Jump to content

Avast! Internet Security 6 Lisans Dosyası

pcusta_99
 Share

39 members have voted

1. 1. Programı nasıl buldunuz ?

• Çok iyi. İşini güzel yapıyor. Kullanıyorum.
      24
    • Çok iyi. İşini güzel yapıyor. Ama maalesef bilgisayarım kasıyor.
      0
    • Çok iyi. Ama benim zaten kullandığım antivirüs yazılımım var.
      1
    • Çok iyi. Programı kullanacağım.
      0
    • Çok iyi. Ama antivirüs kullanmıyorum.
      1
    • İyi. Programı deneyeceğim.
      3
    • İdare eder.
      1
    • Hiç Güzel Değil. Koruma sağlamıyor.
      6
    • Hiç Güzel Değil. Çok kasıyor.
      3

Recommended Posts

[center][img]http://img18.resimup.net/di/NST5.png[/img][/center]

Program hakkındaki bilgiler spoilerin içerisindedir.

[spoiler][center] avast! Internet Security + Lisans Dosyası + Uninstall Tool [/center]

avast!'ın çevrimiçi ve çevrimdışı tüm tehditlerden sistemi korumak için dizayn edilen kapsamlı güvenlik yazılımı Internet Security 6.0 sürümüyle eskisinden daha güçlü.

avast! Internet Security (İnternet Güvenlik Yazılımı) 6.0 gücünü çevrimiçi alışveriş ve bankacılık işlemleri için geliştirdiği SafeZone teknolojisinden alıyor. Bu özellik maksimum güvenlik sağlamak için kullanıcıya arkasında iz bırakmayan dolayısıyla takip edilemeyen güvenli bir alan yaratıyor. Kişisel bilgilerinize dışarıdan müdahale edilme ihtimali bu sayede gideriliyor.

avast! Internet Security 6.0 sezgisel AutoSandbox özelliğiyle şüpheli uygulamaları etkili olmadan engelliyor. Tasarımda dikkat çeken en önemli değişiklik ise yan bara taşınan sihirbaz. Kullanıcılar artık yazılımın sorunsuz çalışıp çalışmadığı konusunda tereddüte düşmüyor. avast! Internet Security anti-spam, anti-virüs, anti-rootkit ve güvenlik duvarı araçlarını biraraya getirerek bilgisayarınız için kusursuz bir koruma sağlıyor.
avast! WebRep Yeni
Avast kullanıcılarının oluşturduğu internet güven endeksi sayesinde sitelerin güvenli olup olmadığını önceden bilceksiniz.

avast! SafeZone Yeni
Yeni bir masaüstü açarak sistemde çalışan diğer uygulamalardan bağımsız ve takip edilemeyen bir alanda iz bırakmadan çevrimiçi alışveriş ve bankacılık işlemlerini yürütür.

avast! AutoSandbox Yeni
Tüm şüpheli çalıştırılabilir programları ve web sitelerini güvenli sanallaştırılmış ortamda çalıştırarak sisteminizi korur.
Antivirüs - Anticasus Taraması
Program daha güvenilir bir koruma sağlayabilmek için her türlü zararlı yazılıma karşı daha güçlü hale getirildi.

Gerçek Zamanlı Anti-rootkit Koruması
Programın benzersiz gerçek zamanlı koruması tüm kernel-modlu sürücüleri kontrol ederek tüm rootkitler daha sisteminize zarar vermeden bulunarak durdurulur.

avast! Ortak Kullanıcı IQ'su
Avast! kullanıcılarından gelen zararlı yazılım uyarıları analiz edilerek tüm kullanıcılar aynı tehditlere karşı korunur.

avast! Akıllı Tarama Özelliği
Beyaz listeye aldığı alanları değişiklik olmadıkça taramayan program bu sayede taranması gereken alanları %80 oranında azaltarak daha hızlı tarama sağlar.

Savunma Kalkanı
Bilgisayarınızdaki tüm aktiviteyi gözlemleyen program şüpheli işlemleri rapor/bloke eder.

Mail Kalkanı
Alınan ve gönderilen tüm e-postaları zararlı yazılım tehlikesine karşı tarar. Program taramayı MS Outlook için geliştirdiği bir eklentiyle, diğer e-posta servisleri için ise POP3/IMAP4/SMTP proxy'leriyle gerçekleştirir. Yeni versiyon gmail.com, sympatico.ca gibi SSL tabanlı e-posta servislerini de destekliyor.

Web Kalkanı
Tüm gezilen web sayfaları,internet indirilen dosya ve java scriptler tarayıcınızı yavaşlatmadan taranır.

P2P Kalkanı
ABC, Ares, Azureus, BearShare, Bit Torrent, BitComet, BitLord, BitPump, CZDC++, Direct Connect, eDonkey, eMule, iDC++, iMesh, Kazaa, Kceasy, LimeWire, Morpheus, Opera's DC++, Overnet, Qtrax, Shareaza, SoulSeek, StrongDC++, uTorrent, Vuze, WinMX, Winny2, Zultrax gibi P2P programlarıyla indirilen tüm dosyalar kontrol edilir.

Anlık Mesajlaşma Kalkanı
AIM (AOL Instant Messenger), Gadu-Gadu, gaim/Pidgin, Google Talk, ICQ, IM2 Messenger, Infium, Miranda, mIRC, MSN/Windows Messenger, Odigo, PalTalk Messenger, Psi Jabber Client, QIP, QQ, SIM, Skype, Tlen, Trillian, WengoPhone, XFire, Yahoo! Messenger gibi anlık mesajlaşma servisleriyle indirilen dosyalar kontrol edilir.

Network Kalkanı
Ağ tabanlı tüm virüslere karşı koruma sağlar.

Sessiz/Oyun Modu
Tüm tam ekranlı uygulamalar otomatik olarak algılanarak pop-up dahil bilgisayar ekranınızda açılacak her türlü uygulama bloke edilir.

CPU Optimizasyonu
Çok çekirdekli CPU'larda daha hızlı çalışan avast! 6 disk alanında daha az yer kaplar ve daha az enerji harcar.

Grafiksel Kullanıcı Arayüzü
Programa eklenen grafiksel arayüzde gerçek zamanlı tarama raporları görülebilir. Grafik raporlama arayüzünün kullanımı oldukça kolaydır.

avast! Pro Antivirus'den farklı olarak sahip olduğu özellikler şunlardır:
Sessiz Güvenlik Duvarı: Programda internet bağlantınıza göre değiştirebileceğiniz 3 farklı ayarla çalışan bir güvenlik duvarı bulunmaktadır. Tüm internet trafiğinizi arka planda size fark ettirmeden kontrol eden program üst düzey koruma sağlar.
Antispam: Program gelen ve gönderilen tüm mailleri tarar ve mail kutunuzu spamlardan arındırır.
Kimlik Hırsızlığı Koruması: Online bankacılık veya alışveriş işlemleri sırasında yaşanan kimlik hacker'larına karşı tam koruma sağlayan programla önemli bilgileriniz güvende olacak.

Benim yorumum: Süper bir program. PC de güvenlik yazılımı yüklümü değilmi belli değil vallahi. Benim PC min 512 MB DD1 ram ve Intel Celeron 1.6 GHZ işlemci. Yani işlemci ve bellek dostudur. Bir çok tam güvenlik paketini (Norton Internet Security, Eset Smart Security..) denedim ve pcm kastı. ama yukarıda gördüğünüz gibi bir çok özelliği ve en önemlisi SandBox teknolojisi avast! ın bu sürümünde yer alıyor. Benim iki pcm var. Evimde ağ kurdum ve kendi pcmi belirli programlarla hacklemeyi denedim. Eset Smart Security 5 Beta ve Eset Smart Security 4 yüklüyken kendi pcmi hackledim. Ama avast! ve Norton yüklüyken hackleyemedim. Norton'da iyi ama çok kasıyor ve SafeZone ve Sandbox gibi bazı özellikleri yok.

[b][center]avast! Internet Security + 1 Yıllık Lisans Dosyası + Uninstall Utility[/center][/b]

[code]http://hotfile.com/dl/135966206/eb21012/AIS6FULL.7z.html[/code]

[center]avast! Kurulumunu anlatan animasyon gif dosyası[/center]

[code][img]http://img384.yukle.tc/images/6551ani.gif.gif[/img][/center][/code]

[center]AV. COMPARATIVES'E GORE WINDOWS'TA EN HIZLI ÇALIŞAN GUVENLIK YAZILIMI O[/center]

[code][img]http://static.avast.com/i/loc/graph-avcomparatives.jpg[/img][/code]

SADECE 5 MB RAM KULLANAN GUVENLIK YAZILIMI O

SANDBOX OZELLIĞI OLAN GUVENLIK YAZILIMI O

Not: avast! Panda Cloud Antivirüs'e göre daha az ram kullanır. (Küçük bir farkla)

KANITI: (ESET Gibi 40-50 MB RAM HARCAMAZ)

[img]http://img32.resimup.net/di/KUEN.png[/img]
[/center]

[center]Avast! Dosyaları daha indirmeye başlamadan tarar

[img]http://img40.resimup.net/di/BHJ2.png[/img][/center][/spoiler] Edited by pcusta_99

[quote name='H4X0R' date='15 August 2011 - 16:13 ' timestamp='1313417612' post='1063453']
[size="4"][b]Bu lisans dosyasını nasıl kullanacağız vede avastın pro sürümünde lisans çalışır mı ?[/b][/size]
[/quote] Pro sürümünde çalışırmı bilmiyorum ama Internet Security Pro'ya göre daha fazla özellik içerir: Ama yakında yukarı eklerim

avast! Pro Antivirus'den farklı olarak sahip olduğu özellikler şunlardır:
Sessiz Güvenlik Duvarı: Programda internet bağlantınıza göre değiştirebileceğiniz 3 farklı ayarla çalışan bir güvenlik duvarı bulunmaktadır. Tüm internet trafiğinizi arka planda size fark ettirmeden kontrol eden program üst düzey koruma sağlar.
Antispam: Program gelen ve gönderilen tüm mailleri tarar ve mail kutunuzu spamlardan arındırır.
Kimlik Hırsızlığı Koruması: Online bankacılık veya alışveriş işlemleri sırasında yaşanan kimlik hacker'larına karşı tam koruma sağlayan programla önemli bilgileriniz güvende olacak.

[quote name='vatan71' date='15 August 2011 - 16:22 ' timestamp='1313418135' post='1063460']
yani satın alıp seriali bizimle mi paylaşıyon..
[/quote]

hayır ama avast!'ın sitesinden çalınmış. Ama biri satın almış. Yalandan bir lisans dosyası değil.

[quote name='H4X0R' date='15 August 2011 - 16:13 ' timestamp='1313417612' post='1063453']
[size="4"][b]Bu lisans dosyasını nasıl kullanacağız[/b][/size]
[/quote]

Yukarıda kurulumunu animasyonlu gif dosyasıyla anlattım. Boyutu büyük olduğu için geç yüklenebilir.

[quote name='vatan71' date='15 August 2011 - 16:22 ' timestamp='1313418167' post='1063463']
satın alınan bir serial mi bu..
[/quote]

hayır, başka sı satın almış.
avast! ın sitesinden çalınmış
ben sizinle paylaştım :yahoo:

[quote name='vatan71' date='15 August 2011 - 18:15 ' timestamp='1313424911' post='1063537']
sağol...teşekürler...
[/quote]

bişey değil ama uyarı almamak için teşekkür butonunu kullanırsanız iyi olur.
Sizin iyiliğiniz için söylüyorum xD: :shifty:

not: Linkler kırıksa bildiriniz :lazy:

[quote name='pcusta_99' date='15 August 2011 - 13:53 ' timestamp='1313409181' post='1063350']
[center]AV. COMPARATIVES'E GORE WINDOWS'TA EN HIZLI ÇALIŞAN GUVENLIK YAZILIMI O[/center]
[/quote]

Ayrıntılı test sonuçları: (Free Antivirüs) http://www.av-test.org/reports/2011q2/avtest_report_avast_112241.pdf

:o

[quote name='pcusta_99' date='15 August 2011 - 14:54 ' timestamp='1313412881' post='1063399']
ayrıca cpu ve ram optimasyonu cabası :dribble:
[/quote]

avast! [b]sadece 5 MB RAM[/b] (avastsvc.exe) kullanır. ESET gibi ([color="#FF0000"]40-50 MB[/color] / ekrn.exe ) ram kullanmaz

[quote name='pcusta_99' date='15 August 2011 - 15:45 ' timestamp='1313415905' post='1063439']
Promosyon değildir. Kara listeye alınmaz. Lisans 2013'e kadar devam eder ve güncellemeleri alabilirsiniz.
[/quote]

Edited by pcusta_99

• 4 hafta sonra ...

[size="3"][b]Sandbox özelliği ne işe yarıyor tam çözemedim.[/b][/size] :)

[color="#FF0000"][size="4"][b]EDİT:[/b][/size][/color]

[color="#FF0000"][size="3"][b]Sandbox;[/b][/size][/color]

[size="3"]Zararlı olduğundan şüphe edilen, program script ve uygulamaları, tüm sistemden izole ederek ve sisteme zarar vermesini engelleyerek çalıştırıyor. Eğer şüpheli bir nesne ile karşılaşırsa bir uyarı balonu ile kullanıcıya haber veriliyor ve bu uygulamanın sandbox içinde çalıştırılıp istenip istenmediğini soruyor. İsterseniz bu özelliği tümden kapatabilir ya da güvendiğiniz uygulamalara izin verecek şekilde yapılandırabilirsiniz.[/size]

Edited by H4X0R

• 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

[quote name='STeRK' date='03 November 2011 - 23:22 ' timestamp='1320355335' post='1106396']
valla avastı o kadar övdünki avastı kullanıyasım geldi.bakalım lisans olacak mı olunca cevap yazarım çünkü benim büyük derdim lisans sorunu
[/quote]
Konunun açıldığı günden beri 4 pcde kullandım sonuç kusursuz :)
Öncedende crackle kullanırdım oda bozulurdu :)

Edited by g.a

[quote name='g.a' date='07 November 2011 - 19:18 ' timestamp='1320686283' post='1108001']
Konunun açıldığı günden beri 4 pcde kullandım sonuç kusursuz :)
Öncedende crackle kullanırdım oda bozulurdu :)
[/quote]

aynen kardeşim bir avastçı olarak bende kullanıyorum sorun yok...

• 1 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

[quote name='Akozdem!R' date='17 August 2011 - 17:25 ' timestamp='1313591144' post='1064849']
Almanya proxy si kullanıp aşağıdan da serial alabilirsiniz.

[code]http://www.my-avast.de/AVAST-Aktion-com-so-gehts[/code]
[/quote]

Üstadım nasıl lisans alacağımıza yardımcı olabilir misin ? Almanya proxy i nasıl kullanacaz ?

[b]Akozdem!R -> Aşağıdaki siteye gidip güncel bir proxi seç.[/b]
[code]http://hidemyass.com/proxy-list/search-225551[/code]

Firefox için:
"Araçlar->Seçenekler->Gelişmiş->Bağlantı->Ayarlar->Vekil sunucuyu elle ayarla" seçeneklerini kullanarak seçtiğin ip adersini gir.

IE için:
"Araçlar-> İnternet seçenekleri-> Bağlantılar-> Yerel Ağ Ayarları->Proxy Sunucusu" seçeneklerini kullanarak seçtiğin ip adersini gir.

Edited by Akozdem!R

[quote name='BuqRaHan' date='27 January 2012 - 16:54 ' timestamp='1327676081' post='1146709']
Üstadım nasıl lisans alacağımıza yardımcı olabilir misin ? Almanya proxy i nasıl kullanacaz ?
[/quote]

Arşiv içerisinde bulunan lisans dosyasını kullanabilirsiniz.

[quote name='pcusta_99' date='27 January 2012 - 17:55 ' timestamp='1327676145' post='1146710']
Arşiv içerisinde bulunan lisans dosyasını kullanabilirsiniz.
[/quote]

İçindeki lisans dosyası cracklenmiş dosya mı yoksa orijinal mi ? Ayrıca sadece lisans dosyasını upload etme imkanınız var mı ?

[quote name='BuqRaHan' date='27 January 2012 - 17:03 ' timestamp='1327676593' post='1146713']
İçindeki lisans dosyası cracklenmiş dosya mı yoksa orijinal mi ? Ayrıca sadece lisans dosyasını upload etme imkanınız var mı ?
[/quote]

Lisans dosyası olduğu için güvenebilirsiniz, lütfen soru sormadan önce yukarıdaki mesajlarımı okuyun.