Jump to content

Az Önce Camide Ayakkabım Çalındı. !

Guest _ULTIMATE_
 Share

Recommended Posts

Nihayet sıradan bir hırsız olmasını dile. Beteri de olabilir. Biz gençken aşırı sol örgütlere takılırdık. İGD'de bizi camiye ayakkabı çalmaya yollarlardı, millet camiden soğusun diye. Senin hırsız da öyle olmasın da.

[color="#000000"] Yıllar evvel banada aynısı olmuştu,maalesef eski bir ayakkabı bile bırakmamışlardı bende mecburen görevliden izin alıp caminin takunyaları ile eve gidebildim çok kötü bir durum maalesef böyle ufak hesaplar yapan kişiler çok.

.....................................................
[/color]

[quote name='&ULTİMATE&' date='29 July 2011 - 14:20 ' timestamp='1311938433' post='1053708']
Ne insanlar var arkadaşlar.
Çok sinirliyim. Bugün evimize yakın olan ve sürekli gittiğim camide cuma namazını kıldım.
Kız kardeşimin bana hediye ettiği ayakkabıyı cami çıkışında yürütmüşler.
Ayakkabıda 150tl lik ayakkabıydı.
Şerefsizler dalga geçer gibi ayakkabıyı koyduğum yerede kendi eski ayakkabısını bırakıp gitmiş.
Sizce böyle şerefsizleri ne yapmalıyız.
Şu anda çok sinirliyim. Sinirimi nasıl yatıştırabilirim. [size="4"][color="#FF0000"]Soğuk suyumu içtim[/color][/size] :)

Normalde camiye giderken terlik giyer giderdim. Yeğenim benim terliği ayağına takıp çarşıya gitmiş.
Bende mecburen ayakkabımı giyip gittim.
[/quote]
camide güvenlik kamerası varmı ona bak ayakkabılarını koyduğun yeri çekiyorsa alanı görebilirsin belki mahalleden biridir
geçmiş olsun bizim işyerinin ordada cami inşaatı var yardım toplanıyor bazen şerefsizler 100 tl sahte verip 95 tl para üstü alıyorlarmış
sonra çözüm seçim sandığı gibi sandık yaptılar camdan herkes istediği kadar verecek para üstü almak yok

Neden çalmış acaba? Tabi bu soruyu çalan adamı bulunca sormak gerekiyor ama birde tam tersi bir durum ile kendimize soralım. Bir insan neden kendini bukadar kötü bir duruma soksun ki? Neden şerefsizlik, Allah'sızlık, saygısızlık, egoistlik ve daha bir çok kötü lafı kabullenmek adına bu suçu işlesin?

Birazda toplumumuzun yaşam şekilline bakalım, bizler toplum olarak bireyleri nasıl şekillendiriyoruz? Dikkat ederseniz bireyler toplumu değil toplum bireyleri şekillendiriyor. Eğer o insan gerekli imkanları sunabilseydik gerekli ahlakı etik kurallaraını ona öğretebilseydik sizce o insan kalkıpta böyle bir suç işler miydi?