Jump to content

14 Yaşındaki Minik Dahi!

mucit41
 Share

Recommended Posts

[b]Konu Başlığı :[/b] [b] [color="#FF0000"] 14 yaşındaki minik dahi! [/color] [/b]

[b][u]Kaynak Linki :[/b][/u]

[code] http://www.veteknoloji.com/14-yasindaki-minik-dahi-43411-1-.html[/code]

[b]Konu Tarihi:[/b] [b]20 Temmuz 2011[/b]

[quote] [b]
[img]http://www.veteknoloji.com/resimler/haberler/20110720104817_deprem.jpg[/img]

14 yaşındaki minik dahi ile tanışın!

Sadece 14 yaşında ama yaptığı büyük işle koca bir hükümeti bile geride bırakmayı başarıyor...

En büyük sosyal ağlardan biri olan Twitter'da Şili'de olan depremleri tweet'leyen Şilili 14 yaşındaki Sebastian Algeria, hükümetin kendi deprem bildiri projesinden çok daha iyi bir iş çıkartmayı başarıyor.

Kendi hazırlamış olduğu özel cihaz ile depremleri algılayan ve @AlarmaSismos hesabı üzerinden yayınlayan Sebastian, ülkenin dört bir yanına sensör (algılayıcı) yerleştirerek projesini genişletmek istiyor. Bu konuda birkaç nakliyeci ile anlaşmış olan Sebastian, Santiago'da hissedilebilecek büyük depremleri bu yıl Mayıs ayından beri başarılı bir şekilde bildiriyor.

Bakalım Şili hükümeti 14 yaşındaki bu küçük dahiye destek verecek mi?
[/b] [/quote]

[quote name='Legion' date='20 July 2011 - 23:59 ' timestamp='1311199154' post='1049136']
[b]Bizimkiler otursun MU-Onile,Metin2,Knight Online,Farmville,Cityville oynasınlar...Oynayın benim salak gençliğim...[/b]
[/quote]

:) O bazı aptallar için geçerli sözüm meclisten dısarı.

bide bu kodu üstünde hiçbi deilil yok yani o çocugun onu kendisi yaptıgına deilr bi katın falan varmı yoksa onun cevresinde yapan biri vardır onun üstüne mi verdi acaba cok merak ettim?

iyide abicim bu aslında yapılmıcak bısey degılkı elektrık elektronık muhendısı olanların cogu bu ısı yapabılır yada mekatronıkten soylekı elektrıkte sensörler var algılayıcı cok hassas sesleri hareketleri vs algılamak ıcın bu cocugun yaptıgı bence abartılacak kadar bısey degıl bızde yapabılırız bıraz gelıstırmeye bakıyo o kadar.not elektrık ve elektronık okuyorum algılayıcı ve sensörler cok cesıtlı ses hareket vs

[quote name='Legion' date='21 July 2011 - 00:59 ' timestamp='1311199154' post='1049136']
[b]Bizimkiler otursun MU-Onile,Metin2,Knight Online,Farmville,Cityville oynasınlar...Oynayın benim salak gençliğim...[/b]
[/quote]

:rofl: :rofl: :rofl:

[quote name='ECEL34' date='23 July 2011 - 15:45 ' timestamp='1311435921' post='1050645']
iyide abicim bu aslında yapılmıcak bısey degılkı elektrık elektronık muhendısı olanların cogu bu ısı yapabılır yada mekatronıkten soylekı elektrıkte sensörler var algılayıcı cok hassas sesleri hareketleri vs algılamak ıcın bu cocugun yaptıgı bence abartılacak kadar bısey degıl bızde yapabılırız bıraz gelıstırmeye bakıyo o kadar.not elektrık ve elektronık okuyorum algılayıcı ve sensörler cok cesıtlı ses hareket vs
[/quote]

Kartondan maket yapmak kadar kolay diyosun yani. Sen hangi dünyada yaşıyorsun arkadaşım :)

sabah gazetede okumuştum ama ne yalan söyleyim bana inandırıcı gelmedi. o yaştaki çocuk ne ara elektronik devrelerini öğrendi. var bu işin içinde bit yeniği :shiftyninja:
tamam bizim çocukların sürekli oyun oynamaları onaylanabilir bi durum değil ama tutupta akşam evde sen neden böyle bi icat yapmadın lan diye pataklamamak lazım :) Haberde geçmiyor (objektif habercilik yaaaa!!!) ama destekçisi babasıdır büyük ihtimal. bizlerde çocukların üzerine düşüp, ilgili oldukları dallara yönlendirmeliyiz diyecem ama sistem ortada. gir sınava bak puanına tıp isterken kimyager ol! :wacko:

Edited by trll_pwll

[quote name='ECEL34' date='23 July 2011 - 18:45 ' timestamp='1311435921' post='1050645']
[/quote]

Önemli olanda o mekatronik mühendislerinin yapabildiği işi 14 yaşındaki çocuk yapmış

[quote name='Legion' date='20 July 2011 - 21:59 ' timestamp='1311199154' post='1049136']
[/quote]
:D

[quote name='Legion' date='20 July 2011 - 23:59 ' timestamp='1311199154' post='1049136']
[/quote]

:lol::lol::lol::lol:

[quote name='yasak_ask' date='23 July 2011 - 15:53 ' timestamp='1311436425' post='1050651']
Kartondan maket yapmak kadar kolay diyosun yani. Sen hangi dünyada yaşıyorsun arkadaşım :)
[/quote]

benim dünyam farklı evet ama imkansız diye birşey yok,bi arkadaşda o işi 14 yasındakı yapmıs demıs bızım ulkemızdede var ama medya sağolsun ne gıymıs kımle bosanmıs vs haberlerle gundemde hangımız haberlerde hergun ıyı bı haber duyuyo? arada bır cıkıyo o kadar.