Jump to content

Aşk Nedir ? =)

134679852
 Share

Recommended Posts

çok sevilmek sevmek.
karşındakine deger vermek ve deger görmek.
karşılıklı sevmek sevilmek.
aşk yaşanabilecek en güzel duygudur kimi zaman güzel kimi zaman kötü ama aşk her zaman güzeldir karşılık beklemeden sevmek bunun gibi bişi olsa gerek tabi bazen tek taraflıda olabiliyor oda ayrı mesele :pardon:

[img]http://i.imgur.com/BrxwH.png[/img]

Edited by milano88

"Aşk ancak yatakta tedavi edilebilen bir hastalıktır"”
demiş öğrenci...
"Kimsenin tedavi olmak istemediği şey nasıl hastalık olur?”
demiş doktor...
"Aşk, olsa olsa sanattır...”
demiş ressam...
"Bu nasıl sanat ki, izleyicisi yok...Sadece iki kişilik”
demiş aktör...
"Aşk olsa olsa bilimdir...”
demiş asistan...
"Böyle bilim mi olur? En başarısız öğrencim bile
başarıyor da ben sınıfta kalmışım!”
demiş profesör...
"Aşk, uğrunda mücadele ister.Aşk emek vermektir...”
demiş işçi…
"Nasıl emekse bu... Bizim patron bile onun tarafını tutuyor!”
demiş mühendis...
"Aşk olsa olsa karşılıksız vermektir...”
demiş savcı...
”Biri, bir başkasına bir şey veriyorsa rüşvet de olabilir”
demiş avukat...
"İki taraf da razı ise bu bir sözleşme sayılır..”
demiş yargıç...
Tartışma böyle uzayıp gitmiş...

aşk aşık oldugun kızın karşısında konuşamamak,saçmalamktır... :)

Aşk; günümüzde sadece sözde olarak bulunan fakat izlenilen filmlerde ve eski hikayelerde hep özde olan, seni seviyorumu ağzıyla onlarca kişiye değil, gönlünde son kullanma tarihi olmadan taht kurmuş bir kişiye söylenen veya söylenilemeyen, özlenesi bir duygudur. Lise ve üni çevrelerinde bolca kullan-at versiyonlarına rastlanılabilir. Sadakat versiyonu malesef soyu tükenme noktasındadır. Buyüzden aşka inanmayanların sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

[font="arial, sans-serif"][size="2"][b]aşk çok miktarda çikolata yemek gibidir. Sonunda ikisi de beyinde aynı hormonun salgılanmasına neden olur. Sadece aşk biraz daha uzun süreli olabilir bide kalorisi yoktur. :D
Aynı zamanda aşk, evren için vazgeçilmez bir eylemdir. Aşk belki de her yerdedir. Havada amaçsızca uçuşan oklar gibi. Kimi görse gider saplanır. Eğer direnecek gücünüzün olduğunu düşünmüyorsanız iyi bi korunmaya ihtiyacınız vardır yoksa ortaya melankolikleşmiş çökmüş her yerinden aşk acısı fırlayan bi enkaz çıkar ki bunun olmasını kimse istemez ( eğer mazoşist değilseniz tabi )[/b][/size][/font]

[color="#FF0000"][b]Gençliğimde tanımlamaya çalışmıştım. Ne derece doğru olduğu tartışılır.[/b][/color]

Aşkı bazı insanlar, karşısındakini çok sevdikleri için her şeyin üstünde tuttukları bir olgu olarak tanımlamaktadırlar.(bence)
Bir de diğer insanların tanımları var, böyle bir olguyla gerçek manada karşılaşmadıkları için her şeyin altında tuttukları bir oyun, tensel bir etkileşim olarak tanımlarlar. (yine bence :))

Esas olarak aşkı; herkesin yaşamak istediği, duyguların zirve yaptığı bir yoğunluk olarak tanımlayabiliriz.
Örnekle açıklayacak olursak;
Kömürün ilk keşfedildiği dönemlere bakıp şuan ki mantaliteyle düşünerek bir teşbihte bulunursak, o dönemlerde kömürün yani bir kaya parçasının sizi ısıtabileceği ve soğuktan koruyabileceğini söyleyebilir miydiniz? Söyleseniz bile çevremizdeki insanların size bakışları ve hakkınızdaki düşünceleri ne olurdu?
Yüksek ihtimalle deli derlerdi değil mi? Aşkta böyledir; onda gördüklerinizi, içinize doldurduğu huzuru, sizi nasıl ısıttığını çevrenizdekilere söylediğiz de size yine deli/mecnun derler ama kendileri de aşık olup kendi duygularının zirvesine çıktığında, sizin söylediklerinizin bu zirvenin yanında bir "hiç"ten başka bir şey olmadığını söyleyerek sizi azarlamaya kalkarlar. (O bunları söylediğinde, ulan hıyar ben sölerken gırgır geçiyordun ne oldu? dersiniz, tabi kakırdıyarak.)

Aşk duygularınızın, hissiyatlarınızın zirvesidir, nirvanasıdır. :)
Bunu, yaşayamayana anlatmak deveyi amuda kaldırıp hendek atlatmaktan çok daha zordur. Esasında aşkta göreceli bir kavramdır. Herkese uyan bir tanımını kimse yapamaz(bana göre), herkesin kendisine göre yaptığı bir tanım vardır ve o doğrudur. İşin içerisine hissiyat girdiği için, siz anlatılanı tam manasıyla asla anlayamacaksınızdır. Bunu en iyi aşık ile maşuğu bilebilir ve bakışlarıyla dile getirirler bu duygu selini çünkü kelimelerin esas kifâyetsiz kaldığı nokta burasıdır.

Aşk bir bibere benzer, dışı herkesi çezbeder ama içini sadece tadan bilebilir.

Kendi tecrübelerimden aktarayım Aşk karşılıksız sorgusuz süalsiz kim ne derse desin kimseyi dinlemeyip karşındaki insanı kör bir şekilde kendinden çok sevmektir ki bende öle olmuştu sağolsun bir dostum sayesinde kurtulmuştum yoksa ben o aşk ve o kız yüzünden geri dönüşü olmayan bir yola girecektim ama tabi güzel tarafından bakarsak çok süper duygular yaşıyorsunuz ama getirdiklerinden çok götürdükleri vardır o yanı çok kötü işte.Size tavsiyem aşkı mümkünse çok kurcalamayın,mümkünse yanına yaklaşmayın ve mümkünse aşık olmayın benden size tavsiye :D