Jump to content

Masaüstü Arka Plana Resim Koyamıyorum

ekycy
 Share

Recommended Posts

Masaüstün fareye sağ tık yapıyorum, Kişiselleştir diyorum, Masaüstü arka planını seçiyorum, Resim konumundan neyi seçersem seçeyim masaüstü arka plana resim koyamıyorum.
Orda sadece düz renkleri seçmeme izin veriyor, arka planın rengini değiştirebiliyorum ama resim koyamıyorum yani.

Sistemin orjinalliğe yakalanmış gibi görünüyor Bilgisayarım'a sağ tıkla Özellikler de Windows etkinmi bir bak bakalım

Not eğer gerçekten orjinalliğe yakalanmışsa Vista ve Win 7 için aşağıdaki loaderi kullanabilirsin.
[code]http://www.datafilehost.com/download-23ce63b0.html[/code]

Edited by Rihanna

[b]Bunu Bi Dene ;[/b]

[codebox]
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\ActiveDesktop]
"NoChangingWallPaper"=-
[/codebox]

Edited by Baba_

[quote name='Rihanna' date='01 October 2011 - 18:42 ' timestamp='1317494537' post='1088242']
Sistemin orjinalliğe yakalanmış gibi görünüyor Bilgisayarım'a sağ tıkla Özellikler de Windows etkinmi bir bak bakalım

Not eğer gerçekten orjinalliğe yakalanmışsa Vista ve Win 7 için aşağıdaki loaderi kullanabilirsin.
[code]http://www.datafilehost.com/download-23ce63b0.html[/code]
[/quote]
Win7 yi güncelleştirmelerini yükleyebiliyorum, elimdeki başka bir loader lisanslı göstermesine rağmen senin verdiğin linkten indirdim ama ne install nede uninstall seçeneği aktif.

[quote name='Baba_' date='01 October 2011 - 18:46 ' timestamp='1317494774' post='1088244']
[b]Bunu Bi Dene ;[/b]

[codebox]
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\ActiveDesktop]
"NoChangingWallPaper"=-
[/codebox]
[/quote]

Denedim arkadaşım ama değişen birşey yok.

[quote name='ekycy' date='01 October 2011 - 21:28 ' timestamp='1317497305' post='1088271']
Win7 yi güncelleştirmelerini yükleyebiliyorum, elimdeki başka bir loader lisanslı göstermesine rağmen senin verdiğin linkten indirdim ama ne install nede uninstall seçeneği aktif.

[/quote]
Bilgisayarım>Özellikler sekmesinde orjinal görünüyorsa sıkıntı yoktur.

[quote name='MeRquiK' date='01 October 2011 - 20:42 ' timestamp='1317501753' post='1088314']
Bunlar Boş İşler Atın Formatı Uzatmayın Beyin Bleş
[/quote]

Formatı herkes biliyor, önemli olan sorunun neden kaynaklandığını bulup sorunu çözmek.

[b][color="#8B0000"]arkadaşım birde şu yontemi kulan. bu benim icin hazırlanmış olna sen yolu kendine göre düzenle[/color]

[code]Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]
"Wallpaper"="%systemdrive%\\WINDOWS\\Web\\Wallpaper\\img0.jpg"
"ConvertedWallpaper"="%systemdrive%\\WINDOWS\\Web\\Wallpaper\\img0.jpg"[/code]
[color="#8B0000"]
yani kısaca // hen iki slaş klasörün icerine giden yolu gösterir.

bu yol orlinal win 7 arka plan resmi

yukarıda ki metni kopyala ve txt dosyasına yapıştır ardından farklı kaydet deyip x.reg olarak kaydedin ve kaydedilmiş dosyada iki kere tıklayın ardından ewet ve ardından tamam deyin ve pc yeniden başlatın bakalım ne olacık neticeyi yazarsınız

saygılarımla..[/color][/b]

İlginç bir sorun.Ama bu sorun yüklediğiniz bazı programlardan kaynaklanabilir.Özellikle sistem dosyalarıyla ve özellikleriyle uğraşan programlar.Örneğin Yamicsoft win7 manager.Bu programın Customization>Customize system>Desktop sekmesine girip te
Restrict changing wallpaper seçeneğini seçtiğinizde masaüstü resmi değiştirilemez .Buna benzer bir program yükleyip de kurcaladıysanız bu hatayı alabilirsiniz.Bilgilerinize.Saygılarımla

Şu programı dene belki değişebilir. Milano88'in yaptığı güzel bir çalışma ama senin işine yarar mı bilemiyorum...

[codebox]http://www.fileserve.com/file/BCfE3mV/Wallpaper_Changer.exe][b]File name: Wallpaper_Changer.exe[/codebox]

Edited by yakuprap

@rakkobozz
@yakuprap

Dediklerini uyguladım ancak ikinizinde sunduğu çözüm sadece sabit bir resim koymamı sağladı, (eskiden hiç koyamıyordum :) ) Geçici bir çözüm oldu yani.
Ama şimdide farenin sağ tıktaki ''sonraki masa üstü resmi'' seçeneği yok oldu.
@yağmuradam

sistemimde kurulu olmamsına rağmen indirip kurdum, sistem taraması yaptırıp onar dedim ama değişen birşey yok.

Yeni fark ettim, temalarda kaydedilmeyen tema diye bir tema var, başka tema seçip onu silemiyorum, hangi temayı seçersem seçeyim tema değişiyor ancak kaydedilmeyen tema olarak atıyor kendini ve yine arka planı değiştirmeme izin vermiyor.
Arka planda hangi resim varsa o resim üzerine tema ekleniyor, temanın kendi resimlerini koymuyor masaüstüne..

Edited by ekycy

bi ara banada olmustu win7 ultimate yükledim orjinaldi başta sonra yakalandı korsan uyarısı verdi loader, crack falan yükledim orjinal oldu ama arka plan hep siyah kaldı düzeltemedim galiba bugda kaldı format atınca düzeldi seninki nasıl düzelir bilemem