Jump to content

Sharing Sitelerinden Hangisi Free'de Daha Hızlı?

mogokce
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar benim bir sorum olacak. Rapidshare, Hotfile, Duckload, FileSonic vs. vs. gibi dosya paylaşım sitelerinden hangisinin misafir yani free kullanıcıya hız bakımından en fazla download imkanı tanıdığını merak ediyorum. Mesela rapidshare 300'lerde seyrederken Duckload mıydı neydi böyle bir sitede 1,5 MB'ı gördüm ben download'da. Yine wupload free olarak dosyayı 500 KB ile yükleme imkanı sağlıyor. Kullanan arkadaşlar, tecrübelerini yani hangisiyle ne kadar hızlı free olarak download yapabildiklerini paylaşırsa sevinirim. Biz de bir dosyayı upload ederken o siteyi kullanmış oluruz. Fena da olmaz hani...

[b]Rapidshare, Hotfile, Duckload, FileSonic
[color="#FF0000"]
1.[/color]Duckload Kapandı.
[color="#FF0000"]2.[/color]Rapidshare şuan en hızlı ve bekletme yapmadan 1 günde 450 GB indirdim,keşke bütün linkler Rapidshare olsa.
[color="#FF0000"]3.[/color]Filesonic berbat bir download hızı var
[color="#FF0000"]4.[/color]Hotfile okadar berbatki Filesonic'ten bir farkı yok.
[color="#FF0000"]5.[/color]Wupload kötü IDM desteği yok,Filesonic'te öyle bununda kötü indirme hızı mevcut.[/b]

Edited by MasterTR

rapidshare geçenlerde 5dk'ya varan free bekletme süresini telaf ediyor heralde ki, anına indirme ve 16mbps'ye ladar destek veriyor...(şimdilik güzel)

hotfile berbat ve ötesi şayet captcha'yı 1 kere yanlış girersen daha sonra doğru girsen bile hatalı kod diyor...

Wupload ve filesonic'de arkadaşın belirtttiği gibi yavaş ve sorunlu, idm desteği yok; download butonuna sağ tıklauıp idm ile indir demeniz gerekiyor...

MediaFire bekletmeden indirme imkanı sunuyor fakat max 500kb/s ile indirirsiniz...( idare eder)

MegaUpload dns ayarlarınızı değiştirip girebiliyorsunuz fakat her indirmeden sonra 30dk beklemeniz gerekmiyor ve full hız...

Fileserve gerçekten sistemi iyi oturtmuş, free kullanıcılara ızdırab çektirmiyor her free indirmeden sonra 10 dk bekliyorsunuz (makul), ve premiumu ucuz... premiumken hayatta sıkıntı çekmezsiniz...

UploadStation fileserveyle hemen hemen aynı...

[quote name='siirt56' date='31 August 2011 - 00:11 ' timestamp='1314738687' post='1072106']
Ben en hızlı wupload-hotfile den indiriyorum.
[/quote]
Arkadaşa Katılıyorum...

Arkadaşlar açtığım konudan bir şey çıkmayınca ben de kendi kendime sağlam bir çalışma yaptım. En yaygın dosya paylaşım sitelerine 22 MB'lık bir dosya upload ettim ve sonra bu dosyayı tekrar download ederek, sitelerin sağladığı ortalama download hızlarına göre bir sıralama yaptım. [b]İşte o sıralama aşağıdaki resimde: [/b]

.......FileNotFound.......

Sonuçlara göre iFileIt dosya paylaşım sitesi free kullanıcıya hem capcthasız indirme sağlarken benim 20 Mbitlik superonline internetim için de full kapasite download hızı tanımıştır. Ayrıca ikinci kez bir dosya yüklemeyi istediğimde de bekleme süresi yoktur. [b]Yani gözde sharing sitem artık iFileIT'dir.[/b] Rapidshare'ın sağı solu belli olmuyor. Şuanki performansına göre 2 sırayı kaptı ama bence gamefront'un free kullanıcı için bile istatistik özelliğinin olması onu arkaplana itebilir. Zira Rapidshare sadece üyelerine(ücretsiz de dahil) bu şansı tanıyor. Zaten dediğim gibi yarın ne yapacakları belli değil. GameFront aslında oyunlar upload edilsin diye yapılmış bir site. Ama ne farkederki kendi dosyamızı paylaşmak için upload etsek. Bu sitenin bir negatif yanı ise download hızında büyük değişiklikler olabilmesi. Kimi zaman saniyede 2,2 MB yüklerken kimi zaman da 1,3-1,5 bandında seyredebiliyor. Ama zaten TTnet kullanan bir kullanıcı bu hızları hayalinde bile göremez.

[b]Bu arada test etmeyi unuttuğum yukarıda bir arkadaşımızın bahsettiği UploadKing sitesini de şimdi test ettim gayet güzel. 1. sıraya onu yerleştirdim şuanda. Çünkü hem iFileIT kadar hızlı hem onun gibi captchasız üstelik upload limiti yok gibi görünüyor. 1,3 GB'lı bir şey denedim yüklemek için arıza çıkarmadı.[/b]

[u]Sitelerin[b] IDM yada diğer download managerları[/b] destekleyip desteklemediğini analiz etmedim. Onu da biri yapıp buraya paylaşırsa sevinirim. [/u]

Edited by mogokce