Jump to content

Win32 Sality Virüsü Bulaştı :(

mustafa_2171
 Share

Recommended Posts

[size="3"][font="Lucida Sans Unicode"][b]Arkadaşlar bilgisayara tam bir baş belası olan win32 sality virüsü bulaştı.Dha önce iki kez bulaşmıştı onlar c ve d'ye format çekince düzelmişti fakat şimdi d'ye format çekemem her şeyim orda :( Formatsız halledebilir miyimiz tüm exe'leri dll'leri etkisiz hale getirdi,regedit,güvenli modda açma falan onları da etkisiz hale getirdi [color="#FF0000"]formatsız bir çözümü varsa lütfen söyleyin son çare format[/color] :([/b][/font][/size]

[quote name='NAİM' date='11 August 2011 - 12:51 ' timestamp='1313059869' post='1060842']
avast'ın son çıkan sürümlerini kullan.çözüm avast antivirüs'te
[/quote]

[quote name='helios_ptera' date='11 August 2011 - 12:51 ' timestamp='1313059900' post='1060844']
Bu virüs Anti V kurmayıda engeller eğer engellememişse Kaspersky birebir bu iş için ama dediğim durum varsa diski çıkarıp başka pc de taratmaktan başka çare yoktur
[/quote]

Dediğiniz gibi antivirüs kurmayı engelliyor Avast kurdum olmadı,Avira kurdum,Esed kurdum,Kaspersky kurdum hiç biri olmadı :(

[quote name='Cyber-Warrior' date='11 August 2011 - 12:53 ' timestamp='1313060019' post='1060846']
Eğer sistemin xp ise kur combofix i temizle güvenli modda açabiliyorsan bildiğim kadarıyla usblerden fln bulaşıyo bu nalet virüs kayıt defterine kodluyo kendini görev yöneticisini devre dışı bırakıyo sakın kendi antivirüsünü kaldırpta yok kaspersyk yok eset yok norton kurayım deme mavi ekran alırsın ;) Format atmak zorunda kalırsan en az 2 defada temizleniyo oda tüm harddiski formatlarsın...
[/quote]

Güvenli modda açamıyorum anti virüslerin çoğunu denedim hiç biri olmadı mavi ekran hatası da almadım harddiski formatlamak istemiyorum d'yi özellikle orda çok önemli şeyler var

[quote name='helios_ptera' date='11 August 2011 - 12:58 ' timestamp='1313060322' post='1060848']
Evet tahmin ettiğim gibi ama şunu da diyim diskini çıkarıp başka bir pc de taratıp virüslerden kurtulabilirsin sonrasında çeşitli sıkıntılar çıkar, mesela diskteki kurulu sistemde hasarlar meydana gelir açılmayabilir eğer program dosyaların varsa onlara bulaşır exe lerin içini boşaltır tıkladığında hepsi hata verebilir böyle sonuçları var bu virüsün
[/quote]

Zaten şu anda sistem öyle çoğu exe açılmıyor bazıları siliniyor :(

[quote name='byvistakazim' date='11 August 2011 - 12:58 ' timestamp='1313060335' post='1060849']
Allah Kurtarsın...Antivirüsü kaldır yoksa antivirüs tüm exeleri siler.......

imkanın varsa kaspersky boot cd yi indir.. onunla tarat... kesine yakın bir çözüm sağlar.. ayrıca ne kadar temizlesen de bilgisayarı kapatınca geri gelebilir bu nedenle mbr kaydını da onarmayı dene...
[/quote]

Kaspersky Rescue Cd dedin galiba onu indiricem ama virüsten dolayı net gidiyo çok fazla :( başkasından bi bilgisayar bulabilirsem indirip denicem

Edited by mustafa_2171

• Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Eğer sistemin xp ise kur combofix i temizle güvenli modda açabiliyorsan bildiğim kadarıyla usblerden fln bulaşıyo bu nalet virüs kayıt defterine kodluyo kendini görev yöneticisini devre dışı bırakıyo sakın kendi antivirüsünü kaldırpta yok kaspersyk yok eset yok norton kurayım deme mavi ekran alırsın ;) Format atmak zorunda kalırsan en az 2 defada temizleniyo oda tüm harddiski formatlarsın...

Evet tahmin ettiğim gibi ama şunu da diyim diskini çıkarıp başka bir pc de taratıp virüslerden kurtulabilirsin sonrasında çeşitli sıkıntılar çıkar, mesela diskteki kurulu sistemde hasarlar meydana gelir açılmayabilir eğer program dosyaların varsa onlara bulaşır exe lerin içini boşaltır tıkladığında hepsi hata verebilir böyle sonuçları var bu virüsün

Allah Kurtarsın...Antivirüsü kaldır yoksa antivirüs tüm exeleri siler.......

imkanın varsa kaspersky boot cd yi indir.. onunla tarat... kesine yakın bir çözüm sağlar.. ayrıca ne kadar temizlesen de bilgisayarı kapatınca geri gelebilir bu nedenle mbr kaydını da onarmayı dene...

kardeş öncelikle geçmiş olsun.Bana gelen bir çok bilgisayarda bulunuyor bu virüs.exe uzantılı bütün dosyalara buluştığından bilgisayarlarada sayısı 200 hatta 500 600 lere kadar çıkıyor.Ama sorun olmuyor inan.Denediğim yolu söyleyeyim sana.C bölümüne format at.Kaspersky 2011 yükle.Ama D yi hiç bir şekilde açma.Daha sonra tüm bilgisayarı tarattır ama sakın D yi açma...Kolay gelsin...

bak arkadasım...daha önce benim basıma geldi hangi virüs programını kurarsan kur farketmez...yapacağın şeyi sölim....salitiye neden olan neyse.....mesela usb ise onuda sileceksin..bilgisayarında exe...namına bişi bırakmıcaksın...bütün virüseri silsen bile...usb de varsa taktıgında yine bulaşacaktır...kesin çözüm için şunları yap bence....bikere bilgisayarındakiexelerin hepsini sil....sonra yeniden yaparsın..rara dönüştür....ama şu an değil..çünkü şu an bütün exeler sality bulaşmıstır zaten...herşeyden vazgeç....güzel bi format at....sonra microsoftun ücretsiz esentielini yükle bi pandanın ücretsiz ve türkçe panda cloud antivirüsü var onu yükle...bu ikisi salitileri yakalıyo ama exeleri siliyo....yani zaten sality bulaşmıssa işin zor o yüzden kesin çözüm istiyosan herlşeyden vazgeceksin...çünkü virüs programları yakaladıgı zaman zaten dosyayı siliyo....format atacaksın usb yede bilgisayarada ve ondan sonra temiz kullancan...mesela şimdi sen bilgilerimi saklayayım dersen mesela harici hardiske atim bilgisayarı formatladıktan sonra tekrar yüklerim dersen hiç uğraşma=)....kurtulamazsın harici hardisktekilerde gider sölim...başımıa geldi...kurtulduk şimdi daha rahatım....indirdiğim exeleri bile rara ceviriyorum öle saklıyorum.....hadi geçmiş ola....

bu arada formatsız çare var ama.....dediğim gibi bazı dosyalar gidecek.....bi sürü hatta zaten belkide bilgisayar ilerde çökecek...silindiği için...saçmalıcak......

Edited by Anlatılmayanlar

Paşam sistemin xp ise sana bir reg kaydı vereyim onu dene istersen :/ dikkat et bir çok çeşidi var bu lanet virüsün. İnternetini yavaşlatanınıda herşeyi bulursun.

@byvistakazım sonuna kadar haklı bu virüs dediğim yerleri bozuyor istediğin kadar format at geri gelme şansı yüksek ama mbr yi onarırsan sorun yok çünkü genelde harddisk boot kısmına yerleşiyorlar.

[quote name='tmc200505' date='11 August 2011 - 13:01 ' timestamp='1313060485' post='1060852']
kardeş öncelikle geçmiş olsun.Bana gelen bir çok bilgisayarda bulunuyor bu virüs.exe uzantılı bütün dosyalara buluştığından bilgisayarlarada sayısı 200 hatta 500 600 lere kadar çıkıyor.Ama sorun olmuyor inan.Denediğim yolu söyleyeyim sana.C bölümüne format at.Kaspersky 2011 yükle.Ama D yi hiç bir şekilde açma.Daha sonra tüm bilgisayarı tarattır ama sakın D yi açma...Kolay gelsin...
[/quote]

Bunu denemiştim. D'deki exelere de bulaştığı için sisteme tekrar bulaşmıştı :(

[quote name='Anlatılmayanlar' date='11 August 2011 - 13:03 ' timestamp='1313060612' post='1060854']
bak arkadasım...daha önce benim basıma geldi hangi virüs programını kurarsan kur farketmez...yapacağın şeyi sölim....salitiye neden olan neyse.....mesela usb ise onuda sileceksin..bilgisayarında exe...namına bişi bırakmıcaksın...bütün virüseri silsen bile...usb de varsa taktıgında yine bulaşacaktır...kesin çözüm için şunları yap bence....bikere bilgisayarındakiexelerin hepsini sil....sonra yeniden yaparsın..rara dönüştür....ama şu an değil..çünkü şu an bütün exeler sality bulaşmıstır zaten...herşeyden vazgeç....güzel bi format at....sonra microsoftun ücretsiz esentielini yükle bi pandanın ücretsiz ve türkçe panda cloud antivirüsü var onu yükle...bu ikisi salitileri yakalıyo ama exeleri siliyo....yani zaten sality bulaşmıssa işin zor o yüzden kesin çözüm istiyosan herlşeyden vazgeceksin...çünkü virüs programları yakaladıgı zaman zaten dosyayı siliyo....format atacaksın usb yede bilgisayarada ve ondan sonra temiz kullancan...mesela şimdi sen bilgilerimi saklayayım dersen mesela harici hardiske atim bilgisayarı formatladıktan sonra tekrar yüklerim dersen hiç uğraşma=)....kurtulamazsın harici hardisktekilerde gider sölim...başımıa geldi...kurtulduk şimdi daha rahatım....indirdiğim exeleri bile rara ceviriyorum öle saklıyorum.....hadi geçmiş ola....

bu arada formatsız çare var ama.....dediğim gibi bazı dosyalar gidecek.....bi sürü hatta zaten belkide bilgisayar ilerde çökecek...silindiği için...saçmalıcak......
[/quote]

benim içn c'deki dosyaların hiç bir önemi D'deki exelerinde önemi yok çoğu exe'mi zaten rarlayıp saklarım.D'dekilere bi şey olmasın o yeter bana

[quote name='Cyber-Warrior' date='11 August 2011 - 13:03 ' timestamp='1313060622' post='1060855']
Paşam sistemin xp ise sana bir reg kaydı vereyim onu dene istersen :/ dikkat et bir çok çeşidi var bu lanet virüsün. İnternetini yavaşlatanınıda herşeyi bulursun.

@byvistakazım sonuna kadar haklı bu virüs dediğim yerleri bozuyor istediğin kadar format at geri gelme şansı yüksek ama mbr yi onarırsan sorun yok çünkü genelde harddisk boot kısmına yerleşiyorlar.
[/quote]

evet daha önce 2 kez bulaşmıştı bu 3. mbr'yi onarmak nasıl olur bilmiyorum :(

Denemedim ama işe yarayaağından %80 ihtimalle eminim.
[color="#FF0000"][b]1)[/b][/color]Ubuntu Live CD sini indir ve cd ye yazdırıp boot et.
[b][color="#FF0000"]2)[/color][/b]"http://www.avast.com/linux-home-edition#tab4" adresinden DEB paketini indir ve kur sonra pc yi tarat son olarak harici hark diskin varsa önemli belgelerini yedekle(virüs silinmez ise işi garantiye almak için)

Buda esetin:
[code]http://www.eset.com/us/download[/code]

Edited by g.a

[quote]http://support.microsoft.com/kb/307654/tr[/quote]

orjinal yaad katılımsız olmayan yada kurtarma konsolu olan bir format cdsi ile onarabilirsin..

formata başlarken sorar.. kur onar gibi birşey...

sonra R ye basınca Dos benzeri bir Ekran Açılır...

orada[b] FIXMBR [/b]komutu ile MBR yi onarabilirsin...

Genel Olayı bu.. tabi internette fixmbr diye aratınca daha detaylı bilgi çıkar..

[quote name='kedice' date='11 August 2011 - 14:16 ' timestamp='1313061396' post='1060868']
sality yamandır
ftp den sitene bile bulaşır
geçmiş olsun
[/quote]

Usta Linux Sunucuda da oluyomu bu iş...

Edited by byvistakazim

[quote name='byvistakazim' date='11 August 2011 - 13:16 ' timestamp='1313061418' post='1060869']
orjinal yaad katılımsız olmayan yada kurtarma konsolu olan bir format cdsi ile onarabilirsin..

formata başlarken sorar.. kur onar gibi birşey...

sonra R ye basınca Dos benzeri bir Ekran Açılır...

orada[b] FIXMBR [/b]komutu ile MBR yi onarabilirsin...

Genel Olayı bu.. tabi internette fixmbr diye aratınca daha detaylı bilgi çıkar..

Usta Linux Sunucuda da oluyomu bu iş...
[/quote]

Peki bu MBR'yi onarınca virüs gidecek mi? :D

@byvistakazım doğru söylemiş. Bu konuyu daha önce aşağıdaki adreste cevaplamıştım. Verdiğim linkteki programlarla temizlik yapıp fixmbr fixboot işlemlerini kurtarma konsolunda muhakkak yapmalı ve ardından format atmalısın.
[html]http://www.tnctr.com/topic/173369-usb-virusu-masaustu-gelmiyor/page__p__1024839__fromsearch__1#entry1024839[/html]

[quote name='galetis' date='11 August 2011 - 13:27 ' timestamp='1313062030' post='1060882']
Anca kaspersky sality killer çözer fakat bulaşan exe dosyalarını silmesi mecburidir.

[code]http://www.kaspersky.com/downloads/utils/salitykiller.zip[/code]
[/quote]
kaspersky sality killer hiç bi işe yaramadı :whistle:

[quote name='radyofon' date='11 August 2011 - 13:27 ' timestamp='1313062023' post='1060881']
@byvistakazım doğru söylemiş. Bu konuyu daha önce aşağıdaki adreste cevaplamıştım. Verdiğim linkteki programlarla temizlik yapıp fixmbr fixboot işlemlerini kurtarma konsolunda muhakkak yapmalı ve ardından format atmalısın.
[html]http://www.tnctr.com/topic/173369-usb-virusu-masaustu-gelmiyor/page__p__1024839__fromsearch__1#entry1024839[/html]
[/quote]

Format atayım fakat c'yi mi yoksa ikisine de mi ?

Kardeş bu virüsün en aktif çalıştığı yeri açıklıyorum.
Bu başbelası virüs [color="#FF0000"]C:\System Volume Information[/color] yada [color="#FF0000"]D:\System Volume Information [/color]altındaki exe dosyalarında barınır. Ve pcyi kasar. çökertir.
Kurtarmanın yolunu anlatıyorum.

Yukarıda yazılan mesajları okumadım ama %100 kesin çözüm budur.
İlk önce pcn aşırı yavaşsa hemen format at eğer yavaş değilse antivirüs programını kaldıracak kadar performans sağlıyorsa bırak öylr dursun. Sonra aşağıdaki adımları izle.
[size="4"][color="#FF0000"]
A)[/color][/size]Ağaşıdaki vereceğim yolları [color="#FF0000"]tek tek Başlat/Çalıştırdan[/color] gir
1) D:\System Volume Information\_restore{04AC348A-BDDE-49F1-A417-8D8958994832}
2) D:\System Volume Information\_restore{0758D933-7013-49D1-9C05-F98B7D376464}
3) D:\System Volume Information\_restore{421BAEDB-7642-4293-A593-9492747F5F77}
4) D:\System Volume Information\_restore{643E5E10-1B03-4270-984C-E99C7D87BB86}
5) D:\System Volume Information\_restore{AAD4BBC2-53E1-4DE6-879F-6C181449425C}
6) D:\System Volume Information\_restore{EDD24A34-3665-4E9B-ADE3-560ABC26E454}

[size="4"][color="#FF0000"]B))[/color][/size] Bunlara girdikten sonra içerisinde [color="#FF0000"]RP0, RP1, RP2[/color] gibi dosyaları göreceksin. Bunların içerisine gir ve silinebilen bütün dosyarı sil. Ne görüyorsan silinebilenleri sil. Bu silineneler Çöp kutusuna taşınır. Çöp kutusunu fazla doldurmadan arada bir çöp kutusunu boşalt.

Hemen ardından Kaspersky 2011 indir kur. TNCTR de olması lazım 2048 gün lisanslı bir sürüm var onu indir kur. Güncelleme imkanın varsa hemen güncelle
Eğer Formattan sonra kuracaksan Hemen Kasperskyı kur başka hiçbirşey kurma yoksa tarama sırasında mavi ekran hatası alabilirsin.

[size="4"][color="#FF0000"]C) [/color][/size]Kurma işlemi bittikten sonra temiz bir [color="#FF0000"]tam tarama [/color]yaptır. Ama mutlaka tam taramayı bitir. Bütün virüsler temizlendikten sonra tekrar PCne format at ve
[size="4"][color="#FF0000"]İçini rahatlat
Biliyorum biraz sabır gerektiren işler ama ben %100 olarak böyle kurtuluyorum. Banada daha 1 hafta önce bulaşmıştı . Bu lanet virüs :)
[/color][/size]

Edited by &ULTİMATE&

Kardeşim 17 tane yanıt gelmiş tek tek inceledim yardımcı olmuş arkadaşlar sana ama @byvistakazım ve benimde dediğim gibi mbr onarılacak yada silinecek sonrada c ye güzel bir format ardından adam gibi bir virüs programı ve usb disk security bu 1

@radyofonun sana verdiği link sana bahsettik ama pek anlaşılır oldu oda 2. yöntemdir denemekte fayda var kesin çözüm gibi birşey bu dediklerim sana diyorum istediğin antivirüsü kur kralı gelse temizleyemezzzz !!! Çünkü bu virüs harddiskin boot kısmına yerleşir dedim benden bu kadar.

Aklıma birşey geldi...

hani bu windows 7 de harddiske sürücü harfi atama olayı vardı ya ... o şekilde d yi silip formattan sonra sürüüc harfi atayarak geri getirebilirmiyiz ki?

Çünkü Format Esnasında Bile sonuçta D: çalışıyor... Formattan sonraki ilk restartta virüs D: den geri gelecek...

--------------------------------

Öncelikle Fixmbr ile MBR yi onar sonra Windowsu açmadan format at.... üstteki yöntem olursa D: deki arşivde exe harici filmler resimler vardır belki... bari onları kurtarırsız...

----------------------------------------

@Ultimate'in dediği yere güvenli girebilmek için şu gereklidir.

öncelikle bilgisayarım sağ tık özellikler Sistem Geri Yükleme ye gir Buradan Tüm Disklerde Sistem Geri Yüklemeyi Kapat..

cmd.exe yi aç
[code]cacls "C:\System Volume Information" /e /g Oturum açma adı:F [/code]

[color="#FF0000"]burdaki oturum açmadı Yerine Kullanıcı adını yaz[/color] ve sonra ve çalıştır..

sonra c: yi d: yaparak bir daha çalıştır..

sonra başlat çalıtıra..
C:\System Volume Information

yazarak gir ve içindeki rp10 gibi klasörlerin hepsini sil.....

klasör Seçeneklerinden Gizli Dosyaları Gösteri ve korunan işletim sistemi dosyalarını gizleyi kaldırısan işin daha olay olur

aynısını d: içinde uygula...

Belki Çözüm Olabilir..

Edited by byvistakazim

[quote name='&ULTİMATE&' date='11 August 2011 - 13:32 ' timestamp='1313062370' post='1060894']
Kardeş bu virüsün en aktif çalıştığı yeri açıklıyorum.
Bu başbelası virüs [color="#FF0000"]C:\System Volume Information[/color] yada [color="#FF0000"]D:\System Volume Information [/color]altındaki exe dosyalarında barınır. Ve pcyi kasar. çökertir.
Kurtarmanın yolunu anlatıyorum.

Yukarıdaki mesajları okumadım ama %100 kesin çözüm budur.
İlk önce pcn aşırı yavaşsa hemen format at eğer yavaş değilse antivirüs programını kaldıracak kadar performans sağlıyorsa bırak öylr dursun. Sonra aşağıdaki adımları izle.
[size="4"][color="#FF0000"]
A)[/color][/size]Ağaşıdaki vereceğim yolları [color="#FF0000"]Başlat/Çalıştırdan[/color] gir
1) D:\System Volume Information\_restore{04AC348A-BDDE-49F1-A417-8D8958994832}
2) D:\System Volume Information\_restore{0758D933-7013-49D1-9C05-F98B7D376464}
3) D:\System Volume Information\_restore{421BAEDB-7642-4293-A593-9492747F5F77}
4) D:\System Volume Information\_restore{643E5E10-1B03-4270-984C-E99C7D87BB86}
5) D:\System Volume Information\_restore{AAD4BBC2-53E1-4DE6-879F-6C181449425C}
6) D:\System Volume Information\_restore{EDD24A34-3665-4E9B-ADE3-560ABC26E454}

[size="4"][color="#FF0000"]B))[/color][/size] Bunlara girdikten sonra içerisinde [color="#FF0000"]RP0, RP1, RP2[/color] gibi dosyaları göreceksin. Bunların içerisine gir ve silinebilen bütün dosyarı sil. Ne görüyorsan silinebilenleri sil. Bu silineneler Çöp kutusuna taşınır. Çöp kutusunu fazla doldurmadan arada bir çöp kutusunu boşalt.

Hemen ardından Kaspersky 2011 indir kur. TNCTR de olması lazım 2048 gün lisanslı bir sürüm var onu indir kur. Güncelleme imkanın varsa hemen güncelle
Eğer Formattan sonra kuracaksan Hemen Kasperskyı kur başka hiçbirşey kurma yoksa tarama sırasında mavi ekran hatası alabilirsin.

[size="4"][color="#FF0000"]C) [/color][/size]Kurma işlemi bittikten sonra temiz bir [color="#FF0000"]tam tarama [/color]yaptır. Bütün virüsler temizlendikten sonra tekrar PCne format at ve
[size="4"][color="#FF0000"]İçini rahatlat
Biliyorum biraz sabır gerektiren işler ama ben %100 olarak böyle kurtuluyorum. Babana daha 1 hafta önce bulaşmıştı . Bu lanet virüs :)
[/color][/size]
[/quote]

Windows tarafından bulunamadı diyor

Arkadaşlar işim var çıkmam gerekiyor gelince denilenleri deneyeceğim :)

Edited by mustafa_2171

[quote name='mustafa_2171' date='11 August 2011 - 14:38 ' timestamp='1313062736' post='1060902']
Windows tarafından bulunamadı diyor
[/quote]

O zaman birde böyle dene
1) D:\System Volume Information\_restore{04AC348A-BDDE-49F1-A417-8D8958994832}\RP11
2) D:\System Volume Information\_restore{0758D933-7013-49D1-9C05-F98B7D376464}\RP4\
3) D:\System Volume Information\_restore{421BAEDB-7642-4293-A593-9492747F5F77}\RP8\
4) D:\System Volume Information\_restore{643E5E10-1B03-4270-984C-E99C7D87BB86}\RP18\
5) D:\System Volume Information\_restore{AAD4BBC2-53E1-4DE6-879F-6C181449425C}\RP8\
6) D:\System Volume Information\_restore{EDD24A34-3665-4E9B-ADE3-560ABC26E454}\RP25\
7) D:\System Volume Information\_restore{E792E2F9-E292-4167-98AF-5CA3D609B5DC}\RP4\
8) D:\System Volume Information\_restore{FC595839-2CFC-4E2E-B89C-971F8B7CA034}\RP11\
9) D:\System Volume Information\_restore{FC595839-2CFC-4E2E-B89C-971F8B7CA034}\RP12

Bus efer direk olarak RPO, RP1 RP2 GİBİ klasörlerin içerine gireceksin. Gir orda gördüklerini sil sonra
Geriye gelerek diğer RPli dosyarın içerinde gir sonrada onları silmeyi dene

[quote name='&ULTİMATE&' date='11 August 2011 - 14:46 ' timestamp='1313063193' post='1060909']
O zaman birde böyle dene
1) D:\System Volume Information\_restore{04AC348A-BDDE-49F1-A417-8D8958994832}\RP11
2) D:\System Volume Information\_restore{0758D933-7013-49D1-9C05-F98B7D376464}\RP4\
3) D:\System Volume Information\_restore{421BAEDB-7642-4293-A593-9492747F5F77}\RP8\
4) D:\System Volume Information\_restore{643E5E10-1B03-4270-984C-E99C7D87BB86}\RP18\
5) D:\System Volume Information\_restore{AAD4BBC2-53E1-4DE6-879F-6C181449425C}\RP8\
6) D:\System Volume Information\_restore{EDD24A34-3665-4E9B-ADE3-560ABC26E454}\RP25\
7) D:\System Volume Information\_restore{E792E2F9-E292-4167-98AF-5CA3D609B5DC}\RP4\
8) D:\System Volume Information\_restore{FC595839-2CFC-4E2E-B89C-971F8B7CA034}\RP11\
9) D:\System Volume Information\_restore{FC595839-2CFC-4E2E-B89C-971F8B7CA034}\RP12

Bus efer direk olarak RPO, RP1 RP2 GİBİ klasörlerin içerine gireceksin. Gir orda gördüklerini sil sonra
Geriye gelerek diğer RPli dosyarın içerinde gir sonrada onları silmeyi dene
[/quote]

Ultimate Ordaki { } indeki isimler her bilgisayarda farklıdır.....

üstte yöntemini yazdım...

cmd.exe -> cacls "C:\System Volume Information" /e /g Oturum açma adı:F

Edited by byvistakazim