Jump to content

Performans Sorunu

ilbaystyle
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar sistem özelliklerim şu şekilde ; ,

-8gb ddr3 memory
-500gb hdd
-nvidia geforce gt540m (2gbvram)
-intel icore i7 işlemci

bu özelliklerde nintendo wii emulatorunde oyun oynarken fps degeri kaç olması gerekiyor bende 20lere kadar düşüyor sorn sistemde mi anlayamadım? yosksa ekran kartı ayarlarıya ilgili bir düzenlemeye mi gitmek gerek cevaplarınızı beklıyorum

Ustalar ne der bilgim ne kadar doğru bilmiyorum ama izah etmeye calışayım bırak Wii olayını PS2 de bile maxiumum verim alamazsın.Neden mi bildiğim kadarıyla hiç bir biligisayar işlemcisi 128 bit veriyoluna sahip değil mesela İşlemci Tipi : Cpu 128 Bit Özel Çoklu Ortam Çipi mevcut ps2 de.Şuan piyasadi en kral işlemcide bile bu denle veri yolu yok.Bu ne demek senin makina 180 diyor ibreyi sonluyor ama 1 kamyon yük alıyor.Öte yandan 12 yıllık eski bir konsol eski püskü dökülen tren ama adamın vagonu var diziyor işlemci vagon vagon işlemi belki 50 de biri hızında çalışıyor ama sağlam iş çıkartıyor en kral makinadaki emilatorde bile ani FPS düşme sebeblerinden birisi bu

ikincisi
hiç bir emilator yazılımda konsoldaki gibi verim alamazsın.Konsol bu işlevi 2 hamlede yapıyorsa emilator araya girince konsola uygun veriyi bilgisayara cevirip aktarmaya çalışıyor ee haliylebirim zamana yapılan işde uzuyor haracanan güçte artıyor zaman ve performans kaybı demek buda.Tabi ekstradan yük aynı zamanda donanımların daha fazla zorlanması demek.Ateri misali 8-16 -32 bitlik vs eski konsollar hariç pek önermiyorum sahsen

Edited by kacaksevgilim