Jump to content

Windows 7 Sahiplik Sorunu

fearlesshackteam
 Share

Recommended Posts

[code]MBR için önceden kurduğum disk ile 2 kez kurulum yaptım ama sonuç aynı.[/code]
kurulum yaparken diskten sistem bölümünü silip tekrar oluşturdun mu?
Ayrıca her birinin kullanımı farklı olsa da alternatif mbr araçları da var.

Edited by kalelibilişim

• Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Harddiski başka bir bilgisayara takıp denedin mi.Ya da cd den çalışan xp ler var onları bir dene olması lazım....Sitemizde bluxpe var boyutu da az cd den başlatırsın bilgisayarı verilerini de alırsın büyük ihtimal...

yedek disk dediğiniz taşınabilir diskmi gizli ve sistem dosyaları görünür yapın bakın orada başka dosya yada klasör varmı
bide dosya isimleri değişiyormu yada hangi programla açmaya çalışıyorsunuz onu değiştirin dosya uzantıları doğrumu
mesela resim dosyası png jpeg gif bmp gibimi windowsla sahiplenmiş dosya linuxta nasıl açmaz anlamadım
bende tavsiyede bulunayım diskteki verileri sağlamca yedekleyin mümkünse dvd ye yedekleyin sonra verilerinizin olduğu diski hızlı
biçimlendirin diske herhangi başka dosya kopyalamadan rstüdio data kurtarma ile kurtarın hepsi gelir sadece isimleri değişmiş olabilir
denemenizde fayda var ne alaka derseniz bütün yolları denemişsiniz aklıma böyle geldi

fearlesshackteam açılmayan resimlerden bir tane upload edermisin bizde bakalım açılıyormu
sakıncası yoksa

Edited by yawuz58

Yedek disk derken D: sürücüsünü diyorum. Kopyalama olmadığı için yedekleyemiyorum. HDD yi yedeklemek olur aslında ama pc benden uzakta. Şu anda uzak bağlantıyla ilgileniyorum pc ile. Linux un açamamasına ben de şaşırdım ama şu anda çözüme ulaşamadım. Hala sorun devam ediyor.

[quote name='fearlesshackteam' date='30 July 2011 - 21:31 ' timestamp='1312050691' post='1054526']
Yedek disk derken D: sürücüsünü diyorum. Kopyalama olmadığı için yedekleyemiyorum. HDD yi yedeklemek olur aslında ama pc benden uzakta. Şu anda uzak bağlantıyla ilgileniyorum pc ile. Linux un açamamasına ben de şaşırdım ama şu anda çözüme ulaşamadım. Hala sorun devam ediyor.
[/quote]
upload edebiliyormusunuz peki edebilirseniz bizde bakarız deneyebilirmisiniz birde gizli ve sistem dosyalarını görünür yapın
bakın disk te windows a ait dosya yada klasör varmı mesela sistem volume information gibi onları unlockerla silmeyi deneyin
büyük ihtimal erişimi engelleyen dosya o diskte

[quote name='fearlesshackteam' date='26 July 2011 - 20:39 ' timestamp='1311712796' post='1052385']
Onları da denedim. Tek tek tüm kullanıcıları ekledim. Kullanıcı gruplarını baştan düzenledim. Yektilerin tamamını açtım. Misafir hesaplara bile açtım ama sonuç aynı. İlk denememde sahipleri değiştirmeme bile izin vermiyordu. Formattan sonra Everyone, Guest, Administrator, Administrators gibi tüm grupları ekledim. Bunlardaki kullanıcıları da ekledim ama sonuç değişmedi. Güvenlik sekmesinde herşeyi tek tek kurcaladım. Yardım konularını bile okudum :)
[/quote]

zaman geçmiş ama yine aynı sorunu yaşayan olursa yardımı olsun diye yazıyorum.
daha önce o haddiski kullandıgın işletim sisteminin kurulu oldugu bi pcye tak sorunsuz al yedegini ha öyle pc yok diyorsan Everyone tek başına izin vermesi lazım oda olmazsa F8 le güvenli modda gir açılır önce F8 olayını dene olmazsa ilk dediğimi yap boşa format atma makinaya sonuç alamazsın hiçbir zaman yinede olmazsa Live cd lerler aç onlarla gör içeriği kopyala ama sakın format atıp kurtarmayı deneme Hiren işini görecektir içinde vista olacak vista ile açersan eger yaparsın.

Edited by weakenemies

Güvenli modda şimdi gremem ama pc başına geçince yapmaya çalışırım. Live cd de aynı şekilde pc başına geçince deneyebilrim. Şu anda tek yapabildiğim uzak bağlantı ile bişeyler denemek. Forumdan bir arkadaş da pc ye bağlandı. Akla gelen herşeyi deniyoruz. Şu anda http://www.elcomsoft.com/aefsdr.html bu programla şifreleri temizlemeye çalışıyoruz ama program demo. Elinizde şifresi veya crack li sürümü varsa link verin bir şansımı deneyeyim yine.

eger everyone izin vermediyse uzaktan bağlanman işe yaramayacaktır Vista ve Win7 aynı tabanda oldugu için hiren içindeki vista ile yapabilirsin hiç bir yöntem olmazsa al bi bilgisayarcıya git orda daha önce ne kullanıyordunsa o işletim sisteminin yüklü oldugu pcye taksınlar harici olarak yada içerden bağlasınlar kasaya tak diye açılacaktır.bu sorun olan çok müşterimiz oldu bizde aynı şeyi yapıyoruz teknik serviste. gittiginde kurtarma yapıcam dersen para yönünden canın yanar içindekileri yedekleyecem de al bi harici git yapsınlar at 5 10 lira çık.

Edited by weakenemies

Biraz daha uğraşayım olmazsa mecburen bir bilgisaayrcıya yaptırırım. Şimdilik ben çözmeye çalışıyorum. Pc başına geçmem biraz zor. Anca 1-2 gün sonra gidebilirim belki. O zaman başka cd lerle deneyip sonucu yazarim. Şimdilik yapabileceğim herşey uzaktan olacak.

arkadaşım boşa uğraşma...
yüklediğin resimlerin birinde gördüğüm kadarıyla dosyaları windows şifreleme ile (EFS) şifrelemişsin.dosya isimleri YEŞİL renkligörünüyor. ve bunu açmak için formatlamadan önce key dosyasını manuel olarak kendin almak zorunda idin. bu saatten sonra sana geçmiş olsun. arkadaşlardan hiçbiri bu konuya ilişkin çözüm üretmemişler...

[quote name='samosan' date='30 July 2011 - 19:12 ' timestamp='1312053163' post='1054547']
arkadaşım boşa uğraşma...
yüklediğin resimlerin birinde gördüğüm kadarıyla dosyaları windows şifreleme ile (EFS) şifrelemişsin.dosya isimleri YEŞİL renkligörünüyor. ve bunu açmak için formatlamadan önce key dosyasını manuel olarak kendin almak zorunda idin. bu saatten sonra sana geçmiş olsun. arkadaşlardan hiçbiri bu konuya ilişkin çözüm üretmemişler...
[/quote]

Nerde o yüklediği yeşil görünen dosyaların oldugu resim bana göstersene bi

Arkadaşım bir live cd ile mümkünse XP Live cd' si ile sistemi başlat ve harddiskinin c' den sonraki bölümlerinde ''58b832193d0499e442'' buna benzer isimlerde dosyalar var ise önce bunları sil daha sonra c' yi biçimlendirin ve sisteminizi yeniden kurun. Ben bu şekilde sorunumu düzeltmiştim.

[quote name='weakenemies' date='30 July 2011 - 19:49 ' timestamp='1312055388' post='1054572']
resim olarak upla bakalım.görmedigimiz bişey için çözüm arıyoruz arkadaş baglandı heralde sana.
[/quote]

arkadaşın yüklediği resimler 17. mesajdaydı..
buda linki idi...

http://a1107.hizliresim.com/11/7/26/13437.png

[quote name='Burak47' date='30 July 2011 - 19:50 ' timestamp='1312055408' post='1054573']
Arkadaşım bir live cd ile mümkünse XP Live cd' si ile sistemi başlat ve harddiskinin c' den sonraki bölümlerinde ''58b832193d0499e442'' buna benzer isimlerde dosyalar var ise önce bunları sil daha sonra c' yi biçimlendirin ve sisteminizi yeniden kurun. Ben bu şekilde sorunumu düzeltmiştim.
[/quote]

yanlış yönlendiriyorsunuz adamı 58b832193d0499e442 gibi dosyalar işletim sisteminin güncellenmesi sırasında oluşturulan yarı geçici bazılarıda kalıcı sistemde yüklü olan güncellemeleri içeren dosyalardır.bu sorunla uzaktan yakından alakası yok.senin o sildigin Net Framework başka bişey degil kaş yaparken göz çıkarıyorsun.

[quote name='samosan' date='30 July 2011 - 19:59 ' timestamp='1312055955' post='1054582']
arkadaşın yüklediği resimler 17. mesajdaydı..
buda linki idi...

http://a1107.hizliresim.com/11/7/26/13437.png
[/quote]

Anladıgım kadarıyla şifreli halde bıralılıp Format atılmış çözümü şöyle;
şifreledigi bu özel anahtarların bir yedeğini alıp, şifreli halde bıraktığımız (veya unuttuğumuz) dosyaları, yeni veya farklı bir windows işletim sistemi üzerinde tekrar erişilebilir hale getirebiliriz. bunun için şifrelenmiş herhangi bir dosyanın üzerine sağ klikleyip sırası ile,
[b]özellikler > gelişmiş > ayrıntılar > ekle > sertifikayı görüntüle diyoruz[/b].. bu pencerede “ayrıntılar” sekmesinden sırası ile dosyaya kopyala > ileri > sertifika ile birlikte özel anahtarı vermek istiyormusunuz? sorusuna evet > ileri diyoruz. sertifikamıza istersek şifre belirliyoruz ve “ileri” butonuna bastıktan sonra en son olarak .pbx uzantılı bize gerekli olan dosyamızı kaydedeceğimiz yeri seçiyoruz.
özel anahtarımızın yedeğini almış oluruz. bu dosyayı farklı windows işletim sistemleri veya aynı işletim sistemi üzerinde farklı kullanıcılar için çalıştırabilir, dosyalarımıza erişim sağlayabiliriz.
farklı bir sistem veya kullanıcı üzerinde şifresi kaldırılmış dosyalar tekrar şifrelenmek istendiğinde özel anahtar değişir!!... olay budur

[quote name='weakenemies' date='30 July 2011 - 20:17 ' timestamp='1312057052' post='1054602']
Anladıgım kadarıyla şifreli halde bıralılıp Format atılmış çözümü şöyle;
şifreledigi bu özel anahtarların bir yedeğini alıp, şifreli halde bıraktığımız (veya unuttuğumuz) dosyaları, yeni veya farklı bir windows işletim sistemi üzerinde tekrar erişilebilir hale getirebiliriz. bunun için şifrelenmiş herhangi bir dosyanın üzerine sağ klikleyip sırası ile,
[b]özellikler > gelişmiş > ayrıntılar > ekle > sertifikayı görüntüle diyoruz[/b].. bu pencerede “ayrıntılar” sekmesinden sırası ile dosyaya kopyala > ileri > sertifika ile birlikte özel anahtarı vermek istiyormusunuz? sorusuna evet > ileri diyoruz. sertifikamıza istersek şifre belirliyoruz ve “ileri” butonuna bastıktan sonra en son olarak .pbx uzantılı bize gerekli olan dosyamızı kaydedeceğimiz yeri seçiyoruz.
özel anahtarımızın yedeğini almış oluruz. bu dosyayı farklı windows işletim sistemleri veya aynı işletim sistemi üzerinde farklı kullanıcılar için çalıştırabilir, dosyalarımıza erişim sağlayabiliriz.
farklı bir sistem veya kullanıcı üzerinde şifresi kaldırılmış dosyalar tekrar şifrelenmek istendiğinde özel anahtar değişir!!... olay budur
[/quote]

kısacası keyi alınmamış şifreli dosyalar; format atılmış aynı bilgisayar üzerinde
veya kopyalama suretiyle başka pc üzerinde açılması NEREDEYSE İMKANSIZA YAKINDIR.
bu sorun için EFS recover tarzı pogramlar kullanılmalıdır. ve başarı oranı NEREDEYSE YOK DENECEK KADAR AZDIR...