Jump to content

Format Atamıyorum

tello_14_bjk
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar ilk önce merhaba. Bir sorunum var saat 10 dan beri uğraşıyorum ama bi türlü olmadı, olmuyor..:( Şimdi sorunum şu: Bilgisayarıma format atacağım ama bi türlü atamıyorum normal xp ile atacağım ama dk 13 kaldı dediğinde ilrlemiyor..Bütün xp cd leri ,dvd leri ile deneedim ama hep takıldı durdu..Sonra dur dedim bi win 7 deneyeyim win 7 de olmadı ? o %25 de takılıyor gitmiyor bi türlü :( ne ypabilirim sorun ne olabilir arkadaşlar :(

[quote name='solbest8787' date='24 July 2011 - 15:41 ' timestamp='1311514884' post='1051112']
Eğer Modifiyre edilmiş İşletim Sistemi kuruyosan bazılarında %13 de biraz bekliyor ama sonra geçiyor sen %13'e geldğinde biraz bekle
[/quote]

[b]Çok Haklı Dediği gibi yaklaşık 20 dk küsür bekletiyor..

Saf temiz orjinal bir xp kurmayı dene birde..[/b]

[quote name='cihat95' date='24 July 2011 - 13:49 ' timestamp='1311515349' post='1051118']
Sanırım sorun hardiskinde. Format atarken harddiskini silip öyle format atmayı denesen olabilir.
[/quote]

arkadaşlar ilk önce cevaplarını yanıt verem şimdi 13 dk beklicen dien ark 13 dk diil tm 4 saattir bekliyorum ama bi türlü geçemiyorr :( sorun hdd olabilr hdd yi ne yapacağm ben onu anlamadım ? :S format atarkende hdd yi sıfırlayıp bölümleri oluşturup format atmayı çalışıom ama bi türlü olmuyor :S

arkadaşım bu sorunla çok karşılaşırım 2 tane nedeni vardır birincisi cpu fanına ve macununa bak daha sonra ramlerinin yerini değiştir daha sonra olmazsa sorun kasa sisteminde değil windows sistemindedir bundan dolayı format atmadan önce örneğin norton ghost programı ile harddiskini tamamen temizle ben bu sorunla çok karşılaşıyorum en az 2 tane bilgisayra getiriyorlar ban böyle sorun bu ama çok uğraşmak istemiyorsan pratik olarak eğer formatı bilgisayraın kasıyor veya resetliyor diyerek atıyorsan kasa sistemine bak ama formatı güncellemek için atıyorsan direk harddiskini tamamaen temizle virüs giriştir :) umarım olur
iyi günler :)

ramleri değiştiremem çnkü lettop.. olmayan ne diyen kardeşim dk 13 den sonra ilerleyemiyor nese garantisi var gönderelim garantiye teşekkürler ark sorun hdd olabilir :S bilgisayarı açamıyorum çnkü önceden ntrl dosyasımı ne eksik faland dedi format atmaya çalıştık ama dk 13 den sonra ilerlemedi :S

Edited by tello_14_bjk