olacak arkadaşa şimdiden tşk ederim.

[quote name='casper0007' date='17 July 2011 - 18:41 ' timestamp='1310928090' post='1047724']
reg optimize programı kullan düzelir AVG PC Tuneup 2011 optimize için Reg Clean Pro düzeltme için sitede olması lazım
[/quote]
arkdaşım bilgisayarı zaten yeniden başlatınca düzeliyor sorun bu değil ben katılımsız program yapıp yayınlayan biriyim bunun autoit de bir yöntemi olması lazım ben onu soruyorum

[quote name='Dante_Imp' date='17 July 2011 - 20:07 ' timestamp='1310926021' post='1047710']
yardım edecek kimse yok mu kaldım böyle ya
[/quote]

[color="#8B0000"][b]zaten sen cözemediysen kimse yardım etmez kendi dosyalarında ara hatayı veya herşeyi sil baştan başla en mantıklısı bu[/b][/color]

[quote name='rokobozz' date='17 July 2011 - 18:53 ' timestamp='1310928781' post='1047727']
[color="#8B0000"][b]zaten sen cözemediysen kimse yardım etmez kendi dosyalarında ara hatayı veya herşeyi sil baştan başla en mantıklısı bu[/b][/color]
[/quote]

dosyalarda bişey send kodu ile de programı kurduruyorum ama

kullanıcı elle mudale eder mouse filan oynar program kurulmasını engeler diye

ControlClick ile yapınca böyle bir sorun çıktı.

dosyalarda manuel de ve katılımsız kurulumdada bir sorun yok.

Edited by Dante_Imp

@Dante_Imp

telefondan girdiğim için hatırlayamıyorum tam olarak ama şöyle bir kod kullanabilirsin;
run("program ismi",@minimize) yada autoit in help dosyasında ayrıntılı örnekleri var. Eğer eksiksiz bir katilimsiz kurulum yapmak istiyorsan blue_life nin hazırladığı örnekleri incele katilimsiz kurulum yapmak için hazırladığı dosyalar var indir incele kolaylıkla yaparsın.