Jump to content

Gigabyte Anakartıma Ekran Kartı Tavsiyesi

memorot
 Share

Recommended Posts

[img]http://images.hepsiburada.net/assets/Bilgisayar/500/bd56431.jpg[/img]

Resimdeki anakartım için yeni bir ekran kartı almak istiyorum. Sapphire Radeon HD6850 ilgimi çekiyor. Ancak PCI-Express 2.0 Bus ve çift güç kablosu istiyor. Acaba anakartıma uygun mu? Ya da başka ekran kartı tavsiyesinde bulunabilecek var mı? Bütçe: 300-350TL

Sistemim:
AMD PhenomII X4 965BE
Gigabyte GA-M68M-S2P Anakart
4GB DDR2 800MHz Ram
Sapphire Radeon X1950GT
Xilence 600W Gaming Edition PSU

[quote name='kals16' date='04 September 2011 - 13:22 ' timestamp='1315142572' post='1074000']
Açık söyleyim bende bunun bir veya iki alt modellerini almayı düşünüyorum daha önceden nvidia ekran kartı kullandım
[/quote]
memorot ,nvidia kartlardan bi sorun çekmezsin ben nvidia asus gtx 460 kullanıyorum hiç sorun yok eksenden aldım 400 tl

Artık nVidia'nın hükümdarlık dönemi bitti.
HD6850'yi gözün kapalı alabilirsin, nVidia'nın motorunu kullanan oyunlarda katiyen çuvallama yapmaz.
Dx11 performansı çok iyi, güç tüketimi iyi.Fiyat çok uygun (nVidianın gtx 460'ı bile haketmediği paralarda geziniyor hala)
Güç kaynağın da 600w Alman malı bir ürün, rahat rahat yetecektir ki zaten kartın güç tüketimi 130w civarı.
6850 en makul ve mantıklı seçenek, alırsan şimdiden hayırlı olsun.
[b]Not:[/b]Klasik nvidia vs amd tartırşmalarına hiç giresim yok Apple'a bakın ders alın, adam iMac'te HD6970 kullanıyor.

[quote name='EKE58' date='04 September 2011 - 16:46 ' timestamp='1315144010' post='1074008']
Artık nVidia'nın hükümdarlık dönemi bitti.
HD6850'yi gözün kapalı alabilirsin, nVidia'nın motorunu kullanan oyunlarda katiyen çuvallama yapmaz.
Dx11 performansı çok iyi, güç tüketimi iyi.Fiyat çok uygun (nVidianın gtx 460'ı bile haketmediği paralarda geziniyor hala)
Güç kaynağın da 600w Alman malı bir ürün, rahat rahat yetecektir ki zaten kartın güç tüketimi 130w civarı.
6850 en makul ve mantıklı seçenek, alırsan şimdiden hayırlı olsun.
[b]Not:[/b]Klasik nvidia vs amd tartırşmalarına hiç giresim yok Apple'a bakın ders alın, adam iMac'te HD6970 kullanıyor.
[/quote]

adam haklı beyler.

Bu arada şu gözüme çarptı ;

[img]http://www.vatanbilgisayar.com/products_images/500x500/XFX/v2-53154.jpg[/img]

[code]http://bit.ly/pkuPAW[/code]

kusura baklmayın linkleri kısaltarak koyuyorum...kazanc amaclı değil kesinlikle...fakat vatanbilgisayar linklerini doğrudan kopyalayınca çalışmıyor.

Edited by ilx_199

[quote name='memorot' date='04 September 2011 - 21:12 ' timestamp='1315159968' post='1074136']
Radeon HD6850 almayı düşünüyorum. Ancak PCI Ekspres 2.0 Bus desteği benim anakartımda mevcut mu? Ayrıca 6'lı çift güç kablo bağlantısı istiyormuş. Acaba PSU bunu destekler mi?
[/quote]

Elbette anakartın bunu destekler, o konuda sıkıntın olmasın.
Güç kaynağın da rahatça kaldırır, zaten güç kaynağından gelen kabloları kontrol ettiğinde 6 pinlik kablo/kabloları bulursun.
İki tane varsa sorun yok, bir taneyse de sorun yok çünkü ekran kartının içinden bir tane molex to 6 pin dönüştürücü çıkacak bunu kullanacaksın.
(Molex dediğim şu fanların takıldığı 4'lü beyaz fiş, bir ucu ona bağlanacak diğer ucu ekran kartına.Zaten güç kaynağından da bir tane geldiği için sorun yok.)