Jump to content

Sorun Skystar S2'de Mi Anakartta Mı Pcı Slotta Mı

TheSeyTan1907
 Share

Recommended Posts

[B]merhaba arkadaşlar.. uzun zamandır karşı karşıya olduğum problemi kendim çözmeye çalışıyorum 2 aydır ama sonuç alamıyorum..son çarem size danışmak oldu.

SkyStar S2 , 4.6.0 sürücüsü ve dvbviewer kullanıyorum.sorun ilk başladığında dvb programını açtığımda sinyal geliyor ama ses ve görüntü yok.codeclerle ilgili bir durum değil,çünkü bu sorun arasıra oluyor.en başlarda ağ bağlantılarından devre dışı bırak-etkinleştir şeklinde çözüyordum.bir kaç zaman sonra devre dışı bırakıp etkinleştir dediğimde ağ bağlantılarındaki tv kartı aygıtı kaybolmaya başladı.. buradan sonrada dvbviewer kartı görmüyor ve normal olarak sinyal yok..driver problemi var diye düşünüp daha eski ve en son versiyonlu sürücüleri kurarken ise şu uyarıyla karşılaşıyorum ve yükleyemiyorum.skystar 2 kartını da denedim bilgisayarda.. aynı şey yine oluyor..
kartta problem olsa skystar 2'de aynı sorun devam etmeyeceğini tahmin ediyorum.bu durumda arızalı olan anakart mı yoksa pci slot mu ? farklı bir slot deneyemiyorum çünkü ekran kartı boşta olan pci slotun üstünü kapatıyor..
[QUOTE]Bu aygıtın sürücüleri yüklenmemiş. (Kod 28)
Aygıt bilgi kümesi veya öğesi için seçili sürücü yok.
Bu aygıta bir sürücü bulmak için Sürücüyü Güncelleştir'i tıklatın.[/QUOTE]
[img]http://i53.tinypic.com/14w9m3a.jpg[/img]
[img]http://i52.tinypic.com/2crlx8g.jpg[/img][/B]

[font="Tahoma"][size="3"][color="#000000"]Vereceğim linkteki dosyayı indirin ve klasöre çıkartın. Resimde klasör göstermenizi isteyen yerde bu arşivden çıkarttığınız dosyaları gösterin.
[quote]http://skystar-2.com/server.php?filename=Technisat_4.5.1_Driver_Lite.rar[/quote]

DVB Oynatıcı olarak ProgDVB öneririm.
[quote]Program Katılımsızdır
http://hotfile.com/dl/127083986/b640c46/Program023.rar.html
http://www.wupload.com/file/108278133
Şifre[/color][color="#000000"]:byirfan[/quote][/color][color="#000000"]
Linklerin hepsi alıntıdır.[size="3"][font="Georgia"][b] [/b][/font][/size][/color][/size][/font]

[quote name='Diabolic' date='21 August 2011 - 12:52 ' timestamp='1313931136' post='1067300']
[font="Tahoma"][size="3"][color="#000000"]Vereceğim linkteki dosyayı indirin ve klasöre çıkartın. Resimde klasör göstermenizi isteyen yerde bu arşivden çıkarttığınız dosyaları gösterin.

DVB Oynatıcı olarak ProgDVB öneririm.
[/color][color="#000000"]
Linklerin hepsi alıntıdır.[size="3"][font="Georgia"][b] [/b][/font][/size][/color][/size][/font]
[/quote]

[b]teşekkür ederim fakat hiçbir faydası olmadı..[/b]

[quote name='chelengear' date='21 August 2011 - 13:54 ' timestamp='1313934842' post='1067333']
Sorun slotta bence.Daha önce başıma gelmişti.Şimdi tam hatırlayamayacağım ama sanırım bios güncellemesi ile çözmüştüm sorunu.Dene bence.
[/quote]

[b]bios güncellemesini 2 hafta önce yaptım ama üzerine yazmayı tekrar deniyim..[/b]

[quote name='haruny' date='21 August 2011 - 16:15 ' timestamp='1313943348' post='1067418']
sorun driverda win7 olanıweb sitesinde onu indir bu kartı4 senedir kullanıyorum
[/quote]

[b]iyi hoşta bu kart Türkiyeye geleli 6 ay oldu.. SkyStar 2 değil SkyStar S2[/b]

[quote name='erkano52' date='21 August 2011 - 16:29 ' timestamp='1313944156' post='1067423']
Slottan vs olsa Kartı hiç görmez.. Sorun tamamen Driver'dan kaynaklanıyor.. Driver windows 7 ile tam uyumlu değildir.. kartın kendi sitesinden orjinal driver'ını indir sorunun %100 çözülecektir..
[/quote]

[b]en güncel driver sürümünü kullanıyorum.. faydası yok malesef..
ayrıca bios güncellemeyi de denedim.. sonuç olumsuz..[/b]

Edited by TheSeyTan1907

[quote name='haruny' date='21 August 2011 - 19:15 ' timestamp='1313943348' post='1067418']
sorun driverda win7 olanıweb sitesinde onu indir bu kartı 4 senedir kullanıyorum
[/quote]
Bende böyle anladım kardeşim kusura bakma yanlış anlamışım.
Bencede tek sorun driverda çünkü Skystar 2 de de aynı sorun oluşuyordu oluşma sebebi ise yazılımdan kaynaklanıyordu.
İstersen sürücüsünü bir de bu program ile aramayı dene.

[quote]http://www.katilimsiz.com/programlar/15690-slimdrivers-221419716346-x86-x64-katilimsiz.html[/quote]

Ücretsiz üyelik istiyor üye olman gerek. İnşallah bu sefer yardımcı olabilirim =)

[quote name='coolvars' date='21 August 2011 - 19:20 ' timestamp='1313954432' post='1067471']
windows 7 her kurulumda farklılık olur.bazı donaımlar çalışmaz driver yuklnmez yuklense bile çalışmaz win 7 nin ozelliği boyle.bu nedenle yeniden format cek kur
[/quote]

teşekkür ederim fakat bu akşam farklı bir sistem kurmayı denedim.. ama değişen birşey olmadı malesef.. sıfır sistemdede aynı şeyle karşılaşıyorum..

[quote name='Diabolic' date='21 August 2011 - 18:35 ' timestamp='1313951733' post='1067456']
Bende böyle anladım kardeşim kusura bakma yanlış anlamışım.
Bencede tek sorun driverda çünkü Skystar 2 de de aynı sorun oluşuyordu oluşma sebebi ise yazılımdan kaynaklanıyordu.
İstersen sürücüsünü bir de bu program ile aramayı dene.

Ücretsiz üyelik istiyor üye olman gerek. İnşallah bu sefer yardımcı olabilirim =)
[/quote]

[b]kaptan dediklerini yaptım PCI köprüsü adında sürücü yükledi fakat sonrasında "Bu Aygıt Başlatılamadı Kod 10" hatası almaya başladım ama en azından Technisat DVB Pc Tv Star yazısını görmüş oldum.. [/b]
[img]http://i55.tinypic.com/nnsa53.jpg[/img]

[quote name='awengers44' date='21 August 2011 - 21:16 ' timestamp='1313961400' post='1067540']
Donanım slot,a tam oturmamış olması gerek.
istersen vidalamadan kurmayı dene sorunsuz yüklenmesi gerekir kasadaki dengesizlikten kaynaklı bir sorun.
[/quote]

[b]aslında daha önce aynı sorunla karşılaştığımda vidayı çıkarmıştım bir kaç gün öyle çalıştı ama sonra yine malum durum.. kartı çıkartıp tekrar yerine taktım ama bu defa sıkıca vidaladım.. ilginçtir ki sorun düzeldi ama öyle tahmin ediyorum ki daha sonrada aynı şey çıkıcak karşıma.. emekleriniz için teşekkür ederim,zahmet verdim..[/b]

[quote name='alpaslan3' date='22 August 2011 - 20:11 ' timestamp='1314043912' post='1067998']
Buna benzer sorun benim karttada olmuştu.
http://www.dvbsupport.net/ adresinde blog kısmına yazarsan yardımcı oluyorlar.Ben sorunu bu şekilde halletmiştim.Selamlar
[/quote]

[b]bahsettiğin bloğu arasıra takip ediyorum.. şimdi geriye dönük bi araştırma yaptım ama buna benzer sorunla karşılaşanı görmedim yada dikkatsizliğime geldi..
ben sorunu bi şekilde hallettim ama ileride tekrar başıma gelmeyeceğinden emin değilim.. zahmet olmazsa sen bizi aydınlatır mısın bu konuda..[/b]

1.En kestirmesi neyin neyden olduğunu anlamada kartı slottan çıkar tekrar başka bi slota veya aynı slota temizle tak

2.Windows 7 yi tekrar kur anakart ekran kartı vs.. temel bileşen sürücüleründen sonra ilk tv kartını yükle güncel driverini

3.sorun hala devam ediyosa kartla ilgili bi sorun demektir...

[quote name='neskali' date='23 August 2011 - 15:49 ' timestamp='1314114567' post='1068441']
1.En kestirmesi neyin neyden olduğunu anlamada kartı slottan çıkar tekrar başka bi slota veya aynı slota temizle tak

2.Windows 7 yi tekrar kur anakart ekran kartı vs.. temel bileşen sürücüleründen sonra ilk tv kartını yükle güncel driverini

3.sorun hala devam ediyosa kartla ilgili bi sorun demektir...
[/quote]

[b]başka bir slota takamıyorum çünkü ekran kartı diğer slotun üzerini kapatıyor,ekran kartı olmadanda bilgisayarı açamıyorum.

yeni sistem kurmayı denedim sonuç olumsuz..

sorun şimdilik çözüldü gibi görünüyor teşekkür ederim..[/b]