Jump to content

Iki Bilgisayarı Kablosuz Bağlamak...

Anlatılmayanlar
 Share

Recommended Posts

ben konuyu daha iyi çözmek adına soruyorum....pcı lan adaptor alındı...aşadaki bilgisayara takıldı....sonraki adım nedir....diğer bilgisayarı göstermekmi..yani lütfen ayrıntılı olursa...hiç kullanmadıgımız için...birde acaba ttnetin verdigi modem wireless özelliklimidir tahmin...değilse sanırım yapacak bişi yok ara kablo kulllanmaktan başka değilmi...

Edited by Anlatılmayanlar

yarın öğrenirim...şimdilik buna cevap veremiyorum özür dilerim...bilmedigimden....telefonu yok işyerin sahibinin...abime sorarım ....oda bakıp söleyebilir...modemden anladıgı pek sölenemz..=)...biz işte bi üst seviyeyiz...yarın cevap vereceğim...tşk ederim ilginize...

sanırım kablolu bağlamak daha kolay olacak...dolayısiyle..router ve wireless adaptor 100 ytl yi bulacak sanırım.......

Konuyu bir de ben anlatayım.
Anladığım kadarıyla her iki bilgisayarda masaüstü ve internete bağlanmak için şu anda üst komşu kablolu modem kullanıyor.

Yapılması gereken ilk olarak kablolu modemi söküp yerine kablosuz modem bağlamak.
İkinci olarak üst komşunun bilgisayarı modemin yanında olduğundan kablo ile modeme bağlanıp interneti kullanmaya devam edecek.
Bütün kablosuz modemlerin en az bir adet kablo çıkışı var.
Üçüncü olarak alt dükkandaki bilgisayarı kablosuz olarak modeme bağlamak kalıyor.
Bunun için alt bilgisayara kablosuz ağ kartı takmak kalıyor.
Piyasada genel olarak iki çeşit kablosuz ağ kartı bulunuyor
Birincisi USB kablosuz ağ kartları : Genel olarak sinyali zayıf alırlar
İkincisi PCI kablosuz ağ kartları : USB kartlardan daha güçlü sinyal alırlar Bazı kamu kurumları kullanır. kasanın içine takılır Antenleri değişebilir.

Bu arada modemi ve kablosuz ağ kartını kaliteli ve güçlü sinyal veren ve alan özelliklerde alman uygun olur.

Routerle falan uğraşmana gerek yok.
Ana bilgisayardan herhangi bir ayar yapmana gerek yok.

Tabi modem kurulumu ve kablosuz yayını alacak olan bilgisayarda kablosuz ağ kartı kurulumu yapılacak.
Alt bilgisayarın yayını alması için üst bilgisayarın açık olmasına gerek yok Modemin açık bulunması yeterli.

Alttan internete bağlanmak için sadece kablosuz ağ şifresinin girilmesi yeterli.

abi şimdi hepsini anladımda....adamın modemi kablolu..şimdi onu kullanma kablosuz al diyemeyizki...varolan secenekte çözüm aramıstım....kablolu bir modemili bilgisayardan ortak net kullanmak bütün öğrenmek istedigim bu....negerekiyosa alcaz artık....yöntemlerini bilsekte....diğer yoldanda şimdi kablosuz bi modem alcaz..nerden baksan hepsi zannedersem fiyat olarak aynı yola cıkıyo....ama sanırım en kolay ara kabloyla artık kaç metre gider bilemem bide modem arkasında sanırım bi swich.....bunu deneriz gibi geliyo....

anladım modeme dağıtıcıyı taktıktan sonra kaç çıkışlıysa okadar bilgisayar bağlanabilir kobloyla...bilgisayarların ayarlarıylada oynamak gerekmicek....o kolay...peki abi sizinde fikrinizi almak istiyorum......kablolu modem halinde yukardaki arkadasların hangisininki olumlu sizce...bide kablosuz bağnaltı için yapılması gereken hakkında sizde bilginizi sölermisiniz...kablolu modeme kablosuz nasıl net ortak kullanılır....detaylı fikrinizi bilmek isterim...

[img]http://i.imgur.com/5xN60.jpg[/img]

Yukarda bahsettiğim benim kullandığım sistemden görüntüdür.300 metreye kadar wirless ulaşmaktadır bu sistemle.1x zoom x4 tek port adsl çıkış;1x linksys switch 5x çıkış;1x TP-LINK TL-WA901ND Acsess point wirless dağıtıcı.

[quote name='Anlatılmayanlar' date='21 September 2011 - 19:47 ' timestamp='1316623657' post='1083434']
toplam maliyet ne kadardır ...100 ytlbulurmu..
[/quote]

Gecer modem hariç hepsi 150 tl çivarında olabilceğini sanırım.

[quote name='Anlatılmayanlar' date='21 September 2011 - 18:41 ' timestamp='1316623266' post='1083430']
anladım modeme dağıtıcıyı taktıktan sonra kaç çıkışlıysa okadar bilgisayar bağlanabilir kobloyla...bilgisayarların ayarlarıylada oynamak gerekmicek....
o kolay...peki abi sizinde fikrinizi almak istiyorum......kablolu modem halinde yukardaki arkadasların hangisininki olumlu sizce...
bide kablosuz bağnaltı için yapılması gereken hakkında sizde bilginizi sölermisiniz...
kablolu modeme kablosuz nasıl net ortak kullanılır....detaylı fikrinizi bilmek isterim...
[/quote]

KABLOSUZ MODEM HALİNDE
[quote name='kalelibilişim' date='21 September 2011 - 18:17 ' timestamp='1316621856' post='1083415']
Konuyu bir de ben anlatayım.
Anladığım kadarıyla her iki bilgisayarda masaüstü ve internete bağlanmak için şu anda üst komşu kablolu modem kullanıyor.
Yapılması gereken ilk olarak kablolu modemi söküp yerine kablosuz modem bağlamak.
İkinci olarak üst komşunun bilgisayarı modemin yanında olduğundan kablo ile modeme bağlanıp interneti kullanmaya devam edecek.
Bütün kablosuz modemlerin en az bir adet kablo çıkışı var.
Üçüncü olarak alt dükkandaki bilgisayarı kablosuz olarak modeme bağlamak kalıyor.
Bunun için alt bilgisayara kablosuz ağ kartı takmak kalıyor.
Piyasada genel olarak iki çeşit kablosuz ağ kartı bulunuyor
Birincisi USB kablosuz ağ kartları : Genel olarak sinyali zayıf alırlar
İkincisi PCI kablosuz ağ kartları : USB kartlardan daha güçlü sinyal alırlar Bazı kamu kurumları kullanır. kasanın içine takılır Antenleri değişebilir.
Bu arada modemi ve kablosuz ağ kartını kaliteli ve güçlü sinyal veren ve alan özelliklerde alman uygun olur.
Routerle falan uğraşmana gerek yok.
Ana bilgisayardan herhangi bir ayar yapmana gerek yok.
Tabi modem kurulumu ve kablosuz yayını alacak olan bilgisayarda kablosuz ağ kartı kurulumu yapılacak.
Alt bilgisayarın yayını alması için üst bilgisayarın açık olmasına gerek yok Modemin açık bulunması yeterli.
Alttan internete bağlanmak için sadece kablosuz ağ şifresinin girilmesi yeterli.
[/quote]

KABLOLU MODEM HALİNDE
[quote name='kalelibilişim' date='21 September 2011 - 18:38 ' timestamp='1316623116' post='1083429']
O durumda modemde bir adet kablo çıkışı varsa ihtiyacınız olan şey, bir adet ethernet switch ve kablo.
Modemden çıkan kabloyo switch e gireceksin PC lere switch den kablo çekeceksin.
Modemde birden fazla kablo çıkışı varsa işin daha kolay sadece kablo alman yeterli.
[/quote]

Kablolu modeme ek aygıt kullanmadan kablosuz olarak bağlanamazsın.

[quote name='Anlatılmayanlar' date='21 September 2011 - 18:47 ' timestamp='1316623657' post='1083434']
toplam maliyet ne kadardır ...100 ytlbulurmu..
[/quote]

Kablolu seçenek 100 tl yi bulmaz.

Kablosuz seçenekler bulur hatta geçer bile. mucit41 arkadaşın dediği gibi...