Jump to content

Ağ Kablosunu Takılı Değilken Ağa Bağlı Gösteriyor

Ali_CSR
 Share

Recommended Posts

Slm arkadaşlar öyle bi sorunum varki yıllardır bu işin içindeyim ama çözemedim :(
35 tane pc'im var pcler rasgele şu hatayı veriyor;
bilgisayar açılıyor ağ bağlantısı var internet yok ağ bağlantılarımda gelen 0 giden 0
Ağ kablosunu çekiyorum ap kablosu takılı değil demiyor ağ bağlı diyor sürekli
ağı devre dışı bırakıyorum etkinleştir diyorum tekrar bağlantı başarısız diyor
LÜTFEN YARDIM EDİN...

[quote name='Ali_CSR' date='02 October 2011 - 13:02 ' timestamp='1317560535' post='1088511']
eminim kardeş sadece yerel ağ var sabit ip kullanıyorum normalde ama otomatikde denedim sonuç değişmedi
[/quote]

Bende modemi kapattığım halde Messenger geç algılıyor,hala açık gözüküyor.Seninde messengerdenmi kaynaklanıyor acaba?

ali kardeş yardımcı olabilirmi bilmiyorum ama ağ bağlantılarıma girip bağdaştırıcı ayarlarını deiştire girip ağ bağlantısını devre dışı bırakıp tekrar etkinleştirmeyi dene bendede aynı sorun vardı böyle yapıyorum düzeliyor

Değerli arkadaşım ;
cmd
ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew
komutlarını çalıştır

--------------------------------
Hizmetlerden ağ ile ilgili hizmetleri stop edip tekrar restart edin.
Process Manager programı ile sisteminizde çalışan programları inceleyip,
bilmediğiniz tanımadığınız ve sistem işlem parçası olmayan ve kaynak tüketen programları task kill komutu ile sonlandırın.
HijackThis çalıştırıp sistem raporunu buraya upload edin.
Tüm bunlar yeterli gelmez ise kasperin live kurtarma cdsi ile acın güncelleyin ve sistem partitionını taratın.
Şimdilik aklıma gelen çözümler bunlar umarım sorununuzun çözümüne bir katkısı olur.
Saygılar

[quote name='Ali_CSR' date='02 October 2011 - 12:19 ' timestamp='1317557979' post='1088501']
Slm arkadaşlar öyle bi sorunum varki yıllardır bu işin içindeyim ama çözemedim :(
35 tane pc'im var pcler rasgele şu hatayı veriyor;
bilgisayar açılıyor ağ bağlantısı var internet yok ağ bağlantılarımda gelen 0 giden 0
Ağ kablosunu çekiyorum ap kablosu takılı değil demiyor ağ bağlı diyor sürekli
ağı devre dışı bırakıyorum etkinleştir diyorum tekrar bağlantı başarısız diyor
LÜTFEN YARDIM EDİN...
[/quote]
yüksek ihtimalle bi yerde kısa deve var onu bul ag baglı gösterir .diğelim soket girişine bagladıgımız uç sarı-kırmızı-mo ..vs 8 adet diğer uçlardaki sıralamala aynımı yada kabloda kesikler varda görmüyrmu önce tüm baglantılAI SÖK ana bilgisayardan başla tak bak net geliymu ana bilgisayara gelmezse srunu orda ara devamı sana kalmış

[quote name='casper0007' date='02 October 2011 - 21:11 ' timestamp='1317589867' post='1088914']
yüksek ihtimalle bi yerde kısa deve var onu bul ag baglı gösterir .diğelim soket girişine bagladıgımız uç sarı-kırmızı-mo ..vs 8 adet diğer uçlardaki sıralamala aynımı yada kabloda kesikler varda görmüyrmu önce tüm baglantılAI SÖK ana bilgisayardan başla tak bak net geliymu ana bilgisayara gelmezse srunu orda ara devamı sana kalmış
[/quote]
Kısa devre ihtimali düşük bence çünkü 35 makinenin hepsinde var mevcut sorun

cat5 data kablosunu kontrol ettinmi bu sorun bazen cat5 dta kablosunda yapabiliyor uçlarında rj45 degiştir kabloyu test et bende bu sorunu yaşadım kablodan olabilir modem swiç degiştir dene bunlardan biridir çözüm mutlaka ...

• 4 hafta sonra ...