Jump to content

En Stabil Windows Xp Hangisi ?

Share

Recommended Posts

[b][font="Comic Sans MS"]Modifiye İşletim Sistemlerinde [color="#FF0000"]Xp[/color] Altındaki Güncel Olan Nerdeyse Çoğu İşletim Sistemlerini Denedim Laptop'um Artık Kobay Oldu Birini Yüklüyorum Bazı Hatalar Çıkıyor Sonra Format atıyorum Başkasını Yüklüyorum Ondada Bazı Hatalar Çıkıyor Orjinal Xp Sp3 Yüklemek İstemiyorum Şimdi Güncellemeler İe 8 Mp11 Felan 0'dan uğraşmak istemiyorum sitemizdeki arkadaşlarımızın yaptıkları gibi güncellemesi içinde ie8 mp 11 olan İstiyorum. Sakın Yanlış Anlaşılmasın ! [u]Tüm Arkadaşlarımızın Yaptığı Sistemler Güzel[/u] Ama Ben [color="#FF0000"]En Stabil Çalışan ve Şuanda Kullandığınız En Sorunsuz Hızlı [/color]Sistemi Arıyorum..[/font][/b] Edited by Jackien91

Şimdi stabilite bir süre sonra bozulur...her işletim sisteminde böyledir... msdn xp kurmak istemiyorsunuz.. o zaman [b][color="#FF0000"][tnctr='topic/164202-windows-xp-sp3-pro-haziran-guncel-her-ay-guncel/']buradaki[/tnctr][/color][/b] konuyu inceleyiniz...sadece güncel bir sistem... bildiğim kadarıyla oynama yapılmamış..

Bir sürü XP var forumumuzda ama önemli olan senin ihtiyaclarına karslık verecek olanı bulmak.Sen en güzeli konuları tek tek ac. Güncelliğine entegre edilenlere,cıkarılan bilesenlere eklenen programlara ve görselliklere bak tek tek. İster istemez önüne 2-5 secenek kalacak.

bir çok modifiye sistemı üşenmeden kurup denemişsin ama orjınal xp kurup ie8 ve wmp yüklemeye üşeniyorum diyorsun
stabil istiyorsa el değmemiş sistemi kurmaktan başka çare yok ya da sadece güncellemelı xp kuracaksın

[b][font="Comic Sans MS"]Sistemleri İndiriyorum Deniyorum Çünkü Merakım Var Neler Eklenmiş İconları Nasıl Normal Bir Xp'ye Göre Ne Kadar Hızlı Klasik Xp'yi Herkez Biliyor Ben Daha Yenilikli Yeni Şeyler Arıyorum Ama Maalesef Bazı Sistemlerde Hep Sorun Oluyor Benim İstediğim Güncel Olacak Stabil Hızlı Çalışacak Bana Oyunlarda Genel İşlerde HiçBir Sorun Çıkartmayacak [/font][/b]

[b][font="Comic Sans MS"]Win 7 Yükledim Gayet Güzel Çalışıyor Ancak Oyunlarda Problemler Oluşturuyor Laptop'umda Bunun Nedenini Tam Olarak Anlayamadım
Xp'de Grafik Özelliklerinde Ekran Kartı 256 Mb Diyor Dxdiag'da 256 Mb Diyor Ancak
Win 7 'de Grafik Özelliklerinde 64 Mb Dxdiag'da İse 1300 Mb Diyor
Pes 2011 Xp'de 1366 768 Çok Rahat Oynayabiliyorum Ama Win 7' de 1280 768 En Yüksek Görüntü Boyutu Gösteriyor ve Görüntüler Çok Bozuk Gösteriyor
Ekran kartının Son Driver'ını Kurun Demeyin Hepsinin Güncel Driver'ları Direcxt Nisan 2011 Versiyonları Yüklü [/font][/b]

[b][font="Comic Sans MS"]Sistem'im
İntel Core 2 Duo 2.00 GHZ
3 Gb Ram
320 Gb Hard Disk
Ekran Kartı Mobile İntel 4 Series Express Chipset Family [/font][/b]

[warning][color="#800080"][b]DİKKAT: Flood Yapmak YASAKTIR, Ard Arda İleti Göndermek Yerine [img]http://i46.tinypic.com/289kcyd.jpg[/img] Butonunu Kullanarak İlk İletinizi Düzenleyiniz.[/b][/color][/warning]

Edited by Legion

[b]Yenilikçi deyişinden kastın nedir? Stabil bir sistem istiyorsan güncel bir sistem kullanacaksın,yoksa modifiyeli Sistem sürüyle var sitede ve hangilerinin güvenilir hangilerinin acemi işi olduğu zaten sunumundan tut yorumlarına kadar belli.

Önce ne istediğini tam açıkla ona göre yardım edelim.[/b]

[font="Verdana"][b]İstediğim Şu Xp'de Kullanılmayan Fazla Yük Yapan ( Tur,Diller,NetMeeting,Uzaktan Yardım Messenger) Gibi Şeyler Olmayacak. İnternete Girerken Oyun Oynarken Film İzlerken Sorun Yaratmayacak Gayet Stabil ve Hızlı Çalışacak Bir Sistem Arıyorum http://www.tnctr.com/topic/177444-windows-xp-sp3-2011-nlite-eli-dedhmedi/ Bunuda Denedim Ancak Benim Laptop'um Acer Emachines E725 Arkadaşlar Yaptıkları Sistemlerde Güncel Satalıdır Diyor Ama Benim Laptopa Kurarken Mavi Ekran Hatası Alıyorum Sanırım Acer E Machines E 725 in Sata Driver Yok İçlerinde Bende Mecburen Sistemi Nlite İle Sata Driverları Ekleyip Öyle Kuruyorum
Burdan Güncel Xp Yapan Arkadaşlarada Sesleniyorum Güncel Sata Diyorlar Ancak Bazı Sata Driverlar Yok içinde Forumda Birkaç Kişidede Aynı olay Başına Gelmiş Lütfen Yapacakları Sistemlere En Güncel ve Tüm Sata Driverları Entegre Ettikten Sonra Yayınlarlarsa HiçBir Arkadaşımız Yüklemede Sıkıntı Çekmeyecektir.[/b][/font]

[quote name='Jackien91' date='04 August 2011 - 16:10 ' timestamp='1312467038' post='1056959']
[font="Verdana"][b]İstediğim Şu Xp'de Kullanılmayan Fazla Yük Yapan ( Tur,Diller,NetMeeting,Uzaktan Yardım Messenger) Gibi Şeyler Olmayacak. İnternete Girerken Oyun Oynarken Film İzlerken Sorun Yaratmayacak Gayet Stabil ve Hızlı Çalışacak Bir Sistem Arıyorum http://www.tnctr.com/topic/177444-windows-xp-sp3-2011-nlite-eli-dedhmedi/ Bunuda Denedim Ancak Benim Laptop'um Acer Emachines E725 Arkadaşlar Yaptıkları Sistemlerde Güncel Satalıdır Diyor Ama Benim Laptopa Kurarken Mavi Ekran Hatası Alıyorum Sanırım Acer E Machines E 725 in Sata Driver Yok İçlerinde Bende Mecburen Sistemi Nlite İle Sata Driverları Ekleyip Öyle Kuruyorum
Burdan Güncel Xp Yapan Arkadaşlarada Sesleniyorum Güncel Sata Diyorlar Ancak Bazı Sata Driverlar Yok içinde Forumda Birkaç Kişidede Aynı olay Başına Gelmiş Lütfen Yapacakları Sistemlere En Güncel ve Tüm Sata Driverları Entegre Ettikten Sonra Yayınlarlarsa HiçBir Arkadaşımız Yüklemede Sıkıntı Çekmeyecektir.[/b][/font]
[/quote]

kardeşim sana bir tavsiyede bulunayım kullandığım bilgisayar seninkinin aynısı uzun zamandır kuramadığım xpleri biosdaki sata-ahci ayarlarını degıstırerek kurabıldım eğer o ayarı yapmadıysan yap sorun ondan sonra mavi ekran sorununun cıkcağını sanmıyorum pek.

[quote name='deutch' date='04 August 2011 - 16:44 ' timestamp='1312469098' post='1056964']
kardeşim sana bir tavsiyede bulunayım kullandığım bilgisayar seninkinin aynısı uzun zamandır kuramadığım xpleri biosdaki sata-ahci ayarlarını degıstırerek kurabıldım eğer o ayarı yapmadıysan yap sorun ondan sonra mavi ekran sorununun cıkcağını sanmıyorum pek.
[/quote]
Evet Dediğin Gibi Oluyor AHCI - IDE Yapınca Ama Harddiskim IDE Değilki Satalı Hem Satalı Hard Disk IDE Göre Daha Performanslıdır Daha Hızlıdır.
Bende Satalı Şekilde Kurmak İstiyorum.

Aynı Sorun Bende de vardı kardeşim.Defalarca Format Attım Olmadı.

Sitede Orjinal Olanlar var İndirdim Kurdum Rahatım Şimdi...En İyisi kendin yüklemek.

http://www.tnctr.com/topic/177820-wirelessimi-kullanamyyorum-yardym-edermisiniz/

Daha hala yardım eden kardeşimiz olmamış. :rolleyes: