Jump to content

Win7 Tam 4 Dakikada Kapanıyor Neden ?

bymamy
 Share

Recommended Posts

öncelikle konuyu yanlış yere açtiysam çok özür dilerim

arkadaşlar bilgisayarımda eskiden bi sotun yoktu ancak tnctr den indirdiğim bi modifiye win7 yi kurunca bilgisayarım çok geç kapanmaya başladi

herşey çok güzel işletim sistemide çok hoşuma gitti ancak tam 4 dakikada kapanıyor bunun bi çözümü yokmudur eskiden 10 saniyede kapanırdı :unknw:

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER :doctor:

[quote name='siirt56' date='03 September 2011 - 18:42 ' timestamp='1315064550' post='1073641']
;Bilgisayarın kapanışını hızlandır
;------------------------------------
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l]
"WaitToKillServiceTimeout"="2000"

Bu ayarı gir regedite inş olur.
[/quote]

sadece 2-3 saniye kazandırır

Edited by byvistakazim

arkadaşım bende bu siteden indirdiğim win 7 ultimate sp 1 yükledim ama ilerleyen zamanlarda aniden kendini kasmaya geç açılıp kapanmaya başladı kis 2012 kullanıyodum format attım olmadı esete online tarama yaptırdım 3 kez üstüste ilk taramada yaklaşık 10 adet virüs yada benzeri zararlı yazılımla karşılaştım şimdi gayet iyi eski performansını yakaladı belki virüstendir senin sorunun inanmazsın laptobu açıp toz aradım tozdandır diye

Edited by namkol01

[quote name='bymamy' date='03 September 2011 - 17:08 ' timestamp='1315069700' post='1073667']
beyler dediğiniz bütün pregramlari denedim ama deişen pek bişi olmadi olmazsa başka işletim sistemi indirecem artik

sistemi yapan kişide allah için konuya baktiği yok yaa.
[/quote]
Hocam millet ne bilsin hangi modifiyeyi kullandığını :D

[quote name='cenk_1910' date='03 September 2011 - 21:09 ' timestamp='1315076941' post='1073707']
Hocam millet ne bilsin hangi modifiyeyi kullandığını :D
[/quote]

beyler şu sistemi kurdum çok süper anacak tek sorunu geç kapanmasi iştee

[codebox]http://www.tnctr.com/topic/179095-win-7-ultimate-pre-activatedprogramlar/[/codebox]

arkadaşım nerden buldun bu win7 yi biraz okudum yorumları herkes bir hatadan söz ediyor yükleyen arkadaşın herkese verecek bir cevabı olmuş ama sana neden cevap vermedi bilmiyorum bence uğraşma boşa çek formatı şimdi çözüm bulsan yarın başka sorun çıkartı

Edited by namkol01

• 5 hafta sonra ...

[quote name='bymamy' date='03 September 2011 - 19:13 ' timestamp='1315077195' post='1073710']
beyler şu sistemi kurdum çok süper anacak tek sorunu geç kapanmasi iştee

[codebox]http://www.tnctr.com/topic/179095-win-7-ultimate-pre-activatedprogramlar/[/codebox]
[/quote]
hacım iki gündür kafayı yiyecektim..neyseki sorun sadece bende değilmiş..sırf kurulu programlar geliyor diye bu aynı sistemi indirdim ve kurdum.dediğin gibi tam 4 dakikada kapanıyor..var mı böyle bişi ya!!!pc nin oynamadığım ayarı kalmadı..yok onu değiştir bunu 200 yap onu 4000 yap v.s...oh bee.şimdi hemen eski win7 sistemime dönüyorum acronisle ve de dvd yi çöpe atıyorum....oh beeeeee