Jump to content

Ttnet ' Ten Bıkanlar ! Buyrun Superonline Farkı ..

irFan62
 Share

Recommended Posts

[quote name='fred0m' date='24 August 2011 - 16:17 ' timestamp='1314202675' post='1069151']
@Leon Benimki Fiber İnternet 20 mbs dostum karıştırdın sanırım ;)
[/quote]

Süperonline diyenler bunu belirtmesi lazım.. Türkiyenin %80 inden fazlasında Fiber altyapı yok.. öyle kafadan atanlar var ben Süperonline kullanıyorum mutluyum felan :D

arkadaşım herşey tamamda müşteri menuniyeti, hız... ama o tür şirketler "adil tüketim miktarı adında" bir kota koyuyor hesabına...50gb-100gb gibi ri sınır koyuyorlar bu sınırı geçince hızın düşüyor...TTNET'de de sözleşmede bu geçiyor ama uygulanmıyor...bu yüzden TTNET benim gibi aylık 300-500gb veri indirenlere daha avantajlı bi seçim...

hattınız destekliyorsa gerçekden ttnet daha avantajlı : [img]http://www.speedtest.net/result/1347724466.png[/img]

ttnet 8Mb kullanıyorum 2 ay öncesine kadar 800KB ile indirirken sonra 1Mb ye çıktı bu hız. Modemden girip baktığımda şu anda 9 Küsür MBit görünüyor (Herhalde sorunca 10Mbit denen hız bu oluyor).
Ayda 54TL Ödüyorum.
Süperonline şu anda sağa sola fiber kablo döşeyip duruyor. İşlerini bitirince gelsinler bir görüşelim anlaşalım bakalım :)

[quote name='fred0m' date='24 August 2011 - 21:11 ' timestamp='1314209477' post='1069231']
Dostum Öyle Birşey Yok Olsa Söylerdim Bunu Müşteri Hizmetleri İle bu Konuyu Konuşmuştum Sınırsız Olanlarda Kota

Derdi Falan Yok ;)
[/quote]

arkadaşım sen aylık az bi miktar download yapıyor olabilirsin ve memnun olabilirsin, sorun yok.

ama arkadaşlarım şikayetçi bu durumdan bütün şirketleri araştırdım, soruşturdum ben.

Müşteri Hizmetleri Olarak Harika Arkadaşım Başından Atmak İçin Bahane Yapmıyorlar Sorun Bitene Kadar

İlgileniyorlar

Kota Sorusuna Gelirsek , O Kadar Çok Mp3 , Film , Oyun İndirdim ki Sen Düşün Artık Gerisini . Bende Sorun

Yok Yani , Şaşırdım Doğrusu :o

Edited by fred0m

Arkadaşlar hız şöyle hesaplanır.
8 Bit = 1 Bayt hesabına göre

1 MBit = 125 KBayt
2 MBit = 250 KBayt
4 MBit = 500 KBayt
5.448 MBit = 681 KBayt
8 MBit = 1 MBayt
8.8 MBit = 1.1 MBayt
9.6 MBit = 1.2 MBayt
10 MBit = 1.25 MBayt
12.61 MBit = 1.57-1.58 MBayt (yaklaşık)
14 MBit = 1.75 MBayt
15.762 MBit = 1.97 MBayt (yaklaşık)
16 MBit = 2 MBayt
20 MBit = 2.50 MBayt
21.824 MBit = 2.278 MBayt
29.09 MBit = 3.63-3.64 MBayt (yaklaşık)
30 MBit = 3.75 MBayt
32 MBit = 4 MBayt

Tabii bir de
1 KB = 1000 Bayt mı 1024 Bayt mı konusu var.

Servis sağlayıcılar
1 KB = 1000 Bayt ölçüsünü esas alıyor olabilir.

Windows ve indirme programları
1 KB = 1024 Bayt ölçüsünü esas alıyor.

Bundan dolayı da küçük farklılıklar olabilir.

Edited by kalelibilişim

[quote name='DeepPeace' date='24 August 2011 - 18:50 ' timestamp='1314201027' post='1069121']
- Ttnet'i arayıp benim nasıl bir hızım var ? Leb demeden leblebiyi anlayıp face yazmadan facebooka giriyor şikayetçiyim dedim ! Onlar klişe cevaplarından vazgeçmediler ; hattınızı kontrol ediyorum 1 saniye bekleyin lütfen.
[/quote]

Aynen Öle Diyolar :)

[quote name='fred0m' date='25 August 2011 - 00:27 ' timestamp='1314221230' post='1069403']
Müşteri Hizmetleri Olarak Harika Arkadaşım Başından Atmak İçin Bahane Yapmıyorlar Sorun Bitene Kadar

İlgileniyorlar

Kota Sorusuna Gelirsek , O Kadar Çok Mp3 , Film , Oyun İndirdim ki Sen Düşün Artık Gerisini . Bende Sorun

Yok Yani , Şaşırdım Doğrusu :o
[/quote]

en kısa zamanda denicem inş. senin dediğin gibidir :)

• 4 hafta sonra ...

Arkadaşlar Muhabbetiniz Bol Olsun İnşallah..

[img]http://www.speedtest.net/result/1490690470.png[/img]

Benim Net Bu..

Ttnet Sevmem ama İdare Ediyoruz İşte. ;)

Yabancılar 500 Mbit 1000 Mbit vs... Biz ise 1, 4, 8, 10, 50, 100 Mbit vs... Yinede Buna da Şükür ama Böyle Nete Ben Daha Ne Diyim, Rezil Net.. Ttnet, Diğer Netlere de Aynı Durumda Bence, Sadece Ttnet Değil, Ne Ttnet, Ne Süper Online Fiber İnternet, Ne Uydu Net, Ne Smile Adsl, Ne De Koç Net vs.. Hepside Aslında Rezil İnternet.. Yabancılar Bu Hızları Görünce Dalga Geçiyorsunuz Bu Ne Yavaş İnternet Diyorlar.. Ha Bire Rezil İnternet, Duyduğum Kadarı ile Araplar Bile Bizden Hızlı Net Kullanıyor.. Tam Bi Rezalet. :nea: :angry2:

Edited by croteam